PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]wymiana silnika



romkos
16-02-2009, 20:23
padł mi silnik i chce wymienic go na inny uzywany oszywiście

do tej pory miałem ze srebrną pokrywą 97 r.
i czy jak kupie z czarna pokrywa nowszy to wszystko będzie pasować? komputer i inne bebechy

pawpor
16-02-2009, 21:11
zastanów się co będzie przy sprzedaży... jak zalożysz ze srebrną pokrywą to nawet o fakcie wymiany serca nie musisz wspominać, a jak założysz z czarną to już większość bedzie wiedziała o wymianie... Dodatkowo w silniku z czarną pokrywą zawory nie są już regulowane hydraulicznie tylko blaszkami, oraz komplet rozrządu dość sporo droższy. Z punktu widzenia mechaniki nie widzę problemów aby założyć czarny zamiast srebrnego(komp i osprzęt ten sam)
Pozdrawiam

Potek
16-02-2009, 23:32
Jak dobrze poszukasz to był już na forum podobny temat i z tego co pamiętam to były jakieś problemy właśnie z włożeniem silnika z czarną pokrywą zamiast srebrnej, nie pamiętam o co chodziło. No i przemyśl to co kolega pawpor napisał.

bialy
17-02-2009, 03:28
Moim zdaniem bez sensu pakować tego z czarną pokrywą. przede wszystkim nie ma on już samoregulujących się zaworów, pozatym jakieś pierdoły się różnią, m.in. rozrusznik (jest inny i ma inne podłączenie kabli, gdzie stara wtyka już nie pasuje i trzeba przerabiać. zakładaj ze srebrną pokrywą, tylko dobrze poszukaj silnika żebyś nie kupił złomu.

Tuner.Pl
17-02-2009, 22:55
jak chcesz to masz 2.0 kompetne do sprzedania ze skrzynia polosiami kablami 136.000 nalotu z mojego auta

Tyberiusz
18-02-2009, 01:04
jak założysz z czarną to już większość bedzie wiedziała o wymianie...

Nie zgodzę się :)

pawelos
18-02-2009, 01:07
jak założysz z czarną to już większość bedzie wiedziała o wymianie...

Nie zgodzę się :)

No...


Tylko ludzie zbyt malo inteligentni aby poczytac chocby tylko to forum... Do tego wymieniac bedxie trxeba kolektor + przynajmniej czesc wydechu.

romkos
18-02-2009, 08:49
właśnie mi o to chodziło a co do postu to gdzieś kiedyś taki czytałem ale nie mogłem go znaleźć więc wystawiłem nowy. a co do sprzedaży to też mi to przyszło na myśl.

więc zostaje przy srebrnej pokrywie.

a z tobą Tuner.PL jak nic nie znajde u siebie to sie skontaktuje w przyszłym miechu bo aż mi sie tak nie śpieszy bo mam drugie auto a po drugie brak czasu.

pozdrawiam i dzięki