PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z żarówkami?



v1tek77
22-03-2005, 08:49
W dniu wczorajszym zapaliła mi się kontrolka prawego przedniego światła. Jak zobaczyłem nie świeciło mi prawe światło mijania tylko sama pozycja. Postanowiłem dzisiaj wymontować żarówke lecz najpierw zapaliłem światła. I tutaj zonk :zly: Zapaliła mi się również kontrolka od lewego światła i ten sam scenariusz co poprzednio.
Czy to przypadek i mogła mi paść druga żarówka, czy np. od tej pierwszej spalił się bezpiecznik od świateł mijania? Gdzie szukać tego bezpiecznika?

Rhapson
22-03-2005, 09:02
Zobacz najpierw jak jest ze stykiem tej zarowki i z konektorem ktory laczy reflektor. Ja mialem ten sam problem. Jak wlaczalem silnik lampa nie swiecila jak postukalem w reflektor to wlaczala sie, na dziurach znowu gasla i mysle ze problem jest z wtyka. :satan:

Fredee
22-03-2005, 09:07
bezpieczniki świateł mijania masz w skrzynce bezpieczników pod maską - obok akumulatora. Patrząc od przedniej szyby są w drugim rzędzie - między przekaźnikiem a takim byczym bezpiecznikiem..:P
Są tam tylko cztery bezpieczniki w kupie ( jeden obok drugiego - dwa znich to światła drogowe a dwa to światła mijania. )
Jeżeli bezpieczniki i żarówki będa dobre to polecam sprawdzić połączenie między lampą a instalacją ( zdejmij kostkę połączeniową i załóż kilka razy zeby się troszkę przeczyściło, ewntualnie psiknij jakimś electrosolem na kostkę żeby odśniedziała - to w fordach dość częste prz takiej pogodzie wilgotnej jak teraz.
Pozdrawiam

v1tek77
23-03-2005, 17:23
padły po kolei obydwie żarówki :( Tylko przy okazji wyszła inna sprawa, że mam lewy leflektor od przejściówki i niestety na żarówki H7, wiec koszt ponad 2-krotnie wiekszy.
Dzieki wszystkim za rady! :beer:

Fredee
23-03-2005, 19:48
czy to oznacza ze jedna lampa jest z wkladka a druga nie?? ktora lepiej swieci??

grzebyk
23-03-2005, 23:29
do v1tek77, proponuje wymianę bo ja mam sytuację dokładnie odwrotną, co do świecenia to światła mijania bez różnicy (wkładka jest przezroczysta), natomiast w tej lampie bez wkładki wydaje mi się że długie za wysoko świecą w stosunku do krótkich i nie idzie tego zmienić ale czekam jeszcze na twoją opinię. pozdrawiam

v1tek77
24-03-2005, 07:48
czy to oznacza ze jedna lampa jest z wkladka a druga nie?? ktora lepiej swieci??
Szczerze mówiąć nie widzę różnicy z tym, że w tym H7 mam urwaną wtyczkę idącą w reflektorze od kostki do silniczka i nie mogę chwilowo dobrze wyregulować świateł a co za tym idzie dokladnie porównać świecenie :)

v1tek77
24-03-2005, 07:50
do v1tek77, proponuje wymianę bo ja mam sytuację dokładnie odwrotną
Kusząca propozycja :) ale myślę, że o ewentualnej zamianie to już na PRIV
Pozdrawiam :beer:

Tomi
24-03-2005, 16:35
Jak są duże wachania temperatury to czasami tak bywa, że spalą sie żrówki świateł mijania (czasami nawet dwie naraz). Znam to z autopsji, ale akurat nie w mondeo. :)