PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]Szarpanie, przerywanie pomimo wymiany świec??



bartekpucus
23-02-2009, 16:34
Witam! Dwa tygodnie temu zmieniłem świece na Motocrafty ponieważ na poprzednich świecach auto szarpało i nie równo przyspieszało w zakresie obrotów 2-3tys. Po wymianie świec przez około tydzień było wszystko wpożonsiu ale po tym czasie auto znowu zaczeło szarpaći nierówno przyspieszać. Co może powodować te szarpanie. Poprzednim razem mechanik sklepał mi świece i było ok ale po pewnym czasie szarpanie znowu wróziło dlatego wymieniłem je na nowe. Prosze o pomoc pozdrawiam

Brudsien
23-02-2009, 16:42
Zrob samoadaptacje i wymiana kabli tez nie zaszkodzi

bartekpucus
23-02-2009, 16:44
na czym polega ta samoadaptacja o jakich kablach myślisz?

Netoper
23-02-2009, 18:02
Adaptacja tu jest opisana, tylko przed nią reset zrób przez odłączenie akumulatora na co najmniej 1/2h
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=145&mode=&order=0&thold=0

Kolega o przewodach WN pisze, jak są uszkodzone to mogą świece przez to padać. A w najgorszym przypadku jak jest cewka uszkodzona to potrafi świece i przewody rozwalać.

Chudy26
23-02-2009, 18:53
mi szarpal miedzy 2-3k obrotow jak egr byl uszkodzony, sciagnij przewod podcisnieniowy i zobacz czy bedzie lepiej - nic to nie kosztuje

Mamut
23-02-2009, 19:08
a kable WN ile mają?

Jakub
23-02-2009, 23:19
W MKIII egr wywalił by błąd na checku. Podejrzewam u kolegi padnięcie cewki.

Misiek_WR
23-02-2009, 23:57
Ja kolego co prawda mam MKI ale też kiedyś miałem taki problem cewka była pęknięta w jednym miejscu i raz dostała świeca prąd raz nie. Po wymianie świec i kabli objaw nie ustąpił wymieniłem cewkę i teraz wszytko hula:) Z tego co się orientuję to można z takową cewką pojechać na próbnik cewek i wszystko wyjdzie czy sprawna jest. I podzielma zdanie kolegi jakubbiego, z tym że nie musi być to :)

djremo
24-02-2009, 10:08
Też obstawiam cewke. Wymieniłem już 2 razy na zaminnik ale zainwestuj w orginał nawet używany. Dwa zamienniki już mi padły. Objawy miałem jak u Ciebie a wczoraj druga przestała podawać napięcie na 4 cylinder i palił sobie na 3 :)

voyciex
25-02-2009, 21:16
ja mialem to samo wlasnie w tym zakresie obrotow walczylem walczylem EGR bylo lepiej pozniej znowu swiece przewody filtry tez na 100km bylo lepiej. Lepsze paliwo na krotko pomoglo. Sonda lambda- nic. Przeplywomierz-nic. Jezdze dalej raz nie szarpie raz szarpie. Dziad wie co jeszcze mozna zrobic ale ja juz nie walcze bo szkoda kasy na taka zgadywanke;p