PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Pasek rozrzadu



voyciex
10-02-2009, 00:34
Przyszedl czas na zmiane paska i rolek i napinacza. Zastanawiam sie tylko czy jest jakas roznica w pasku jesli mam klime czy jest zalezne od pojemnosci jaki pasek oraz ile taki zestaw by mnie kosztowal jeszcze jakie firmy polecacie jakie odradzacie i czy nie warto wymienic samych lozysk w kolach prowadzacych?

andrzej1963
10-02-2009, 01:21
Przyszedl czas na zmiane paska i rolek i napinacza. Zastanawiam sie tylko czy jest jakas roznica w pasku jesli mam klime czy jest zalezne od pojemnosci jaki pasek oraz ile taki zestaw by mnie kosztowal jeszcze jakie firmy polecacie jakie odradzacie i czy nie warto wymienic samych lozysk w kolach prowadzacych?pasek rozrządu jest taki sam(nie ma znaczenia posiadanie klimy lub nie). Natomiast rózni się pasek napędowy alternatora wspomagania etc. Jeżeli jest klima jest pasek inny w stosunku do modelu bez klimy. Rozrząd (komplet) najprościej kupisz na fordsklep.pl a wybór masz prosty,albo oryginał,albo f-my Dayco (również b. dobry),ale wybrać musisz sam.

pilot14
10-02-2009, 11:00
http://ford.sklep.pl/pl,product,321901,zetec,zestaw,rozrzdu,ford.html

czy mam rozumieć że to jest kompletny rozrząd do mk2 1996r. 1,8 16V zetec-e benzyna, czy jeszcze jakieś rolki, napinacze czy coś w tym stylu będą potrzebne ??

Tomex
10-02-2009, 11:28
http://ford.sklep.pl/pl,product,321901,zetec,zestaw,rozrzdu,ford.html

czy mam rozumieć że to jest kompletny rozrząd do mk2 1996r. 1,8 16V zetec-e benzyna, czy jeszcze jakieś rolki, napinacze czy coś w tym stylu będą potrzebne ??

Tak, to jest kompletny rozrząd i już (jeśli chodzi o rozrzad ) nic do niego więcej nie trzeba. Przy okazji robienia rozrządu zasadne jest wymienienie paska wieloklinowego ( a to dlatego, że to jest za jednym zamachem do zrobirnia). Warto byłoby też zmienić rolki napinacza i prowadzacą paska micro ( ale to już wg uznania ). Podobnie sprawa ma się z pompą wody. Przy zmianie rozrządu jest okazja żeby i ją zmienić.

pilot14
10-02-2009, 13:03
Warto byłoby też zmienić rolki napinacza i prowadzacą paska micro ( ale to już wg uznania )

można to rozwinąć bo nie bardzo kumam ;)

Tomex
10-02-2009, 14:32
Warto byłoby też zmienić rolki napinacza i prowadzacą paska micro ( ale to już wg uznania )

można to rozwinąć bo nie bardzo kumam ;)

Można. Pasek micro to tzw. pasek wielorowkowy ( tudzież tzw. klinowy ) - czyli ten co napędza alternator, pompe wody, klimę (jak jest) i pompę wspomagania. Z rozrządem nie ma on nic wspólnego. Ale ciężko do niego i rolek (jedna na napinaczu tegoż paska a druga tylko prowadząca ) się dostać. Podczas wymiany rozrządu pasek ten musi być zdjęty i wtedy jest dobra okazja, żeby zweryfikować stan tych ww elementów. Pompa wody też się do nich zalicza, ponieważ jej niestety nie da się wymienić bez zdejmowania z kolei paska rozrządu. Jak masz parę złotych na boku, to pomyśl o tym, czy przypadkiem nie zaoszczędzić na robociźnie.

pilot14
10-02-2009, 16:22
z tego co wiem to pompka wody była wymieniana 50k temu - ile taka pompa oryginalna forda (bo taką mam) może wytrzymać, czy dotrwa te kolejne 50 - 60K k do następnej wymiany rozrządu. Problem w tym że właśnie nie mam kaski na boku :/

druga sprawa, co ile się zmienia rozrząd bo wyczytałem że co 50k a potem że co 90k a nawet 120k i sam już nie wiem jak to z tym jest :) , samochód ma z 1996 r więc to ten starszy zetec-e a w chwili obecnej ma zrobione 215k w tym 60k na rozrządzie

dzięki za wcześniejsze podpowiedzi i wyjaśnienia :)

Tomex
10-02-2009, 16:39
z tego co wiem to pompka wody była wymieniana 50k temu - ile taka pompa oryginalna forda (bo taką mam) może wytrzymać, czy dotrwa te kolejne 50 - 60K k do następnej wymiany rozrządu. Problem w tym że właśnie nie mam kaski na boku :/

druga sprawa, co ile się zmienia rozrząd bo wyczytałem że co 50k a potem że co 90k a nawet 120k i sam już nie wiem jak to z tym jest, samochód ma z 1996 r więc to ten starszy zetec-e a w chwili obecnej ma zrobione 215k w tym 60k na rozrządzie :)

dzięki za wcześniejsze podpowiedzi i wyjaśnienia :)

Jak pompa ma tyle to nie jest źle. Rozrząd niefabryczny co 5 lat lub max. 90 kkm. Chociaż krąży opinia żeby juz po 60 kkm myśleć po wymianie. Ja na swoim mam przejechane 70 kkm i w marcu robie wymianę razem z pompą.

Paolo
10-02-2009, 16:52
Rozrządy
DOHC MKI - co 90 tys
ZETEC MKII - co 120 tys
ZETEC MKII (czarny dekiel) - co 150 tys

Generalnie polecam wymianę pompy przy rozrządzie, zwłaszcza MKI i MKII (srebrna pokrywa), przy czarnej w MKII można pompe wymienić bez ingerencji w rozrząd.

pilot14
10-02-2009, 18:07
no to teraz mam dylemat ? ale z racji że nie mam kasy to jeszcze pociągnę na moim rozrządzie do tych 80k i oby nic się nie podziało, ale dzięki za wyjaśnienia
pozdro ;)

peter4
13-02-2009, 20:54
witam.dolacze sie do tem bo po co otwierac nowy.umuwilem sie z mech na wymiane wszystkiego pasek,rolki,pompa itd.i pytanko czy cena 800 zl jest do przyjecia???w tym sa materialy i robocizna.materialy tylo orginaly zadna chinszczyzna i inne zamienniki.

dino75
15-02-2009, 17:01
peter4 800pln za rozrząd to niewiele jeśli ma robić to mechanik jeśli zrobisz to sam będzie to koszt wiele mniejszy jestem właśnie po wymianie .mnie wymiana kosztowała 350 pln i dwa dni po 3 h bo za pierwszym razem jeden wałek przestawił się o jeden ząbek.Jeśli zabierzesz się sam to zaopatrz się w jakiś przyrząd do zablokowania wałków bo potem sporo ustawiania jest a pomyłka może np spowodować tak jak u mnie wadliwą pracę silnika nierówno mierna tylko na wolnych obrotach.Pozdrawiam.

MARIO78
16-02-2009, 14:15
mam pytanie co ile kilometrów trzeba wymieniać rozrząd wielkie dzięki

Paolo
16-02-2009, 14:19
mam pytanie co ile kilometrów trzeba wymieniać rozrząd wielkie dzięki

Kolego Mario czytaj uwaznie :) 4 posty wyżej jest napisane.

voyciex
24-02-2009, 23:38
peter4 800pln za rozrząd to niewiele jeśli ma robić to mechanik jeśli zrobisz to sam będzie to koszt wiele mniejszy jestem właśnie po wymianie .mnie wymiana kosztowała 350 pln i dwa dni po 3 h bo za pierwszym razem jeden wałek przestawił się o jeden ząbek.Jeśli zabierzesz się sam to zaopatrz się w jakiś przyrząd do zablokowania wałków bo potem sporo ustawiania jest a pomyłka może np spowodować tak jak u mnie wadliwą pracę silnika nierówno mierna tylko na wolnych obrotach.Pozdrawiam.

Czyli trzeba wazac zeby nic nie przekrecic w trakcie wymiany tak? Czy w moim przypadku MK1 tez istnieje taka grozba? i czy koniecznie trzeba blokowac?

dino75
25-02-2009, 22:54
Jasne że tak nie ważne jeden wałek czy dwa zawsze możesz sie pomylić podczas składania dlatego przed zdjęciem paska lepiej trwale zablokować wałki .Korbowy to nie problem bo wystarczy świece wykręcić i z pomocą długiego wkrętaka albo jakiegoś pręta ustawisz GMP i po robocie .

voyciex
07-03-2009, 16:19
Przy wymianie Rozrzadu przydaloby sie wymienic jeszcze pasek wieloklinowy ;] Przykladac jakas szczegolna wage do tego?