PDA

Zobacz pełną wersję : [zetec] Gaśnie po 10s



tomkap
03-02-2009, 09:42
Samochód odpli normalnie jednak po chwili zgaśnie i nie chce już odpalić. Po jakimś czasie znowu odple i od razu jedę, jednak szarpie i widac że chce zgasnąć. Musze więc cały czas gazować. Ponadto zuważyłemm także że przedwcześnie przełącza na sekwencję i na na gazie to juz zupełnie nie chce jechać. Problemu nie ma jak już jest zagrzany. Chodzi wtedy normalnie.

maniek_
03-02-2009, 11:50
Wyczyść przepływomierz, zawór bocznikowy, zrób reset i samoadaptację PCMa. Jaką masz instalację gazową? Pewnie trzeba podłączyć do kompa i zmienić temperaturę przełączania na gaz

tomkap
03-02-2009, 12:33
Wszystko to zrobiłem już wcześniej bo mam problemy ze ssaniem, które przedwcześnie przestaje działać,ale dało się jakoś jezdzić. Teraz zaś jest całkowicie do bani. Co do gazu to wszystko było dobrze wcześniej, a instalacje mam Zenit. Stwiam raczej na jakiś czujnik.

maniek_
03-02-2009, 12:54
A w jakim stanie masz świece i przewody wysokiego napięcia? Jeśli jeszcze coś robiłeś przy aucie to wypisz to aby nie powtarzać się w wypisywaniu tych czynności

tomkap
03-02-2009, 13:13
Świece i przewody nie wiem kiedy były wymieniane, ale są platynowe więc wytrzymują znaczne przebiegi. To nie to, bo by był problem z odpaleniam. Problam tak jak pisze dotyczy zimniego silnika. Odpala na dotyk i chwilę pięknie chodzi na ssaniu. Jednak po chwili gaśnie i nie chce zapalić. Wcześniej chodził po odpalaniu normalnie przez kika min. i także po jaki czasie gasł, z trudem odpalał a wtedy chodził nie równo, dopuki sie niz zagrzał. Mi to wyglądało jakby przedwcześnie się ssanie rozłączyło. Teraz zaś jest całkiem zle bo gaśnie po kilkunastu sekundach i za groma nie chce już zapalić.

andrzej1963
03-02-2009, 20:43
ale są platynowe więc wytrzymują znaczne przebiegi.
ale nie na gazie

Dodano po 38 sek.:


przedwcześnie się ssanie rozłączyło
w Mondeo nie ma czegoś takiego jak ssanie

tomkap
03-02-2009, 21:11
ale są platynowe więc wytrzymują znaczne przebiegi.
ale nie na gazie

Dodano po 38 sek.:


przedwcześnie się ssanie rozłączyło
w Mondeo nie ma czegoś takiego jak ssanie

Co do ssania w mondeo to spróbuję wyjaśnić. Ssanie to nazwa potoczna, przyjęta z samochodów o starszej konstrukcji i wiele osób używa tego określenia gdy silnik pracuje zimny. Można wtedy zauważyć że obroty są podwyższone i stabilne. Silnik pracuje poprostu inaczej niż ciepły bo chodzi na tzw. ssaniu. Steruje tym elektronika inaczej dobierając mieszankę spalinowo-powietrzną dla zimmnego silnika. To włąsnie jest ssanie i każdy samochód tak pracuje. U nas decyduje ECU, w staraszych samochodach linka bądz jakiś moduł elektroniczny. Celowo ponadto użyłem słowa ssanie by było jasne o co chodzi.

magielam
13-10-2011, 12:50
i co naprawiłeś to ssanie bo u mnie są podobne obiawy

harnas1515
13-10-2011, 14:55
nie wiadomo czy to ato jeszcze istnieje. Prawie trzy lata minelo.

Qrzyh
13-10-2011, 15:06
No kotlet niezly :panna:ale po przeczytaniu stawialbym na czujnik temp :hmm::hmm: