PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]problemy przy odpalaniu-benzyna



melon
08-02-2009, 01:36
witam wszystkich-postaram sie jak najlepiej przedstawić problem jaki dotknął mój samochód-komputer pokazuje mi dystans jaki moge przejechac na pozostałym paliwie(30-50km)a samochód nie chce zapałić!!!udało mi sie go ruszyć a raczej moim pasażerom udało sie go pchnąc z gorki i zapalil-ba przejechał jeszcze pare kilometrów-przy pełnym baku czy nawet połowie nie ma problemu z odpaleniem!czego to moze byc wina?nie ma głupich pytań wiec bez wsydu zapytam sie czy moze miec cos wspolnego z tym olej? czekam na jakies podpowiedzi-pozdrawiam

Netoper
08-02-2009, 01:43
Raczej pompa paliwa już osłabła, albo filtr paliwa zakitowany.

melon
08-02-2009, 02:03
dzięki za szybka odpowiedz-czyli do wymiany?duze to koszta?radzisz mi zebym pojechał podpiać go pod komputer czy szkoda czasu i pieniedzy?nie ukrywam-jest to denerwujace..

Netoper
08-02-2009, 02:11
Zaraz,zaraz :) to były sugestie co sprawdzić a nie od razu o kosztach myśleć.
Zacznij od wymiany fitra paliwa, wyciągnij też pływak z pompą i zobacz czy filtr na niej nie jest zakitowany.
Komputer niestety nie pokaże jak pompa pracuje, w zakładach zajmujących się zasilaniem samochodów mają urządzenia do sprawdzenia wydajności pompy.
A jak jechałeś już na oparach to całkiem możliwe, że koklusz ze zbiornika zakitował filterek na pompie, z tym że nie jest to stałe zapchanie, bo to taka siateczka jest, i jak nalejesz paliwa to potrafi koklusz z powrotem odpaść.

melon
08-02-2009, 02:18
ok rozumiem-myślałem wcześniej ze komputer tak przekłamuje ale to nie mozliwe-zrobie tak jak mówisz!!!jeszcze jedno pytanie-jeżeli to pompa to czy zacznie ona mieć problemy z pobieraniem paliwa nawet przy zalanym do połowy baku?czy po prostu któregoś dnia padnie?

Netoper
08-02-2009, 02:22
to czy zacznie ona mieć problemy z pobieraniem paliwa nawet przy zalanym do połowy baku?czy po prostu któregoś dnia padnie?
To to już z wróżką musiałbyś pogadać :)
Nie ma zasady, czasami słabnie i słabnie aż nie ma siły podać paliwa, a czasami pada.
Wymień filtr, obejrzyj ten na pompie i jeździj.
A swoją drogą to co się wyświetla o zasięgu nie jest w 100% miarodajne.

melon
08-02-2009, 02:31
muszę się z Tobą zgodzić i nie jesteś chyba zaskoczony!!jaki koszt tego filterka?sprawdzę jeszcze ten na pompie,zrobie co potrzeba i napewno sie odezwę..i napewno będę nim latał dalej he

maniek_
08-02-2009, 13:34
Filtr oryginał ok 40 zł

melon
08-02-2009, 20:29
dzięki za info-jutro zajmę się fordem-i dam znać co i jak-pozdro

melon
13-02-2009, 09:34
witam po krótkiej przerwie-wymieniłem filtr paliwa oraz niezależnie olej(i oczywiście filtr oleju)..wydaje się że wszystko jest ok ale poczekam i poobserwuje swoje auto...dzięki za pomoc...