PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Skoki w obrotach



Stawros
25-02-2009, 22:17
Witam

Mam takie małe pytanko dotyczące skoków obrotów w silniku 1,8 bezn + LPG. Mianowicie czasami zdarza się taka sytuacja że np. stoję na światłach i kiedy ruszam to obroty wzrastają z opóźnieniem ok 2 - 3 sekund. Dzieje się to nieregularnie i nie znalazłem żadnego powiązania między momentami w których się to dzieje. dodam że nie jest to częste zjawisko ale jednak jest. Poza tym ostatnio tak jakby mi troszkę koników uciekło i już nie jest taki zrywny jak kiedyś....

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

pawelos
25-02-2009, 23:04
To sie dzieje na gazie czy na PB?
Jaki gaz?
Ogolnie: swiece, kable, czujnik temp od kompa, przepustnica, przeplywomierz, sonda, itd....

Sprecyzuj.

Stawros
25-02-2009, 23:08
z tego co zauważyłem to dzieje się to na początku jazdy więc na benzynie. Benzynę i gaz tankuje tylko na stacji BP

pawelos
25-02-2009, 23:15
z tego co zauważyłem to dzieje się to na początku jazdy więc na benzynie. Benzynę i gaz tankuje tylko na stacji BP

To masz do obaczenia to co wyzej napisalem. Świece i kable wiesz kiedy byly zmieniane?

Stawros
25-02-2009, 23:19
Świece były zmieniane jakieś pół roku temu. a ku ścisłości to mam sprawdzić w odniesieniu co do ogólnego spadku mocy czy co do tego co sie czasem dzieje przy ruszaniu?

pawelos
25-02-2009, 23:26
Świece były zmieniane jakieś pół roku temu. a ku ścisłości to mam sprawdzić w odniesieniu co do ogólnego spadku mocy czy co do tego co sie czasem dzieje przy ruszaniu?


Sprawdz kable WN, do tego czujnik temp podajacy info do ECU, przeplywomierz, przepustnice, czy nie jest zasyfiona. Do tego dochodza czujnik polozenia walu i walkow.

Najlepiej jedz na diagnostyke komputerowa aby dokladnie zobaczyc. Magikami nie jestemy i nikt dokladnie nie powie Ci co jest uwalone.

Dodano po 2 min.:

A to sie dzieje na niedogrzanym silniku o ile dobrze zrozumialem?

Masz sekwenyjny wtrysk gazu?

Pojezdzij wiecej na benzynie i obacz.

Stawros
26-02-2009, 18:59
Tak mam sekwencje i dzieje się to tylko na benzynie jak silnik jest zimny.

jedros1
26-02-2009, 19:08
Po pierwsze zapomnij o PB z BP
Ja tankowałem na BP paliwo i niejednokrotnie mi silnik dusiło tak jakby tracił moc.
Z gazem zapewne to samo się u ciebie dzieje.....
Przeczyść to co masz do przeczyszczenia i zmień stację paliw bo BP straszna kaszana :madrala:

Stawros
27-02-2009, 00:15
Na tym gazie z BP nic mi nie dusi ani nie skacze. Jeździ rewelacyjnie..... Czasem też na statoil tankuje gaz i też jest super mieszanka... a co do paliwek to zawsze myślałem że mają dobre...