PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Jak wymontować rozrusznik MK II



wlodarek
22-02-2009, 21:46
witam.
bardzo proszę o info jak szybko i sprawnie wymontować rozrusznik z mondka. silnik benzyna ZETEC 2.0 16 V
z góry dziękuję
pozdrawiam

CzarekJ
24-02-2009, 03:11
Po pierwsze to dobre narzędzia - nasadka 10 i 13 z dobrą grzechotką.przydatny bedzie tez przegub.
Ułatwieniem tez bedzie demontaż zaworu EGR - łatwiejszy dostep do srub rozrusznika.
Dostep do "kabelków" od strony alternatora - zarówno złacze "30"(napięcie z akku) jak i "15"(ze stacyjki) sa we wspólnej izolacji - zeby je zdjac trzeba je najpierw obydwa odkrecić.

xiondzu
07-05-2012, 17:47
Dla potomnych przed chwilą skończyłem wymieniać rozrusznik. Czas wymiany po raz pierwszy w życiu 2,5h z przerwami na papierosa.
Osoby które mają klimatyzację nie będzie ratowało odkręcenie EGR'a bo obok lecą przewody właśnie od klimy. fotek nie robiłem bo nie miałem telefonu pod ręką ale opis powinien być dość czytelny. Wykonanie pod domem bez kanału.

1. Odpinamy i wyciągamy akumulator (dla wprawionych pewnie nie trzeba wyciągać, ale warto żeby mieć więcej placu)
2. odkręcamy całą obudowę nad przepustnicą (nie wiem jak fachowo się nazywa) ściągamy zaczepy mocujące przepływkę z obudową filtra powietrza, wyciągamy całość po drodze odpinając przewody przepływki i czujnika temperatury powietrza.
3. wyciągamy całą obudowę filtra powietrza, z prawej powinien być wąż, z którego luzujemy opaskę ściągającą i zdejmujemy, całą obudowę dość mocno trzeba szarpnąć do róry - nie ma śrub tylko takie grzybki w mocowaniach gumowych.
4. kluczem nasadowym 13mm z przedłużką (ja miałem ok 15cm) i grzechotką odkręcamy 2 śruby górne rozrusznika (ta od strony grodzi ma "podkładkę" z grubym przewodem masy) trochę przy tym przeszkadzają węże wodne dlatego ja rozciąłem opaski i najpierw nasadkę z przedłużką nałożyłem na śrubę prowadząc pod wężem wodnym, później dołączyłem grzechotkę i odkręcałem.
5. podnosimy auto dość wysoko i podkładamy jakimś gnotkiem (ja musiałem na 2 razy dźwigać żeby wystarczająco wysoko osiadł - przy tak wysokim podnoszeniu mi auto szło na bok więc warto mieć kogoś kto przytrzyma wozidło żeby nie spadło z lewarka)
6. leżąc pod autem, luzujemy ale nie odkręcamy całkowicie dolną śrubę nasadką 13mm.
7. teraz zaczyna się jazda, kluczem 13mm ale z małą grzechotką (możliwie malutka bo miejsca do manewrowania baaardzo mało) odkręcamy nakrętkę trzymającą kabel minusowy (masa) oraz nasadką 10mm obok i głębiej siedzi plusowy od stacyjki (da się wyczuć palcem). po odkręceniu obu nakrętek zdejmujemy cały uchwyt i żeby nikomu do głowy nie przyszło targać cały kabel w stronę akumulatora bo "może uda się zakręcić nakrętki z lepszym dostępem" nic bardziej mylnego.
8. odkręcamy całkowicie ostatnią dolną śrubę i wyciągamy rozrusznik.
9. żeby wmontować nowy/sprawny teraz jedziemy dokładnie tak samo w drugą stronę zaczynając od włożenia rozrusznika i w tą szczelinę i naprowadzenia kabli na gwinty. później zakręcamy dość mocno (ale w rękach) tą dolną śrubę żeby rozrusznik trzymał się na miejscu i lecimy wg pkt 7-1.
10. po zakończonej pracy wypijamy zasłużone piwko i palimy papierosa zwycięstwa za zaoszczędzone na wymianie u mechanika pieniądze (wersja tylko dla palących).

Optysio
08-05-2012, 15:11
7. teraz zaczyna się jazda, kluczem 13mm ale z małą grzechotką (możliwie malutka bo miejsca do manewrowania baaardzo mało) odkręcamy nakrętkę trzymającą kabel minusowy (masa)
Wprowadzę małą poprawkę. Ten kabel to plus (+) z akumulatora i idzie jednocześnie na alternator. Masę (minus) rozrusznik bierze poprzez obudowę bezpośrednio z silnika.