PDA

Zobacz pełną wersję : hertz dcx 165



serdel
27-08-2005, 16:07
ktos slyszal o tych glosnikach bo wczoraj zalozylem takie na przod i musz powiedziec ze jestem pod wrazeniem a nie kosztowaly majątek

Lolo
27-08-2005, 17:46
Skoro juz je zalozyles, graja i ci sie podoba.... to jest najlepsza opinia... Jezeli chodzi o opinie innych... Poszukaj na forum... Kilka razy natknalem sie na opinie uzytkownikow Hertza. :banan:
:beer:

Pozdrawiam.

CASKP
27-08-2005, 18:50
Szkoda że założyłeś DCX - to najtańszy produkt Hertz'a do tego jest to głośnik COAX. Do przodu powinieneś wrzucić DSK 165 - system dzielony - byłoby o wiele lepiej

Oktan
27-08-2005, 21:28
no i go załamałeś :))

CASKP
27-08-2005, 21:56
No to fakt :satan:

Jednak warto czasami przemyśleć i zapytać zanim kupi się jakiś sprzęt. :)

Kolega zawsze może DCX'y wrzucić na tył a na przodzik dokupić np ESK lub np Rainbowa :) :jezyk1:

serdel
27-08-2005, 23:11
chyba wrzuce te dcx na tył bo tam mam jeszcze "oryginały" wiec nie ma probleme :)

rafek
28-08-2005, 10:59
serdel ja mam taki zestawik który mi CASKP polecił i sprzedał i w porównaniu do tego co było to tamte pierdzą a te grają ładnie wiec jak chcesz to zapodaj sobie takie tylko dorób sobie takie redukcje z MDFu jest to gdzieś w moim poscie a jak nie to wysle ci fote tego na priv jak bedziesz chcieć

damiaanos
29-08-2005, 23:05
serdel ja mam taki zestawik który mi CASKP polecił i sprzedał i w porównaniu do tego co było to tamte pierdzą a te grają ładnie wiec jak chcesz to zapodaj sobie takie tylko dorób sobie takie redukcje z MDFu jest to gdzieś w moim poscie a jak nie to wysle ci fote tego na priv jak bedziesz chcieć

ja takze poprosze na priv redukcje z mdfu bo nosze sie takze z zamiarem przeóbki audio pozdrawiam

REDY
30-08-2005, 10:01
jeśli można to ja też poproszę na redy66@o2.pl WIELKIE dzięki.

rafek
30-08-2005, 13:52
eno spoko to jesli ktos chce to wykonam pare sztuk i kto bedzie chcial to zaloze na allegro aukcjie i pójda po 20 zł co wy na to ?

RockFord
31-08-2005, 23:48
20zł za dwie sztuki rzecz jasna ? Ja jestem za, ale po co mieszać do tego Allegro, przedplata i wysyłka albo za pobraniem. No chyba, że kolekcjonujesz gwiazdki na Allegro :)

rafek
01-09-2005, 01:44
no to spoko bo gwiazdki mi zwisają podaj dane na jaki mam wysłać te redukcyjki

DJ_
01-09-2005, 23:46
Witam Panowie, mnie również dopadła chęć zainwestowania w jakieś lepsze brzmienie.

Przestudiowałem kilka tematów, no i w większości montujecie właśnie Hertza 165mm. Krótkie pytanie: warto? 8O
Co na to koledzy którzy już mają takie głośniczki? Dobrze się spisują? Mówię np. o modelu DSK 165.

A czy komuś udało się zamontować większe głośniki?

Ja mam właśnie trochę większe, grają nawet spoko, ale właściwie trzyma je na miejscu tylko obicie drzwi, przyciskając. Żadne śrubki mocujące nie wchodza w grę, po prostu płaszczyzna głośników jest oddalona od płaszczyzny blachy w drzwiach.

Mam nadzieję, że nie zakręciłem na tyle, że nie można mnie zrozumieć o co lotto :)

RockFord
02-09-2005, 01:22
Ja mam właśnie trochę większe, grają nawet spoko, ale właściwie trzyma je na miejscu tylko obicie drzwi, przyciskając. Żadne śrubki mocujące nie wchodza w grę, po prostu płaszczyzna głośników jest oddalona od płaszczyzny blachy w drzwiach.


Oj chyba pora na wizytę u laryngologa :) Tak zamontowane głośniki nie mają prawa GRAĆ ! Owszem będą wydawać dźwięki ale GRAĆ nie będą. Ja u siebie zamontowałem w przednich drzwiach duże i masywne głośniki 6x9" Początkowo były przymocowane na czterech cieniutkich blachowkrętach. Efekt był taki, że zamiast basu miałem jedynie potężne wibracje poszycia drzwi, do tego doszły kłopoty fazowe, jednym słowem kiszka totalna. Dopiero porządne przykręcenie głośników śrubami (oj było gimnastykowania się aby od wewnątrz drzwi założyć nakrętki na śruby) znacząco poprawiło sytuację, tapicerka przestała tak mocno drżeć a z głośników zaczął płynąc ledwie akceptowalny bas. Następnym krokiem będzie wytłumienie drzwi wewnątrz i pokrycie matami wszystkich otworów w drzwiach tak aby stworzyć głośnikom maksymalnie szczelną komorę. Wtedy być może wreszcie zaczną GRAĆ. Aha no i jeszcze bardzo ważna rzecz, mianowicie wymontowanie z poszycia drzwi firmowych maskownic głośników, wycięcie z nich zbędnego plastiku, który skutecznie zasłania głośnik i pokrycie maskownic tkaniną przezroczystą akustycznie, no bo przecież słuchanie głośników przez plastikową, dość gęstą siatkę to czysta profanacja.

rafek
02-09-2005, 03:39
no ja nie wiem kto co ma do tych dsk 165 plus tweterki ale jak dla mnie gra to super , do tego mam skrzynke z subem 250 i wzmachol magnata 360 i fajnie gra powiedzmy tak nie za glosno ale i tak glosno i bardzo czysciutko nie ma czegoś takiego ja prrrr prrrrr rprrrrrr tylko cyka sobie fajniutko jak bede na zlocie to sobie posłucha kto będzie chciał

DJ_
02-09-2005, 12:13
No to zakasam rękawy i do roboty :)


Rockford, a jakiego materiału użyłeś do zasłonięcia wyciętej firmowej maskownicy, albo zamierzasz użyć? Wydaje mi się że to nie jest głupi pomysł :metal

Te moje głośniczki, trochę większe i niepasujące, w sumie siedzą sztywno i nie latają, ale efekty akustyczne są niezbyt ciekawe, średnie i wysokie tony w miarę, ale basu to trzebaby było dłuuugo szukać.


Rafek, a co masz w tylnych drzwiach zamontowane?

rafek
02-09-2005, 13:16
a w tylnych nie mam nic gdyz jak powiedział CASKP nie mam na co kasy wydawać wiec nie są mi potrzebne , ale jesli juz chodzi o zcisłośc to ten sprzecik co ja mam teraz wystarczy mi w zupełności , koszt tego to około 1500 zł calosc bez radia

DJ_
02-09-2005, 17:28
Coś w tym jest, jak skompletuję i zamontuję sprzęcik, to oczywiście napiszę jak brzmi.
Pozdrówka!