PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Koledzy pomocy!!! auto nie pali :/



filip9
11-02-2009, 13:43
Koledzy bardzo prosze o pomoc mam mondeo 98r kombi ale to nie istotne
jade dzisiaj na miasto jest wszystko ok gasze auto ide zalatwic sprawy wracam chce odpalic i nic :zly: :zly: :wall: :wall: powiedzcie co to moze byc bo nie wiem czego szukac a u mechanikow kolejki ze na koniec przyszlego tyg zapisuja autko mam juz pod domem i musze sam sie za nie wziac bo kreci sie wiec to nie aku.. czy to moze byc przeplywomierz? pompka paliwa powiedzcie jak to sprawdzic bardzo porsze o jkaiekowiek sugestie :pad: :pad: :pad:
dodam ze auto nie jest zagazowane silnik 1,8

maniek_
11-02-2009, 14:01
Słyszysz pracę pompy paliwowej? Ostatnio kolega z Łodzi miał podobny problem bo auto kręciło i nie chciało zapalić - problemem okazał się czujnik położenia wału. Sprawdziłeś wszystkie bezpieczniki? Nie zaszkodzi podłączenie pod kompa - wtedy się sprawdzi czy silnik nie złapał żadnych błędów

mutombo
11-02-2009, 14:04
Może iskrę gdzieś zgubił.

Paolo
11-02-2009, 14:06
Po koleii:

1. Pompa paliwa - sprawdzić czy dochodzi napięcie do niej jeżeli tak to czy pracuje czyli charakterystyczne buczenie po przekreceniu kluczyka
2. Sprawdzić czy jest iskra na świecach - cewka podaje parami 1-3 i 4-2

Jeżeli dwie pozycje sprawdzone to trzeba auta podpiąć pod kompa i odczytać błedy. Prawdopodobnie uszkodzony może byc czujnik wałka rozrzadu lub wału korbodowego.

a może imo się zawiesiło, odłącz aku na 30 minut, podłacz i spróbuj odpalić.

filip9
11-02-2009, 14:12
dzieki Panowie za sugestie zaraz wszystko posprawdzam zerkne bezpieczniki itd a te bezpieczniki to w komorze silnika i pod kokpitam tak?
prosze o inne podpowiedzi bo jesli to nie zaskoczy to ja nie mam pomyslow :(

maniek_
11-02-2009, 14:42
a może imo się zawiesiło, odłącz aku na 30 minut, podłacz i spróbuj odpalić
Tylko po odpięciu aku nie podpięcie pod kompa nic nie da bo zresetuje PCMa

Bezpieczniki pod maską, tam jest między innymi od pompy paliwa

Paolo
11-02-2009, 15:25
Maniek przecie pisałem że na końcu to zrobić :jezyk1: a po za tym jeżeli jest uszkodzony czujnik wałka lub wału to odrazu bład wskakuje :jezor:

maniek_
11-02-2009, 15:54
Na pewno od razu wskakuje? Chyba tydzień temu walczyliśmy z mondkiem z tego wątku http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=58371 , tam był uszkodzony czujnik a komp po resecie nie łapał ponownie błędu

Paolo
11-02-2009, 16:00
Jeżeli jest uszkodzony czujnik to po przekreceniu kluczka PCMA sprawdza wszystkie czujniki, jeżeli nie ma odpowiedzi z danego czujnika rejestruje błąd.

filip9
11-02-2009, 21:13
Panowie sprawdzilem bezpieczniki i zglupialem :wall: :wall: :wall:
byl spalony bezpiecznik wlasie od pompy ja caly szczesliwy wsiadam krrece i hura pali pochodzil pochodzil z 30 s. i zgasl czy ja go zgasilem juz nie pamietam :wall: :wall: :wall: nie wiem, moze sie zapowietrzyl uklad paliwa jak go wczesniej krecilem albo co podpowiedzcie :pad: :pad: :pad:
no to go jeszcze raz krece i znowu to samo co bylo :zly: :zly: :zly:
sparwadzam bezpieczniik jest ok co to teraz moze byc
mam odlaczyc aku czy co moze sie popitolilo w kompie cos
bardzo prosze o podpowiedzi bo jestem u slepej uliczce potrzebuje auto do pracy a u magikow to terminy sa na ho ho i jeszcze troche ....

Dodano po 11 min.:

przeczytalem watek MAŃKA mam pytanie gdzie sie znajduje ten czujnik walu moze i ja go sprawdze tylko jak? bo objawy jak by podobne kreci ale nie zalapuje no i dlaczego odpalil a traz nie pali
:wall: :wall: :wall: :wall:

Netoper
11-02-2009, 21:30
sparwadzam bezpieczniik jest ok co to teraz moze byc
A po przekręceniu zapłonu słyszysz pompę?

filip9
11-02-2009, 21:34
takie buczenie w komorze silnika? czy z tylu? bo ja to w ukladzie paliwowym szczerze mowiac nie wiem gdzie co jest? :wall:

Dodano po 1 min.:

ale gdyby to byla pompa to czy by odpalil wogole jak tyle nie palil ja juz normalnie :glupi: :glupi:

Exodos
11-02-2009, 21:35
Z tyłu, takie bzzzzzt

filip9
11-02-2009, 21:47
ale to bzzzzzyt to bzzzzyczy jak przekrecam kluczyk w stacyjce i brzeczy przej chwile czy caly czas?

Exodos
11-02-2009, 22:05
jakieś 2-3 sekundy po przekręceniu kluczyka.

filip9
11-02-2009, 22:12
slychac i sie wylacza tak
a moze masz jakis pomysl co to moze byc u mnie w autku? :hmm:

digital123
11-02-2009, 22:28
slychac i sie wylacza tak
a moze masz jakis pomysl co to moze byc u mnie w autku? :hmm:

A nie zawiesza ci się bezpiecznik zderzeniowy, znajdujący się w nogach kierowcy po lewej stronie. Miałęm już taki przypadek że potrafilo to psikusy sprawiać.

filip9
11-02-2009, 22:36
no wiem ze jak sie gdzies na dziure wjedzie to moze zgasnac i trzeba wcisnac go zeby odpalil i juz wciskalem i nic
a czy mozna go jakos wyciagnac zeby go wcisnac
a zreszta to jak mozesz to opisz co sie dzialo u Ciebie :pad:

digital123
11-02-2009, 22:43
no wiem ze jak sie gdzies na dziure wjedzie to moze zgasnac i trzeba wcisnac go zeby odpalil i juz wciskalem i nic
a czy mozna go jakos wyciagnac zeby go wcisnac
a zreszta to jak mozesz to opisz co sie dzialo u Ciebie :pad:

Przycisk niby był wciśniety a pompa i zapłon dalej nie chciały działąć, pomogla wymiana na inny.

filip9
11-02-2009, 22:48
ale jakby nie dzialal to przeciez by nie odpalil pozniej
prawie 20 razy go krecilem i nic pozniej wymienilem bezpiecznik podladowalem aku i zapalil na chwile jak gdyby nigdy nic i pozniej znowu nic :( :(

digital123
11-02-2009, 23:28
ale jakby nie dzialal to przeciez by nie odpalil pozniej
prawie 20 razy go krecilem i nic pozniej wymienilem bezpiecznik podladowalem aku i zapalil na chwile jak gdyby nigdy nic i pozniej znowu nic :( :(

Kolego, ja bym zaczął sprawdzać po kolei, czy jest iskra, czy pompa pracuje, a pozniej szukal przyczyny.

Może to immo blokuje, tylko nie wiem jak jest w mondku, czy tylko zaplon jest blokowany, czy rozrusznik tez.

Jeśli sprawdzisz te dwie rzeczy bedzie mozna szukac dalej. Bo nawet nie wiadomo czy jest iskra.

filip9
12-02-2009, 09:42
ale zeby sprawdzic iskre musze miec pewna swiece bo mam ale stara a tych nie bede wykrecal wiec musze odwiedzic sklep dodam ze przewody sa oryginalne i swiece tez dobre moze cewka jest walnieta ale zastanawia mnie dlaczego wtedy zapalij jak gdyby nigdy nic i jeszcze jedno do czego przylozyc swiece bo przy karoseri sa jakies masy wiec zeby znowu czegos nie zepsuc :wall: :wall: :wall:

Dodano po 1 godz. 39 min.:

najpierw musze powiedziec cos nie na temat, szukam rozwiazania i odwiedzilem inne fora motoryzacyjne (nazw nie wymienie) ale na zadnym nie uzyskalem jakiejkowiek sensownej odpowiedzi a ton tych niekonkretnych byl conajmniej niemily wiec dziekuje i gratuluje panowie takiej brygady bezinteresownych ludzi ktorzy poswiecaja swoj czas zeby pomoc innym ktorzy nie do konca znaja sie na MONDEO :)) np takim jak ja :wall: :zly: :wall:
gratulacje oby tak dalej ;) to i ja skorzystam
mam pytanie moze glupie :bigok: ale ...
przez kilka dni parkowalem auto w nie mojej dzielnicy moze komus zajalem miejsce i np dosypal mi do baku cukru :niewiem:
jakie wtedy bylyby objawy
a i jeszcze jedno jak nie na sluch to jak mozna sprawdzic pompke paliwa

pozdrawiam

Dodano po 6 min.:


Może to immo blokuje, tylko nie wiem jak jest w mondku, czy tylko zaplon jest blokowany, czy rozrusznik tez.

rozrusznik kreci tylko tak jak by nie dostawal paliwa albo wlasnie iskry dzisiaj i jutro bede walczyl :wall: jak cos znajde dam znac jeszcze raz dzieki

LaBobas
12-02-2009, 12:42
bierzesz inna swiece3 ,zakladam ,ze sprawna zakladasz na nia przewod przytykasz do bloku silnika,krecisz i widzisz czy jest zaplon.Jak chcesz zobaczyc czy jest paliwo na listwie to odkrecasz korek na listwie,taki jak jest przy oponach.Tylko delikatnie bo tam jest cisnienie i moze CI siknac:)).Bedziesz juz wiedzial czy jest jedno i drugie.

filip9
12-02-2009, 17:36
dzieki za podpowiedz :pad:

digital123
12-02-2009, 19:16
przez kilka dni parkowalem auto w nie mojej dzielnicy moze komus zajalem miejsce i np dosypal mi do baku cukru :niewiem:
jakie wtedy bylyby objawy


Jalby ktoś ci dosypał cukru do baku to jeździłbyś do puki nie zgasiłbyś auta i silnik by nie wystygł, poźniej to już zadna siłą go nie ruszy :satan: wszystko sie pozakleja i nawet rozrusznik nie drgnie


Co do sprawdzenia pompy "nie na słuch" to tylko manometr mierzący cisnienie. Bo jeśli "bzyczy" to pracuje i jedne co moze byc to za słabe ciśnienie, a wtydy przypuszczam że bedzie sie dusił na wyższych obrotach.


Sprawdz iskrę przede wszystkim jak koledzy radzą, czyli jakąś starą w pierwszą fajkę, przykładasz na blok, a druga osoba kręci rozrusznikiem i patrzysz czy jest iskra. Jeśli będziesz znał wynik to będziemy się dalej zastanawiać.

filip9
12-02-2009, 22:54
Panowie juz cos wiem :banan:
jest iskra ale jak odkrecilem ten plastikowy korek/nakretke taka jak od roweru ktora znajduje sie przy listwie wtryskiwaczy i krecilem to ani kropelka paliwa nie wyplynela (filtr paliwa byl wymieniany nie dawniej jak 8000km temu) tylko teraz pytanie co to moze byc czy to juz pewne ze to pompka czy sa jeszcze inne ewentualnosci :wall: :wall:

angelos
14-02-2009, 14:55
Mam podobny problem dziś zalałem na Orlenie 10 litrów 95 super ujechałem 100m stanołem przed wyjazdem obroty spadły silnik zgas (robił mi wcześniej już tak że spadały do 500 700 ale wracało na 900/1000 przy rozgrzanym silniku i szedł) ale po 2 próbach odpalił i potem pracował normalnie trzymając sie w ganicy (900/1000) dojechałem na zakupy i szok przy odpaleniu przed drogą do domu 2 - 3 sec musiałem kręcić.
stawiałem na paliwo bo jak wiadomo Orlen niema zbyt jakościowego paliwa ale po przeczytaniu tego co pisaliście sam już nie wiem może akumulator .......

- Rozrząd OK
- Micro pasek OK
- Rolki OK
- Pompa Paliwa OK
- Filtr Pow. i Paliwa OK

coś wczoraj w drodze do domu z pracy mi hukło ale myśle że to coś leżało na drodze ;) proszę o pomoc może coś sie da ustalić.

Pozdrawiam

filip9
14-02-2009, 15:18
u Ciebie to prawdopodobnie aku bedzie tak na moj rozum a u mnie jeden mechanior powiedzial ze pompka na 100% tylko mnie zastanawia czy to ze nie ma na listwie wtryskiwaczy benzynki i pompa nie prcuje to jest jedyny mozliwy patent na sprawdzenie pompki moze gdzies po drodze cos sie dzieje np; gdzies na stykach, a moze to przeplywomierz daje jakies bledne dane ale odlaczalem go i bylo tak samo :wall: :wall: :wall:

mam wiec takie pytanko Panowie czy mozna podlaczyc pompke bez demontowania baku na krotko jakos? jesli tak to w ktorym miejscu najlepiej to zrobic :niewiem:

digital123
14-02-2009, 23:18
mam wiec takie pytanko Panowie czy mozna podlaczyc pompke bez demontowania baku na krotko jakos? jesli tak to w ktorym miejscu najlepiej to zrobic :niewiem:

Można sprawdzić pompe na "krótko". Jeśli słyszysz pompe, to ja bym sie przyjrzal przewodom paliwowym, pozatym, w momencie przekrecenia kluczyka w pozycje zaplon pompa dobija tylko cisnienie, zaczyna pracowac ciagle od momentu krecenia rozrusznika.

Wiec masz praktycznie tylko dwa wyjscia, albo sama pompa kaput albo cos z instalacja, z tym ze jesli twierdzisz ze pompe bylo slychac, ja bym sie przyjrzal instalacji.

filip9
16-02-2009, 07:47
wlasnie pompy nie slychac i dlatego zastanawiam sie czy przed wymiana i rozkrecaniem zbiornika nie sprawdzic jej co by 2 X glupiego :wall: roboty nie robic... ;)

Netoper
16-02-2009, 11:50
wlasnie pompy nie slychac
Sprawdź bezpiecznik.
Zbiornika nie trzeba zwalać do wyjęcia pompy, dojście jest po zwaleniu tylnej kanapy.

filip9
18-02-2009, 00:24
:banan: :banan: :banan:
PANOWIE auto dziala
nie wiem niestety co to bylo bo odebral je tata bo ja z powodu pracy nie dalem rady i nie chcieli mu powiedziec co dokladnie to bylo mowili tylko ze drobiazg i tyle :niewiem: ale juz dziala
mam jeszcze pytanie jak zachowuje sie zepsuta sonda lambda? jakie moga byc objawy?

pozdrawiam i dziekuje za pomoc :happy:

maniek_
18-02-2009, 00:33
Zdecydowanie za duże spalanie :)

filip9
18-02-2009, 00:35
:) :) :) no to chyba mi narazie smiga ok ;) bo spala w normie

Netoper
18-02-2009, 09:45
Pracę sondy można samemu sprawdzić, wystarczy jakiś miernik
http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=9945
Podczepiasz się woltomierzem do szarego i czarnego przewodu no i patrzysz czy odczyty są płynne w zakresie 0.1-0.9V