PDA

Zobacz pełną wersję : Witam i o moc zapytam!



Robertbs1
26-08-2005, 08:12
Witam wszystkich serdecznie.
Nie za czesto tu zagladam, ale to spowodowane brakiem czasu! Ale do rzeczy:
Mój Mondek jest wg m,nie za słaby.
Po przesledzeniu forum zrobiłem juz: wymieniłem przewody wys. napięcia i swiece (maja juz 15 tys po wymianie), zmieniłem przepływomierz, wyczysciłem silniczek krokowy, zmieniłem sonkę lambda, zaslepiłem EGR (jest lekka poprawa), ale nadal jest autko za słabe jak na swoje 115PS.
Spawdzałem na stacji katalizator - stwierdzili że OK. I nie mam juz pomysłu co zrobić.
Przy normalej jeżdzie jakoś idzie, ale jak przyjdzie do wyprzedzania to nie ma czym. Przegoniłem Go kilka razy na wersji SPORT i nic.
Nie wiem czy to normale, że nawet na biegu łaowym jak mu przygazuję to obroty nie idą dalej jak do 4000, i sie dławi????!!!!
I to mnie po prostu ..... :wall:
Prosze o podpowiedź jak z tego wybrnąc, co jeszcze sprawdzić i wogóle.
Dzieki z góry.

v1tek77
26-08-2005, 08:30
Slaby? :satan:
Zalezy czego sie po nim spodziewasz, V6 to nie jest i w dodatku masz automat to jeszcze go spowalnia jezeli chodzi o przyspieszanie.
A obroty to chyba normalka, jezdzilem kiedys Omega w automacie i obroty wlasnie dochodzily tylko gdzies do 4tys. gdy w manualu krecil sie wyzej, ekspertem od automatow nie jestem wiec niech sie wypowiedza koledzy z takimi autkami :beer:

Robertbs1
26-08-2005, 08:38
Dzieki, wiem że to nie V6, ale myslę że powinien chodzic lepiej, automat rzeczywiście spowalnia, ale żeby az tak??
Pozdr.

RWalentynowicz
26-08-2005, 08:59
A mierzyłeś mu czasy przyspieszeń? Porównywałeś z danymi producenta? Bo coś mi się wydaje, że może masz zbyt wygórowane oczekiwania co do tego autka...

Robertbs1
26-08-2005, 09:09
Witaj. Nie tego nie robiłem, musze spróbowac, tylko znajdę czasy? Zobaczymy co to da? Dzieki.

pingwin
26-08-2005, 09:25
W polozeniu skrzyni P i N masz odciecie zaplonu przy 4250rpm, dlatego na jalowych wiecej nie chce isc. Na biegu powinien bez problemu dochodzic do czerwonego pola (sprawdz sobie na I albo II i dus go az odetnie).

Co do braku kopa, to ja tak mialem przy uszkodzonym konwerterze - nie miga Ci czasem kontrolka O/D OFF (ciezko to dostrzec za dnia)?

Poza tym, 115PS to troche malo jak na automat... cudow nie ma, do wyprzedzania musisz go po prostu wyzej pokrecic (O/D OFF albo kick-down).

Pozdrawiam,
pInGwIn

Robertbs1
26-08-2005, 09:29
Witam.
A to juz cosik wiem.
To prawda że tylko na N i P tak sie dzieje, na biegu idzie!!!
Kontrolka mi sie jeszcze nigdy nie zapaliła, przełączniki chodza jak nalezy.
Nie zauwazyłem aby sie cos działo nie tak z konwerterem.!!
Popróbuje podkecic go jak bedze dziś wracał z pracy.
Dzieki.

pingwin
26-08-2005, 09:32
W kazdym razie, jesli przy przyspieszaniu zauwazysz, ze obroty ida ostro w gore (i silnik sie generalnie zbiera), a autko niezbyt przyspiesza, to ja bym sie blizej przyjrzal skrzyni.

Pozdrawiam!

Robertbs1
26-08-2005, 09:38
Tylko w jaki sposób sie przyjrzec skrzyni???
Nie jest ona orginalna w tym autku.
Jak kupiłem Mondka to była uszkodzonaskrzynia, znalazłem u Niemca Mondka 1.8 16V z 97r (przebieg 50 tys.) z dupką rozbitą i zabrałem skrzynie, która nastepnie wsadziłem do siebie. I jeżdzi!
Ale jak posprawdzac czy jest OK?
Pozdr.

STraits
26-08-2005, 09:40
Sprawdź wydech. U mnie też mówili że jest na 100% OK. Na hamowni wyszło 97KM i 135 Nm przy 2 litrowym silniku. Wyciąłem katalizator, wymieniłem tłumiki wszystkie i wróciło do normy.

Robertbs1
26-08-2005, 09:42
Ale jak go dokładnie sprawdzić???
Zajrzeć do Kata nie ma jak, bo wejście i wyjście jest pod katem??
Pozd.

pingwin
26-08-2005, 09:51
Tylko w jaki sposób sie przyjrzec skrzyni???
(...)
Ale jak posprawdzac czy jest OK?
Pozdr.

Niestety, tylko komputerowo... U mnie wyskoczylo "uslizg przekladni hydrokinetycznej wiekszy niz przewidywano". No i na czuja, jak sie zaczela psuc, to widzialem ze dziala nieco inaczej niz normalnie.

Ale faktycznie, tak jak pisza Koledzy, najpierw wyklucz przyczyny lezace w silniku.

Robertbs1
26-08-2005, 10:25
Wróciłem własnie z warsztatu (mam ta mozliwośc w pracy), no i stwierdzilim że mam swiece do du..! Troche dziwne ale ... sam je widziałem i są podjechane.
Nie wiem dokładnie jakie teraz mam załozyc, bo na pewno na starych nie wyjade.
Obecnie były: NGK PT R5A 13.
Wiem że najlepsze to Motokrafta, tylko jakie załozyć?

A ha, sprawdzili jeszcze testerem (mam złącze 3 pinowe) i wyszło wszystko OK!
POZRD.

pingwin
26-08-2005, 10:27
Z tego co sie orientuje, to NGK robi tez swiece dla Motorcrafta, wiec ja bym wsadzil takie jak byly (tyle ze nowe).

Pozdrawiam!

PS. Dla Twojego silnika sa polecane:

Motorcraft - AYFS 22 P1
NGK - PTR5A-13
Champion - RES9 PYP4
BERU - 14KR-6 ZPPV
BOSCH - HR 7 MPP 22V

Robertbs1
26-08-2005, 11:46
A co powiecie o swiecach BRISK Premium (bezelektrodowe), :) ponoć są extra?? Oczywiście odpowiedniki do Mondiego!
Może takie zastosować???
Na razie załozyłem jednak stare i jak kupie nowe to sie okarze!
Pozdr. :banan:

fazi
26-08-2005, 12:01
A co powiecie o swiecach BRISK Premium (bezelektrodowe), Smile ponoć są extra?? Oczywiście odpowiedniki do Mondiego!
Może takie zastosować???
Na razie załozyłem jednak stare i jak kupie nowe to sie okarze! załóż takie jak miałeś, NGK sa naprawde dobre jeździłem wcześniej benzyniakami i nigdy jeszce się nie zawiodłem :banan:

maciek
26-08-2005, 12:10
Zgadza się NGK. Są dedykowane do Forda, oprócz świec Motorkrafta oczywiście i jeszcze jakichś.

Robertbs1
26-08-2005, 13:15
No, zobacze, może zrobię ekperyment 8O i założę BRISKI, tylko podjade dzis do Czech (10 km) i sprawdze ile kosztują, bo w Bogatyni chca za nie ok. 150zł i to tylko na zamówienie!, oczywiście dedykowae do Mondiego.

Pozdr.

kerid
26-08-2005, 15:24
Mam takie samo autko i nie jest tak zle jak tu co niektórzy piszą że automat jest słaby. Jakbym chciał szaleć to bym kupił V6.
Obroty faktycznie na luzie dochodzą do około 4 tys i jest odcięcie ale w czasie jazdy przy wyprzedzaniu jak zredukuje do 2-ki to dochodzą do czerwonego pola i niezle sie zbiera.
Jedyny mankament automata to to że nie ruszysz z piskiem opon, ale za to jaki komfort jazdy :car:
Co do świec to mam Motocrafty (23 zł/szt.) i nie narzekam.

STraits
26-08-2005, 19:19
kerid : To zależy jakim automatem jeździsz. Ja miałem okazje przejechać się BMW 745i które miało ponad 320 KM (nie pytałem nawet ile, bo aż strach pytać) i przy odpowiednich ustawieniach skrzyni na 2-ce sie spokojnie piszczy ;)

Robertbs1
26-08-2005, 20:13
Przyznam, iz macie rację, może tylko musze sie nauczyć jeszcze dobrze jeżdzić moim automatkiem. Ale Wasze uwagi są cenne.
A to że jazda to komforcik, to prawda.
Jedni powiedza że nie ma to jak pomachać lewarkiem, a drudzy cenią spokój i sie nie martwia o biegi !!!
Dzieki.

kerid
26-08-2005, 20:20
kerid : To zależy jakim automatem jeździsz. Ja miałem okazje przejechać się BMW 745i które miało ponad 320 KM (nie pytałem nawet ile, bo aż strach pytać) i przy odpowiednich ustawieniach skrzyni na 2-ce sie spokojnie piszczy ;)

wiesz 115 KM i combi to raczej ciężko ruszać z piskiem, chyba że na piasku :satan: co innego ta Bejca, ponad 320 KM 8O


Przyznam, iz macie rację, może tylko musze sie nauczyć jeszcze dobrze jeżdzić moim automatkiem. Ale Wasze uwagi są cenne.
A to że jazda to komforcik, to prawda.
Jedni powiedza że nie ma to jak pomachać lewarkiem, a drudzy cenią spokój i sie nie martwia o biegi !!!
Dzieki.

Żebyś wiedział że automatem to trzeba się nauczyć jezdzić, raz żeby spalanie było w miare a dwa to technika wyprzedzania :metal :bigok:

STraits
26-08-2005, 21:07
tam zmieniało się biegi albo przy kierownicy, albo dźwignią. Skrzynia to był jakiś tiptronic chyba. Jak wzielo sie ja w bok, to można było zmieniać biegi w przód (+) i tył (-).... ehh....