PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec][Mk1] Rurka nagrzewnica-przez nadkole-silnik



YatZeck_Wawa
25-02-2009, 20:19
Czy ta śmieszna pokrzywiona rureczka jest identyczna w R4 i V6?
Mi niestety pękła i płynik chłodzący sobie opuszcza obieg...:(

Y.

Paolo
26-02-2009, 00:12
Jacek masz na myśli rurkę która idzie od dołu silnika po prawej stronie (pod rozrządem) i dalej na tył bloku silnika ??
Powinna być taka sama chodź głowy nie dam, wal do Fruwaka niech sprawdzi na micro :)

YatZeck_Wawa
26-02-2009, 09:37
No ta, którą miałem przetartą i zakładałeś, że się spsuje... Spsuła się:D
Y.

Tomex
26-02-2009, 12:19
No ta, którą miałem przetartą i zakładałeś, że się spsuje... Spsuła się:D
Y.

A dokładniej to gdzie ta rurka się znajduje?

Paolo
26-02-2009, 12:38
A dokładniej to gdzie ta rurka się znajduje?



Jacek masz na myśli rurkę która idzie od dołu silnika po prawej stronie (pod rozrządem) i dalej na tył bloku silnika ??

Tomex
26-02-2009, 12:47
Paolo napisał:
Jacek masz na myśli rurkę która idzie od dołu silnika po prawej stronie (pod rozrządem) i dalej na tył bloku silnika ??


He, he - i po co mi oczy???

Czy rozmawiacie o rurce która idzie do pompy wody? Ale ona chyba jest gumowa czy też o jakiejś rurce do nagrzewnicy?

Paolo
26-02-2009, 13:08
Z trójnika gumowego w dół wychodzi rurka gumowa cienka, potem ona przechodzi w metalową która biegnie pod rozrządem (przykręcona do miski olejowej), potem przechodzi na tył bloku silnika (mocowana jest do podpory łożyska półoski prawej) a potem przechodzi z powrotem w wąż gumowy które idzie do nagrzewnicy.

Tomex
26-02-2009, 13:18
Z trójnika gumowego w dół wychodzi rurka gumowa cienka, potem ona przechodzi w metalową która biegnie pod rozrządem (przykręcona do miski olejowej), potem przechodzi na tył bloku silnika (mocowana jest do podpory łożyska półoski prawej) a potem przechodzi z powrotem w wąż gumowy które idzie do nagrzewnicy.

Zaciekawił mnie ten temat bo też mi ginie płyn w niezbyt dolegliwym tempie. Jak teraz pojadę na rozrząd to powiem mechanikowi żeby pooglądał wszystko co jest związane z "wodą" może oprócz wycieraczek. A tak swoją drogą to w moim silniku 1.8 pb sprzed maja 98 jest pompa wody z wejściem czy wyjściem też na gumowa rurę chyba ( tak wygląda ze zdjęć pompy) - czyli że ta chyba dość gruba rura łączyłaby pompę bezpośrednio z chłodnicą?

Paolo
26-02-2009, 13:29
A tak swoją drogą to w moim silniku 1.8 pb sprzed maja 98 jest pompa wody z wejściem czy wyjściem też na gumowa rurę chyba ( tak wygląda ze zdjęć pompy) - czyli że ta chyba dość gruba rura łączyłaby pompę bezpośrednio z chłodnicą?

Tak gruby wąż od ukłądu chłodzenia :)

Po 05.98 silnik dostał stopkę pod pompę układu chłodzenia, przy wymianie nie trzeba się mordować z tą rurą żeby założyć ją na pompe :)

YatZeck_Wawa
27-02-2009, 17:42
Rureczka wymieniona:)

Mjasiek
08-10-2009, 18:39
Z trójnika gumowego w dół wychodzi rurka gumowa cienka, potem ona przechodzi w metalową która biegnie pod rozrządem (przykręcona do miski olejowej), potem przechodzi na tył bloku silnika (mocowana jest do podpory łożyska półoski prawej) a potem przechodzi z powrotem w wąż gumowy które idzie do nagrzewnicy.

Chłopaki właśnie ta metalowa rurka u mnie lekko pękła tam gdzie jest przykręcana do miski olejowej - mało cieknie ale cieknie, a moje pytanie jaki numer fabryczny jest tej części bo chciałbym zakupić i sobie to wymienić i przy okazji czujnik wody na zegary też bo płyn trzeba zlać :) Silnik oczywiście 2 litrowy w MK1

kamilgrzy
08-10-2009, 19:03
Kolego ja tam tą rurkę dogiołem sobie z metalowej rurki o podobnej średnicy i dospawałem uchwyt. Roboty 20min i kasa w kieszeni

komandir
08-10-2009, 21:38
Jak przedmówca napisał po co od razu nowa, ja zakupiłem od poloneza rurkę odciąłem część, dospawałem i jest spokój a minęło już 5 lat. Zapłaciłem wtedy też 20 zł za rurkę a w serwisie powiedzieli mi 350zł 8O