PDA

Zobacz pełną wersję : Czarny dym w TD. Temat klepany wiele razy ale...



Allah
26-08-2005, 09:57
A wiec tak: na poczatek witam wszystkich serdecznie. Od dzis jestem nowym klubowiczem. Sklonilo mnie do tego to ze przeczytalem juz prawie cale forum o kopceniu mojego auta, wszystko co pisaliscie jest sprawdzone a dalej leci z rury tylko czarny dym. Pompa wyregulowana u dwoch mechanikow na stole (pierwszemu nie ufalem), zawor EGR zatkany, wyczyszczone kolektory, wtyskiwacze sprawdzone i sa OK (rowniez w dwoch DIESEL SERVICE), wymieniony olej i filtr oleju, nowy filt powietrza, przeczyszczony czujnik na obudowie kola zamachowego, wymienione wszystko w rozrzadzie, turbo nie ma luzow, jedynie cieknie troche na uszczelniaczach i ma ladne cisnienie (prawie jak fabryczne). Naprawde nie wiem co jest. Auto ma "kopa" jak cholera tylko strasznie dymi. POMOZCIE, juz naprawde nie wiem co mam robic i mechaniy tez rozkladaja rece. Najczestsza wypowiedz mechanikow w tej sprawie: "Co siedzi w tym ch***???"

Allah
26-08-2005, 10:05
Cisnienie na cylindrach 30 (po 200000 km.) Mowia ze idealne jak na te 200000...

waldemarz
26-08-2005, 10:29
A wiec tak: na poczatek witam wszystkich serdecznie. Od dzis jestem nowym klubowiczem. Sklonilo mnie do tego to ze przeczytalem juz prawie cale forum o kopceniu mojego auta, wszystko co pisaliscie jest sprawdzone a dalej leci z rury tylko czarny dym. Pompa wyregulowana u dwoch mechanikow na stole (pierwszemu nie ufalem), zawor EGR zatkany, wyczyszczone kolektory, wtyskiwacze sprawdzone i sa OK (rowniez w dwoch DIESEL SERVICE), wymieniony olej i filtr oleju, nowy filt powietrza, przeczyszczony czujnik na obudowie kola zamachowego, wymienione wszystko w rozrzadzie, turbo nie ma luzow, jedynie cieknie troche na uszczelniaczach i ma ladne cisnienie (prawie jak fabryczne). Naprawde nie wiem co jest. Auto ma "kopa" jak cholera tylko strasznie dymi. POMOZCIE, juz naprawde nie wiem co mam robic i mechaniy tez rozkladaja rece. Najczestsza wypowiedz mechanikow w tej sprawie: "Co siedzi w tym ch***???" Witam
Posluchaj po twoim opisie zadzwonilem do mechanika i powiedzial ze jest to przyczyna zle wyregulowanej pompy lub wtryskiwaczy, poprostu jest to objaw za duzej dawki paliwa, wiec chyba ci fachowcy zleci wyregulowali. Cisnienie masz dobre wiec tylko to jest przyczyna dymienia.

werc
26-08-2005, 10:52
Poczytaj werca :metal :))
Książkę już o tym napisałem - albo pompiarz źle ustawił kąt wyprzedzenia wtrysku, albo co gorsze zmienili ci rozrząd i nie ustawili kół pasowych. Tak na marginesie nie zmieniałeś ostanio rozrządu?
Ciśnienie masz dobre - nie powinno być żadnych problemów w zimie i jeszcze dłuuuugo pojeździsz :metal

ujemny
26-08-2005, 11:58
przecie pisze, ze wymienial...
Trzebaby odpowiedziec sobie jeszcze: kiedy kopci? Constans, przy odpalaniu, przy butowaniu, po gwaltwonym zdjeciu nogi z gazu...? Moj mkI tez kopcil w ostatnim z przypadkow, testowane na torze w kielcach, z mietasemm.

waldemarz
26-08-2005, 12:00
Koledzy nie ma co szukac dziury w calym ten objaw jest wynikiem zle ustawionej pompy lub wtryskow i nie ma co juz kombinowac najwyzej moze byc dodatkowa przyczyna to ze zle ustawili rozrzad tak jak napisal Werc, ale wszystko napewno ma przyczyny zwiazane z pompa i wtryskami. :metal :metal

Allah
26-08-2005, 12:52
Tak, rozrzad byl wymieniany niedawno ale przed wymiana tez kopcil. Pompa byla ustawiana (jak wczesniej napisalem) w dwoch Diesel Service. Wtryski rowniez. Auto kopci:
1: Na biegu jalowym- przy gwaltownym depnieciu, jak powoli dodaje gazu to nie kopci
2: Na obciazeniu- przy dodawaniu gazu, jak trzymam gazu constans nie kopci.

ujemny
26-08-2005, 13:03
to ja bym nie panikowal... Sadze, ze jest to normalny objaw zapodania zwiekszonej dawki paliwa. Mondeo TD nie spelnia normy EuroIV (tak jak nowa avensis np.), to i kopci, ale za te 90koni jakos go pcha do przodu.

Ja nie widzialem jeszcze diesla (choc LongJohn podobno widzial rzeczoina avensis wlasnie), ktoryby nie kopcil w opisanych przez Ciebie sytuacjach.

werc
26-08-2005, 13:03
Nie panikuj - mój też kopci jak cholera szczególnie jak mam ciężką nogę - diesel nie będzie chodził jak benzyna - może się najwyżej co nieznacznie zbiżyć :))
Gdzie ci wymieniali rozrząd? (tzn jakiś serwis)
Widziałeś jak ci to robili? (czy używali blokad, odpowiednich kluczy. itd)

To że przed wymianą kopcił - możliwe gdyż w czasie eksploatacji pasek nieznacznie się wyciąga co powoduje minimalne opóźnienie kąta wtrysku.

Kafar
26-08-2005, 13:20
Wszystkie diesle kopcą :satan: Nidawno widziałem nowego Focusa, to gość jak depnął to wydawało mi sie że wali dymem więcej niż mój. Najlepeij widac w nocy jak się butuje ostro cp widać w świtałach samochow za tobą. Jeżeli nie kopci przy odpalaniu to bym się nie przejmował.

Allah
26-08-2005, 13:37
Tak jak wyzej ale nie moze az tak kopcic. Ja wiem ze diesle maja to do siebie ze czasem moga przykopcic, szczegolnie jak sie depnie i przy odpalaniu ale nie tak jak moj. Przeciez za mna to jest dymu jak z traktora.

Kafar
26-08-2005, 13:38
Znajomy miał tak w meśku to mu powiedzieli że gdzieś się olej poprostu pali.

Allah
26-08-2005, 13:39
Nie dymi jak z traktora bo traktory zostawiaja niebieski dym. A moj kopci jak Białoruśka... Tak... Białoruśka to jest to... :-) Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki. Zaraz jade do mechanika (od wczoraj rana stoi tam mój Mondek). Zobacze co wymyslili...

madbit2
26-08-2005, 13:42
moim zdaniem też mi sie wydaje , że wszystko jest OKI.


Ostatnio się śmiałem ze znajomego, że mu A6 kopci strasznie, a mój to prawie tlen wydala. Ale jak zaczeliśmy to sprawdzać okazało się , że też kopci.


Wprawdzie nie tak jak jego, ale jednak.


NORMALKA

jak gazujesz to zakopci. na postoju to widac, a podczas jazdy nie

Chinol
26-08-2005, 14:53
Witam. Tak sie zastanawiam nad tym problemem, a czy Mondki mają filtr cząsteczek stałych? Jak tak to może ten filtr do wymiany? Nie wiem. 8O Pozdro...
:))

werc
26-08-2005, 15:06
Tyż może być - jest takie cuś co się nazywa fitr CVT (nb. kawałek gąbki) jak chciałem kupić w serwisie nowy usłyszałem odpowiedź "kopci panu? - to po co"

Allah
26-08-2005, 19:41
Moze i filtr CVT jest brudny ale to co, i tak mam odciety EGR wiec filtr CVT i tak juz nie pelni swojej roli. Jesli sie mysle to mnie poprawcie.

arni
26-08-2005, 20:03
Allah nic nie piszesz o zużyciu paliwa-czy jest większe?
Przy za dużej dawce paliwa powinno być zauważalne.
Być może pompiarze ustawili "górną granicę" dawki paliwa i niby jest w/g
książki,a motorek tyle nie potrzebuje.Jedna sprawa mnie intryguje,skoro jest za duża dawka paliwa to jest za bogata mieszanka,więc nie powinien mieć optymalnego spalania a tym samym powera.
Odnośnie filtra cząstek stałych to temat ten zaczyna pojawiać się niemrawo w autach 2-go tysiąclecia,więc mk1 i mk2 nie łapią się na niego.

Allah
26-08-2005, 20:27
Masz racje. Wlasnie przyjechalem od mechanika, ustawil pompe. Ustawil pompe kombinujac, poniewaz powiedzial ze jak ustawil tak jak ma byc to auto w ogole nie chcialo jechac. Teraz jakos idzie. Troche kopci ale to jest cwierc tego co bylo wczesniej. Nie jest to na pewno max. to co mozna osiagnac z Mondeo ale coz, lepiej juz jezdzic troche slabszym ale mnie kopcacym.