PDA

Zobacz pełną wersję : drgania silnika



komandir
27-08-2005, 17:26
Witam wszystkich!!!
Mam pytanko:W moim mk1 1.8 16v 94r. Pb+lpg,przy obrotach biegu jałowego(750obr/min)drga silnik,przenosi sie to na cały układ wydechowy.Drgania są na tyle mocne że postawiona szklanka z wodą wylewa się.czy to jest normalne zjawisko???
Czy u kogoś z was jest coś podobnego??????????????Jesli to jest jakaś usterka,proszę o pomoc!!!!!!!!!!co to może być!!!!!!!!!
I jeszcze jedno-czy to jest ok?????????.-wydobywajace spaliny z ostatniego tłumika nie mają jednostajnego ruchu,przystawiona do rury kartka papieru fruwa.
pozdrawiam wszystskich użytkowników MKP.
Z góry dziekuje!!!!!!!!!!!!!!!!!

w377
27-08-2005, 17:46
wydaje mi sie ze masz cos nie tak z obrotami zdecydowanie zaniskie powino byc gdzies w granicach 900obrotów a po zamontowaniu lpg wymieniłes swiece sprawdziłes przewody na swiecach czy nie maja przebicja i kopułke? a na benzynie jest to samo??jesli nie to mozesz miec zle ustawony lpg ja maiłem cos podobnego w audi.Pozdrawiam

fuel111
27-08-2005, 21:26
Jak wyżej zdecydowanie za niskie obroty silnika. Pojedź do serwisu niech podłączą i ustawią. Kalble mam nadzieję, że wymieniałeś. :metal

waldemarz
27-08-2005, 21:34
Zrob tak jak opisali koledzy bo jesli masz obroty 750 to ciut za malo, bo powinno byc miedzy 900-1000, a jesli masz jeszcze kiepskie poduchy pod silnikiem to tym bardziej silnik dostaje mocnych drgan.

komandir
28-08-2005, 10:01
Chłopaki macie racje za niskie są luknąłem do książki a tam jest 850-900obr/min
zrobię tak jak radzicie podjadę do serwisu i niech ustawią.
co do tych obrotów to taka sama wartość jest na benzynie teraz na gazie jak i przed założeniem, gaz dopiero mam od półtora tygodnia, kabelki i świece wymienione na motocrafta.Dzięki!!!!!!!!!!Pozdrawiam!!!!!!!!!![/list]