PDA

Zobacz pełną wersję : Siwy dym



KrzysztofStu
26-08-2005, 08:39
Witam. Problem pewnie już opisywany, ale jakoś nie mogę utrafić. Kiedy odpalam zimny silnik (po nocy) słychać wyraźnie nierównomierną pracę (trzy cylindry?) a z rury wydobywa się wspomniany w temacie jasny dym. Problem ustępuje po kilku sekundach i już potem cały dzień spokój. Autko wprawdzie przekroczyło już 200 kkm przebiegu, ale nie bierze i nigdy nie brało oleju. Nie mogę też powiedzieć, że zapala ciężko, bo tak nie jest (od pierwszego pyknięcia), tylko ta nierówna praca i zadymienie okolicy. Świece są dobre, sprawdzałem. Gdzie szukać problemu? Pozdrawiam Krzysiek

Fredee
26-08-2005, 09:00
Witam
A próbowałes odpalac dopiero po podwójnym podgrzaniu świec? MOże wtedy będzie lepiej?
Pozdrawiam :bigok:

kristopher
26-08-2005, 10:48
Podobne objawy miałem w Poldku, a przyczyną było padnięcie uszczelka głowicy. Co prawda twój to diesel, ale....
Sprawdź, czy w zbiorniku płynu chłodzącego nie pojawiają się bąbelki
Pozdrawiam

werc
26-08-2005, 11:43
Jedź do pompiarza niech ci przejrzy wtryski, potem kąt wyprzedzenia wtrysku - jeśli się nie poprawi. Prawdopodobnie zawiesza się jedna końcówka - jak się rozgrzeje to puszcza. A nie pali ci przypadkiem więcej?

Co do wcześniej - tutaj coś znajdziesz (http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=search&mode=results)
:bigok: :metal :beer:

zolwthebest
26-08-2005, 12:46
Podobne objawy miałem w Poldku, a przyczyną było padnięcie uszczelka głowicy. Co prawda twój to diesel, ale....
Sprawdź, czy w zbiorniku płynu chłodzącego nie pojawiają się bąbelki
Pozdrawiam


Dowodem na to może być jeszcze siwy nalot na korku od wlewu oleju - ma to wygląd i konsystencję ciemnoszarego masła.

ujemny
26-08-2005, 12:54
Sprobuj podgrzac dwa razy. Jesli ustapi - swiece. Mondek dogrzewa jeszcze po fazie rozruchu komore spalania.

KrzysztofStu
27-08-2005, 10:42
To nie świece. Wielokrotne grzanie nic nie daje. Na uszczelkę też nic nie wskazuje. Nie ma ubytku płynu chłodzącego ani tym bardziej śladu filmu tworzącego się ze zmieszania w/w z olejem.
Jakie objawy dają uszkodzone wtryskiwacze lub za niskie ciśnienie spręzania w którymś z cylindrów? Może trzeba iść tym śladem? Wolałbym wiedzieć na czym stoję, zanim pojadę do jakiegoś mechanika. Pozdrawiam.

Lucas
27-08-2005, 17:38
No normalne. Ja mam tak samo. Jak uruchamiam auto pierwszy raz po nocy jest lekki dymek, potem już znika. Wszystko jest ok. właśnie miałem przegląd autka i wszystko u mnie w normie, więc ja bym sie nie przejmował lekkim dymkiem z rury po uruchomieniu. Pozdr. Lucas.

WBmondeo
28-08-2005, 02:09
Miałem taki sam problem w audi B3 1,6 td. jednakże go nie rozwiązałem bo na mondeo pomieniałem :) :) :) ,najprawdopodobnie zawiesza ci się któryś wtryskiwacz , więc sprawć najpierw wtryski, głowice raczej odrzucam.