PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec] Dopieszczenie silnika [lodz]...



dr_feelgood
10-02-2009, 11:46
Cześć
Mondeusz mój w warsztacie stoi na remoncie zawieszenia, hamulców i wymianie sprzęgła, finansowo srogo to wszystko wygląda... do tego po zdjęciu osłony silnika okazało się ze troche zarzygana olejem jest. Silnik pod spodem mokry w okolicy miski olejowej, pod rozrządem. Mechanik moj stwierdził że nie jest to na tyle powazna sprawa żeby demontowac wszystko i to uszczelniać. Może i tak, może nie, faktem jest że silnik był suchy a nie jest. Mokra osłona silnika wskazuje że wyciek chyba jednak jest spory i wolałbym to zrobić. Wkurza mnie takie podejście. Dobry z niego mechanik, ale brak mu takie żyłki dopieszczacza samochodu:) a ja jestem skrzywiony pod tym względem:) Jak nie trzeba, to na zapas nie ma zwyczaju robić. Stąd moje pytanie czy znacie w Łodzi sprawdzonego mechanika fordowskiego, który dobrze by to zrobił? podkreslam dobrze :) z góry dzięki.

CzarekJ
24-02-2009, 03:22
Mechanik moj stwierdził że nie jest to na tyle powazna sprawa żeby demontowac wszystko i to uszczelniać. Może i tak, może nie, faktem jest że silnik był suchy a nie jest. Mokra osłona silnika wskazuje że wyciek chyba jednak jest spory i wolałbym to zrobić. Wkurza mnie takie podejście. Dobry z niego mechanik, ale brak mu takie żyłki dopieszczacza samochodu:) a ja jestem skrzywiony pod tym względem:) Jak nie trzeba, to na zapas nie ma zwyczaju robić.
I ma rację - dopuki nie cieknie na tyle aby trzeba było dolewać oleju - nie ma sensu "wywalać" kasy na doszczelnienie.
Ale jezeli ktoś nie ma innych wydatków i traktuje auto jak ołtarz ?...... :bigok: niech doszczelnia.
A czy kilku czy kilkunastoletni Mondi czi kazdy inny samochód wart jeszcze jest "dopieszczania"??

Exodos
24-02-2009, 06:12
A czy kilku czy kilkunastoletni Mondi czi kazdy inny samochód wart jeszcze jest "dopieszczania"??



Jak się dba, to się ma.

dr_feelgood
24-02-2009, 10:24
Wydaje mi się, że każde auto jest warte, no prawie. A już napewno takie, które znajduje się w niezłym stanie. Kiedyś miałem Poloneza. też skrzywienie moje było obecne, auto zadbane, jak na swoje 13 lat, wszystko robione na bieżąco i gdy wydawało się że będzie problem ze sprzedażą, po 3 godzinach od wystawienia na otomoto był już kupiec i auto poszło za bardzo rozsądne pieniądze.Czasem opłaca się dbać. A inna sprawa że daje to też komfort psychiczny. lubię gdy wszystko jest na tip top.
A jeszcze inna sprawa, że to moje ostatnie podrygi, kiedy to sam mogę rozporządzać swoimi pieniędzmi, latem planuje zamieszkać z lepszą połową, więc robię co mogę teraz, bo potem wydatki na mondiego nie będą zapewne priorytetem :)

Paolo
24-02-2009, 11:11
Powiem tak skoro zdejmuje ci skrzynię to opuszcza sanki :), wiec np. uszczelka pod miskę olejową kosztuje 35 zł a wymianę to powinien ci zrobić juz gratisowo. Jeżeli cieknie uszczelniacz z przodu silnika (rozrząd) to niestety trzeba rozpiąć rozrząd, zrzucić koło zębate i wymienić uszczelniacz (30 zł). Wymienić pasek rozrządu (80 zł) koszt robocizny powinien opiewać na 100 zł.
Podsumowując to wymiana uszczelki pod miską, uszczelniacza, paska z robocizną - 245 zł.

dr_feelgood
24-02-2009, 11:18
Wiesz co Paolo, za czas jakiś chyba zadzwonię do Ciebie i wpadne do stolicy :) Dzięki za kosztorys