PDA

Zobacz pełną wersję : Elpigas sekwencja czy II generacja



Diablo
29-08-2005, 12:02
Witajce, pewnie pytanie wałkowane milion razy ale czy lepiej założyć sekwencję za 3400 czy też zaryzykować z II generacją za około 2000 tyś. Dodam że to instalacje firmy Elpigas. Miałem instalkę II generacji w R19 16v ale byłem z niej bardzo niezadowolony, dlatego mam teraz opory. Fordem mam zamiar trochę pojeździć więc wolałbym nie mieć problemów z LPG.
Co o tym myślicie?
Czy ktoś mam opinię na temat Elpigas?

Pozdrawiam

sourner
29-08-2005, 12:09
Miałem w poprzednim autku - opel vectra - instalacje II generacji najprostrzą bez sterowania elektronicznego auto gasło na luzie i na zakrętach. W mondo mam tez instalację II generacji tyle że sterowaną elektronicznie. Nie można porównywać tych instalacji. Mondeo zachowuje się świetnie nie gaśnie na luzie przy chmowaniu itp. a różnica w osiągach jest niewielka. Instalacja kosztowała mnie 1600
Oczywiście sekwencja jest lepsza ale za ok 3200.

rydzadam
29-08-2005, 15:35
Kupuj sekwencję. Ja mam II gen. i to niezłą, ale drugi raz już bym tego do Mondasa nie zakładał. I tak mi się po ok. 4 miesiącach zwróciła. Będziesz spał (właściwie jechał) spokojnie. II gen. to już trochę przeżytek, a sekwencja coraz tańsza...

krzys-68
29-08-2005, 23:29
Witajce, pewnie pytanie wałkowane milion razy ale czy lepiej założyć sekwencję za 3400 czy też zaryzykować z II generacją za około 2000 tyś. Dodam że to instalacje firmy Elpigas. Miałem instalkę II generacji w R19 16v ale byłem z niej bardzo niezadowolony, dlatego mam teraz opory. Fordem mam zamiar trochę pojeździć więc wolałbym nie mieć problemów z LPG.
Co o tym myślicie?
Czy ktoś mam opinię na temat Elpigas?
jeżdzilem na SGI Elpigas i nie miałem problemow.Nie wiem jak teraz jest zaawansowana technologicznie w stosunku do inych firm,ale jak ja montowałem to byli jedyni z SGI w Polsce
Pozdrawiam

tokocz
30-08-2005, 08:25
Ja mam sekwencję Elpigazu. Nie mogę narzekać. Polecam, zwłaszcza na trasie (niewielka różnica w mocy, w porównaniu do benzyny).
Ostatnio jechałem z ojcem w trasie. Stwierdził, że on w Nissanie Primerze z II gen. (co prawda silnik 1,6) o takich osiągach może tylko pomarzyć.
Średnie spalanie 10-11 litrów LPG w cyklu mieszanym z ciężką nogą (zdarza się 9 litrów jak jeżdżę trochę spokojniej :) ).

Diablo
30-08-2005, 09:37
No to dziś dzowonie i umawiam się na montaż sekwencyjnego wtrysku gazu. Oby to była dobra decyzja.

rydzadam
30-08-2005, 09:46
No to dziś dzowonie i umawiam się na montaż sekwencyjnego wtrysku gazu. Oby to była dobra decyzja.

Powodzenia :metal . Największa satysfakcja jest w chwili, kiedy się instalka zwróci - zależy ile km robisz na miesiąc. A później już tylko kasa w portfelu zostaje.

Diablo
30-08-2005, 09:54
Oj mam nadzieje, że się szybko zwróci i będzie mało palił :) nie lubię patrzeć na dystrybutor jak wlewam 60 litrów paliwa a szczególnie nie lubię podchodzić do kasy i płacić za ten szlachetny trunek.

RWalentynowicz
30-08-2005, 09:56
Jesli już musisz ładować Elpigaza, to zakładaj sekwencję.

tokocz
30-08-2005, 10:01
Jesli już musisz ładować Elpigaza, to zakładaj sekwencję.

Czemu: "Jeśli musisz" ?
Uzasadnij wypowiedź. :satan:

Diablo
30-08-2005, 10:15
no właśnie czemu jeżeli już muszę??

tokocz
30-08-2005, 10:19
Diablo, nie przejmuj się. Ja mam i jestem zadowolony. Ważne GDZIE zakładasz.
Wejdź na stronę www.elpigaz.com.pl i poczytaj, tam chyba był wykaz autoryzowanych warsztatów.

RWalentynowicz
30-08-2005, 10:23
Jesli już musisz ładować Elpigaza, to zakładaj sekwencję.

Czemu: "Jeśli musisz" ?
Uzasadnij wypowiedź. :satan:

Miałem Elpigaza, niestety z fabrycznie źle dobraną emulacją. Po 1,5 roku jazdy ECU mi się tak rozjechało, że nie dało się na PB jeździć. Cyrk nie z tej ziemi...

tokocz
30-08-2005, 10:24
Z drugiej strony: warsztatu, w którym ja zakładałem instalację na tym wykazie nie ma. A założony jest wg mnie bardzo dobrze (już prawie 25 tys. km i żadnych problemów).

Diablo
30-08-2005, 10:33
Chyba się pokuszę i zamontuje w Kuta Motors, oferują sekwencje taniej niż Elpigas. No i monter, z którym rozmawiałem wydał mi się bardziej konkretny :)

rydzadam
30-08-2005, 10:51
Elpigaz to sprawdzona marka, Dwóch znajomych nie ma zastrzeżeń. Zakładaj bez obaw.