PDA

Zobacz pe³n± wersjê : (MK2 ZETEC) szarpie silnikem



pawelszal
17-02-2009, 22:03
mam jeszcze jeden problem. W MK2 1.8ZETEC jak jest zimny to auto wchodzi dobrze na obroty ale jak tylko troche sie zagrzeje to gdy dam mu wiecej gazu czuc jak go lekko szarpie i to na kazdym biegu. Gdy ciagne go na jakims biegu to nie przyspiesza p³ynnie tylko czuc jak go lekko "KUTA" a juz jak gwa³townie mu dam gazu to tak jak by sie zad³awil na poczatku i po chwili wchodzi na obroty ale ca³y czas go troche szarpie. PROSZE O POMOC mondeo mam od nie dawna i taki problem mnie przerasta! CO MAM ROBIC????

maniek_
17-02-2009, 22:19
do sprawdzenia ¶wiece, przewody wysokiego napiêcia, do wyczyszczenia przep³ywomierz, do wykonania reset i samoadaptacja PCMa tak na pocz±tek :)

pawelos
18-02-2009, 00:17
Czujnik temp od ECU, lub jw. lub czujnik polozenia przepustnicy.

Oktan
18-02-2009, 00:50
lub czujnik po³o¿enia wa³ka rozrz±du

Paolo
18-02-2009, 10:33
A mo¿e sonda koñczy ¿ywota i mieszanka jest zbyt uboga :), pod³±cznie PCMA do kompa i sprawdzenie wszystkich podzespo³ów (sprawdzenie b³êdów i odczyty z wykresów) zapewne du¿o by tu pomog³y.
W taki sposób to mo¿emy po³ auta wymieniæ, warto siê po¶wiêciæ i wykrêciæ czujnik wa³u korbowego w celu wyczyszczenia ( bardzo czêsto siê brudza lapi±c opi³ki z ko³a zamachowego) i PCMA dostaje falszywe odczyty.

komandir
25-03-2009, 22:24
Nie wiem czy ju¿ problem rozwi±za³e¶ ale zobacz cewkê czy nie ma nigdzie pêkniêcia bo u mnie by³o to samo szarpa³ podczas przyspieszania na ka¿dym biegu, denerwuj±ce to by³o, wszystko sprawdza³em a o niej zapomnia³em dopiero mechanik zobaczy³ :metal2:

enzo
29-03-2009, 22:55
Witam panowie dwa dni temu kupi³em mondiego MkII 1.8 16V Zetec czarna pokrywa 98rok i jest problem który mnie strasznie denerwuje . Odrazu napisze ze inne posty o podobnej tematyce tez czyta³em ale zaden do konca nie opisuje mojego przypadku wiec moze ja opisze co sie dzieje w moim autku bo brak mi pomys³u co to moze byc a jak widze opcji jest hoohoo . A wiec tak auto odpala wzorowo , po odpaleniu chodzi normalnie równo na biegu ja³owym i teraz jaja zaczynaja sie po ruszeniu podczas ruszania z miejsca gaz nie reaguje tak jak powinien , jak normalnie chce ruszyæ to po puszczeniu sprzeg³a okazuje sie ze gazu jest za ma³o trzeba dodaæ wiêcej . nie zaleznie na którym biegu auto szarpie najgorzej jest w okolicach 2000 obrotów jad±c na 4 oko³o 70-80 km/h na lekkim gazie jest dramat musze dowaliæ lub pu¶ciæ ca³kiem a i tak czuæ szarpanie . Praktycznie autem nie idzie jechac p³ynnie ca³y czas tak poszarpuje i jest jeszcze jedna rzecz z obrotami , jak jade na danym biegu i trzymam peda³ gazu jednakowo auto potrafi sie na chwilê samo zmuliæ po czym dostaje pa³era :) i wyrywa . Czasami jest tez tak ze obroty nie id± ca³kiem do do³u tylko staja na 1200,1000 i po chwili dopiero opadaj± . Wiem ze nie powinienem ale na chwile rozpie³em lambde i zero efektu ani na plus ani na minus . I co o tym my¶licie bo ja nie mam pomys³u , moze ktos mia³ to samo ??

Dodano po 1 godz. 4 min.:

Zapomnia³em napisac ze jeszcze jest cos takiego ¿e przy przyspieszaniu kiedy nastepuje zmiana biegu np z 2 na 3 wiadomo puszczasz gaz sprzeg³o zmiana i dalej gaz , to wszystko trwa moment ale kiedy puszcze gaz i wciskam sprzêg³o do zmiany silnik jeszcze wyrywa na obroty mimo ze gaz juz puszczony . Po przejechaniu kilku km mozna sie przyzwyczaic zeby gaz pu¶cic o odpowiednio u³amek sekundy szybciej ale jest to uciazliwe no i dochodzi to ze staraj±c sie jechac p³ynnie auto szarpie no i przyspiesza samo kiedy chce .Bywa ze np na 4 biegu kiedy puszcze noge z gazu auto opada z obrotów normalnie a czasami puszczam gaz a auto jakby jeszcze przez chwile sobie samo jeszcze dodawa³o gazu i samo opada z obrotów bardzo powoli .

adam12
18-08-2009, 22:00
Wiec i ja siê podepnê :) niedawno by³em zmuszony zmieniæ silnik i wszystko po tej operacji by³o ok . Tylko ¿e teraz jak auto postoi w s³oñcu kilka godzin zawsze mnie zaskoczy , zapala normalnie przejedzie do 100 metrów i.................. zaczyna szarpaæ przez kilka chwil , potem wszystko wraca do normy startuje gaz i dalej jest ok . Tyle ¿e jak jest ch³odno objawów brak :niewiem: za ma³o wiem i siê nie znam ale szarpanie mnie dobija - ma kto¶ jaki¶ pomys³ ?

Mercino
02-09-2009, 20:33
Enzo a sprawdzi³e¶ i przeczy¶ci³e¶ EGR oraz Krokowca? Obczaj ich stan i dla spokoju je przeczy¶æ.

LaBobas
02-09-2009, 20:37
odgrzales kotleta:))post z marca:)

Mercino
02-09-2009, 20:49
ooo sory. LaBobas powiedz no czy Benzyna Vpower 100 oktanowa mo¿e zaszkodziæ silnikowi Zetec-E , bo pare razy wla³em tak± a teraz przy skacz±cych obrotach mam kuku ¿e co¶ sfajczy³em? A walcze z skacz±cymi obrotami zarówno na zimnym jak i ciep³ym silniku. Normalnie tak auto telepie ale nie ga¶nie. ¦wiece wymieni³em i przewody, EGR przeczyszczony,Przep³ywka tak¿e, Filtr powietrza wymieni³em, wolne obroty s± i tu nie mam zastrze¿eñ do krokowca, ale to szarpanie nie intensywne ale jest. Czy po wymianie ¶wiec mog³y siê one odkszta³ciæ tzn wiêksza szczelina? Co dziwne jak by³y za³o¿one nowe to autko mrucza³o piêknie.


A zapomnia³em dodaæ, ¿e pod³±czy³em autko swoje pod komputer i zero b³êdów a silniczkiem i tak poszarpuje. Jeszcze spróbuje wlaæ STP i wymieniæ filtr paliwa, jak by nie patrzeæ ma on ju¿ 10 latek :)

Ufo
02-09-2009, 21:31
taka wacha nie zaszkodzi ale jej nie wykorzysta

LaBobas
03-09-2009, 00:14
bena oki,ale poszarpywanie moze byc z cewki,z wtryskow.Jak oszarpuje to nie ma bata,cos z paliwem lub iskra albo nieszczelnosc i zasysa lewe powietrze.Sprawdz trojnik pod cewka czy aby sobie nie pekl.Ale jakby calkiem sie rozadl to bys ciagu nie mial.
Juz miszy radzilem,ze jak bardzo telepie to zdejmowac kable ze swieczek i patrzec kiedy bedzie najmniejsza roznica w drgawkach.

Mercino
03-09-2009, 01:02
A ten trójnik w ZETEKU z Czarn± pokryw± te¿ jest? Na cewce zauwa¿y³em ma³e nadpêkniêcie, co i tak zapewne klasyfikuje j± do wymiany. Tylko teraz mam dylemat czy braæ VISTEON czy orygina³ Ford, a ró¿nica ponad stówê.

A o co z tym dok³adnie chodzi: Juz miszy radzilem,ze jak bardzo telepie to zdejmowac kable ze swieczek i patrzec kiedy bedzie najmniejsza roznica w drgawkach.

Mo¿esz mi zapodaæ na wiadomo¶æ opis jaki¶.

Dodano po 5 min.:

A czujnik po³o¿enia wa³u te¿ moze mieæ wp³yw na takie poszarpywania? Autko tak to chodzi, zapala normalnie na zimnym, po przeczyszczeniu EGR zauwa¿y³em ¿e nawet ciszej chodzi i ciut dynamiczniejszy. Ale paliwo te¿ zmienia³em a i tak poszarpywania s± jak by gdzie¶ gubi³ iskrê lub by³a ona za s³aba.