PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec][Mk1 1.6B]Uszczelka termostatu jest niesymetryczna



kffiatek
02-02-2009, 17:37
Kupiłem nowy termostat oryginalny i uszczelkę do do niego, ale kołnierz jest niesymetryczny, szerszy z jednej strony, a płytszy z drugiej na przekroju poprzecznym wygląda to tak:


________
/ | <-głębszy kołnierz
/ _____|
| |___
\ |
\ |
\_____| <-płytszy kołnierz, za to szerszy


Którą stroną założyć uszczelkę, żeby była dobrze?

Pozdrawiam

jachu
03-02-2009, 22:37
Powiem Ci,że mi klina zabiłeś,też nie dawno wymieniałem termostat oryginała z uszczelką i nie zwróciłem uwagi na to. jak wygląda uszczelka,po prostu założyłem na termostat i tyle,siedzi ,nie cieknie :satan: .Myślę,że jakbym zauważył tą różnicę w grubości to bym założył ...???? , a :ass: :ass: nie wiem :los: ,aż jutro popatrzę na starym zdemontowanym z ciekawości i dam znać :satan:

Wit
08-02-2009, 09:28
Właśnie w sobotę wymieniałem i po przeczytaniu twojego post sprawdziłem na starym węższy kołnierz jest od strony obudowy termostatu, szerszy na zewnątrz (widoczny po włożeniu termostatu na miejsce).

Seski
08-02-2009, 11:21
Właśnie w sobotę wymieniałem i po przeczytaniu twojego post sprawdziłem na starym węższy kołnierz jest od strony obudowy termostatu, szerszy na zewnątrz (widoczny po włożeniu termostatu na miejsce).

Patrząc na swój stary, wymontowany, miałem tak samo.

MacieqZST
08-02-2009, 14:08
Sam nie wiem jak założyłem :) ale chyba to nie jest aż tak ważne bo się nie poci.

Wit
09-02-2009, 07:30
nie poci
nie ma szans w końcu to guma to się podda przy dokręcaniu.