PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] bardzo głośny i wszelkie naprawy nie pomagają



bili117
08-02-2009, 11:39
Witam.
Sprawa dotyczy samochodu kolegi, czyli mkI 1.8 na samej benzynie z 93r. Samochód przy szybszej jeździe bardzo głośno wyje, z tego co wiem wymienił rozrząd, nowe przewody i świece, zalał nowym olejem, poprawił łączenia wydechów i ciągle to nic nie daje, spalanie niby jest normalnie ale głos silnika dziwny, każdy mechanik rozkłada ręce bo niby wszystko jest wporządku a jazda już przy 110km/h staje sie nie do wytrzymania, sam miałem też kiedyś taki problem ale po wymienie rozrządu i pompy wodnej wszystko ucichło a u kolegi nadal bez zmian, na wolnych obrotach chodzi ładnie, po podłączeniu pod sterownik nie wykazuje żadnych błędów

jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę podrzucić, znajomy wszystkie możliwości wykorzystuje bo nikt nie potrafi pomóc

maniek_
08-02-2009, 13:32
Czy to jest wycie czy buczenie? Jeśli to drugie to łożyska. Jakim olejem zalany jest silnik?

bili117
08-02-2009, 16:52
jechałem z nim tym autem i raczej silnik wyje, aż nieprzyjemny dźwięk dla uszu się wydobywa, on coś wspominał że jakimś pólsyntetykiem zalewał ale jakim to dokładnie się dowiem

Tomex
09-02-2009, 11:54
Ja bym jeszcze rzucił okiem, czy opony nie są poząbkowane - miałem kiedyś taką wyjącą z tyłu i czasami było słychać to wycie z przodu.

LeoComp
09-02-2009, 21:04
U mnie też strasznie wyło, okazało się że za mocno był naciągnięty pasek rozrządu i wyła rolka napinacza :)

bis2
09-02-2009, 21:08
A ten dzwiek to z przodu slychac ?? Bo z silnika to tak malo konkretnie....z ktorej strony?
Moze katalizator -obudowa

bili117
12-02-2009, 13:22
jak siedzi się w środku to tak jak zza silnika to słychać, co konkretnie nie wiem jeszcze czy udało mu się to naprawić, co do oleju również nadal nie wiem co on wlał, opony to chyba na zimówkach jeździ więc nie potrafię odpowiedzieć dokładnie, z tym rozrządem mnie zaciekawiło, osobiście własnymi rękami nie wymieniałem rozrządu ale czy rolka napinacza nie jest na sprężynie?? W zestawie jak się kupuje to jest sprężynka, więc chyba pasek sam się reguluje z naciągiem.

A co do katalizatora to nic z zewnątrz nie widać ani po odpaleniu żeby gdzieś dmuchał

Koziol_2006
12-02-2009, 16:09
A może to skrzynia biegów tak wyje ????

bili117
12-02-2009, 22:28
w tym rzecz że ani my ani mechanicy nie potrafią pomóc, rozmawiałem z nim dzisjaj i ma zamiar podjechać do kogoś żeby mu ktoś sprawdził naciąg rozrządu i pompe wodną bo z tego co ktoś mu powiedział że gdy pompa jest na wykończeniu przy wyższych obrotach staje się głośna i może w niej jest problem, a pompy przy wymianie rozrządu nie wymieniał

ben44
26-04-2009, 01:19
u mnie też wyło i nikt nie widział co to,w końcu okazało się że to łożysko podpory półosi z prawej strony

radeq
26-04-2009, 01:36
110 km/h to ok 3000rpm, czy przy tych predkosciach obrotowych na nizszych biegach (2-3) lub na "luzie" tez tak "wyje"?? jak nie, to silnik wykluczasz, lacznie z rozrzadem i pompa wody, szukasz dalej w przeniesieniu napedu, czyli skrzynia, polosie, przeguby, lozyska

artur1234
27-04-2009, 21:36
Witam a jak u mnie rolki te z boku za oslona stukaja tylko i wylacznie na zimnym silniku a rozrzad robiony byl 8000km temu to co mam z tym robic tez sprawdzic naciag paska czy co??? czy rozrzad kurde mac robic znowu...

Ufo
27-04-2009, 21:45
W zestawie jest sprężyna na napinaczu tylko czy została wyrzucona czy założona jeśli sam nie wymieniałeś.Sporo mondków niestety tak jeździ.Mój niestety najprawdopodobniej też bo pojękuje na niskich obr. jak się nagrzeje i głowica pójdzie w górę