PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]MKIII Stukanie dochodzace z paska wielorowkowego



pabloss
04-02-2009, 22:49
Witam wszystkich

Od jakiegos czasu slychac u mnie delikatne pukanie dochodzace ze strony paska wielorowkowego. Dzwiek przypomina stukanie malym mloteczkiem. Glosniejsze jak auto jest zimne. Jak jest cieply to troszke ciszej. Po zdjeciu paska i wlaczeniu silnika pukania nie slychac. Na chwile obecna wymienilem pasek, rolke napinacza i rolke posrednia. Zostaly tylko 4 rolki do sprawdzenia :) Czy ktos z Was spotkal sie z takim problemem? Ktora rolke musze teraz zdiagnozowac? Z gory dziekuje za odpowiedz
Pzdr.

steell
04-02-2009, 23:35
ups to bena :jezyk1: a jak pozostałe rolki? nie skrzypi - przeskakuje któraś?

pabloss
05-02-2009, 00:14
ups to bena :jezyk1: a jak pozostałe rolki? nie skrzypi - przeskakuje któraś?

Nie mam do konca jak sprawdzic. Mechanik ktory zmienial rolki stwierdzil ze to lozysko alternatora. Znowu elektryk stwierdzil ze rolki napinacza i posrednia. Juz teraz wiem ze sie mylil ten ostatni. Wymienilem i nadal cos stuka. Niestety cos czuje ze bede musial po kolei je wymieniac az trafie na ta ktora puka

hefi
05-02-2009, 03:43
mialem podobne pukanie jak na u Ciebie, pojechalem do aso(zeby szybko, gladko i przyjemnie to naprawic, nie jezdzic po warsztatach, Olsztyn ul. Pstrowskiego ) to zaczeli od 1,5 tys pln i wymiany kolektora dol. - amatorzy psia mac

wystarczyl zwykly stetoskop u mnie w garazu do zlokalizowania usterek - siakies dwie rolki sie skonczyly

poza tym, nie wiem co to byli za mechanicy ale jak dla mnie to powinni po zdjeciu paska organoleptycznie namierzyc luz


jeszcze jedno co mi przychodzi do glowy to sprzegielko na sprezarce od klimy????

bartekpucus
05-02-2009, 12:46
miałem taki przypadek stuki były tak donośne że niektórzy sądzili że to diselek na wykończeniu lecz okazało sie - kabel masy od alternatora był odkręcony i wisiał luzem śrubka mocująca uderzała o osłonę kolektora wydechowego .Tezy były rózne tyle ilu mechaników odwiedziłem ( popychacze siadły,zawór sie wychaczył ,gniazda zaworów wypalone,itd....Dopiero jeden mechanik trafił po czterech godzinach.
stukanie wraz ze wzrostem obrotów było wiekszej czestotliwości na wolnych obrotach klekotał jak najlepszy diselek

Soboc
06-02-2009, 19:39
Gdzie się podziały te czasy kiedy mechanik brał stetoskop samochodowy i słuchał dokładnie silnik. Teraz wszyscy wróżą co i gdzie. :)

ogonek
10-02-2009, 16:23
Witam

Własnie wczoraj wyleczyłem podobne objawy.

Padła mi rolka na alternatorze - ta ze sprzegiełkiem.

Objawy były podobne, no może bardziej stuki te przypominały mielona puszke po piwie lub łamane cienkie patyczki i najbardziej słychac je było jak obciażało sie silnik - tak do 2000 - 2500 obr/min.



Pozdrawiam

Greguk
11-02-2009, 19:41
Miałem podobne objawy.Tez wymieniłem rolke napinacza i posrednia,ale stukanie nie ucichło.
Dopiero dokładnie sprawdzajac,doszedłem do tego ze to sam napinacz był walniety.
Podnies autko,sciiągnij koło i dotknij napinacz od tyłu na pracujacym silniku czy czasem stamtąd nie dochodza stuki.

pabloss
22-02-2009, 10:52
Dzieki za cenne uwagi. Nie sadzilem ze sam napinacz moze sie w jakis sposob zepsuc. Ale jak widac sie mylilem :) Sprawdze u siebie. Dzieki

puniu
22-02-2009, 18:41
a moze to wtryski od gazu tak stukaja??

Netoper
22-02-2009, 19:00
moze to wtryski od gazu tak stukaja??
To można sprawdzić w czasie pracy na benzynie.

Najlepiej zwalić pasek odpalić auto i słuchać czy ucichło.
Jak pasek będzie zdjęty to bardzo często można wtedy wyczuć luz czy to na którejś rolce czy na altku.

koksik
25-02-2009, 20:08
Witam! w moim mondeo jest podobnie,stuka i dzwoni podobnie jak napinacz od alternatora,myslalem własnie ze to mi sie zepsulo,wymienilem caly napinacz i rolke prowadzaca i dalej dzwoni,mysle ze moze to byc pompa wspomagania,musze sciagnac pasek i odpalic i zobaczymy co bedzie??? a i jeszcze jedno pytanko spotkaliscie sie z ciezkim odpalaniem silnika??? podobno jest za to odpowiedzialny zawór EGR,ze niby cofa spaliny do srodka tylko nie wiem czy jest wadliwy czy co???Czasami moje momdeo odpala na pyk,a czasami musze go krecic,denerwuje mnie to strasznie... prosze o odpowiedzi :)