PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to jest dziwne pytanie ( szarpanie, duszenie się MONDKA)



waldek11
29-08-2005, 20:26
Zapytanie może jest lamerskie n , ale jest. Moj wóz szarpie,dusi się, gdy chcę gwałtownie , szybko przyspieszyć ( przepływomierz wyczyściłem - brak poprawy, szykuję się do wymiany przewodów WN oraz świec ( oczywiście orginalnych ). I pytanie - może mi ktoś łatwo i przystępnie ( wolno Laughing ) wyjaśni. Dlaczego, gdy daję " gaz" na postoju to silnik nie przerywa i ładnie wchodzi na obroty, bez żadnego duszenia się, szarpania,,ale gdy to samo robię jadąc to szarpie, dusi się. Może nie potrzebnie wyczyściłem przepływomierz i "pójdę" w koszty wymieniając świece i przewody WN ( przewody w ciemności, gdy zroszę to "świecą- nie wszystkie). Czym się różni przyspieszenia ( charakterystyka prądowo - napięcowa) - dla świec i przewodów WN dodaniem "gazu" w czasie postoju a w czasie jazdy - obciążenia.
Ale się
nagadałem UFFFFFFFFF! n

STraits
29-08-2005, 20:40
Świece i przewody to są Koszty ?? :) Pomyśl jak walnie Ci lambda albo przepływomierz. Generalnie radze podłączenie pod komputer. Przepływka i lamba wyjdzie jak na dłoni. A wymieniać to mozesz pół auta w nieskończoność.

STraits
29-08-2005, 20:41
Aha - masz instalacje gazowa ?? I uzupełnij profil o oprócz tego że jeździsz mondeo nic wiecej nie wiemy.

Lolo
29-08-2005, 20:56
NIe chce cie martwic i znowu zapedzac "w koszta" ale moze to byc glowica i ktorys gar nie trzyma cisnienia. Objawy sie zgadzaja.... :wall:

Ze smutkiem pozdrawiam.... :)

pingwin
29-08-2005, 22:40
Moj tez szarpal i byl niemrawy - wymienilem swiece i kable i jak reka odjal. Objawy byly bardziej widoczne na LPG. Kable w ten sposob sprawdzilem, ze w nocy otwarlem maske jak silnik pracowal - przeskakiwaly iskierki.

Proponuje zaczac od tego.

Pozdrawiam!

Andy
29-08-2005, 22:46
Silnik na postoju ma mniejsze obciążenia niż w trakcie jazdy, stąd problemy mogą wychodzić w trakcie jazdy. A jeżeli chodzi o eksploatację to naprawę na świecach, przewodach, filtrach i innych elementach tego typu się nie oszczędza.

waldek11
29-08-2005, 22:59
ALE ja nie chcę oszczędzać tam gdzie NIE MOŻNA, chodzi mi tylko o to czy zamiast wymieniać przewody Wn oraz świecę można te wymiany sobie odpuścić a pieniążki ( te pieniążki ) przeznaczyc na coś co ma wpływ na zahowaniemojego MONDKA wózka.
Czekam na pomysły!!!!! :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Henryk
29-08-2005, 23:06
Zapytanie może jest lamerskie n , ale jest. Moj wóz szarpie,dusi się, gdy chcę gwałtownie , szybko przyspieszyć ( przepływomierz wyczyściłem - brak poprawy, szykuję się do wymiany przewodów WN oraz świec ( oczywiście orginalnych ). I pytanie - może mi ktoś łatwo i przystępnie ( wolno Laughing ) wyjaśni. Dlaczego, gdy daję " gaz" na postoju to silnik nie przerywa i ładnie wchodzi na obroty, bez żadnego duszenia się, szarpania,,ale gdy to samo robię jadąc to szarpie, dusi się. Może nie potrzebnie wyczyściłem przepływomierz i "pójdę" w koszty wymieniając świece i przewody WN ( przewody w ciemności, gdy zroszę to "świecą- nie wszystkie). Czym się różni przyspieszenia ( charakterystyka prądowo - napięcowa) - dla świec i przewodów WN dodaniem "gazu" w czasie postoju a w czasie jazdy - obciążenia.
Ale się
nagadałem UFFFFFFFFF! n

Jeżeli przewody już swiecą to napewno są do wymiany.Jeżeli po wymianie świec i przewodów objaw przypadkowo nie ustąpi to proponuje zajać się sterowaniem zawory EGR.Blizsze info znajdziesz przy pomocy wyszukiwarki

STraits
30-08-2005, 00:11
A my nadal nie wiemy czym jeździsz. Jaki silnik, jaka skrzynia, jaki rok prod.

waldek11
30-08-2005, 09:44
Jeżdżę
Mondeo 1997 1.6 16V tylko benzyna.
A propos to gdzie mam te dane wpisać, aby wyświetlały się w moich postach
na stałe?

motorynka
30-08-2005, 09:52
Kochanie, a może zapytałbyś się swojej żony, bo choć "baba" to umie wpisać dane tam gdzie trza... :panna:

tokocz
30-08-2005, 09:57
Kochanie, a może zapytałbyś się swojej żony, bo choć "baba" to umie wpisać dane tam gdzie trza... :panna:

:) :) :) :)
Nieźle. Czyżbyście jeździli jednym Mondkiem? :)

v1tek77
30-08-2005, 10:01
Kochanie, a może zapytałbyś się swojej żony, bo choć "baba" to umie wpisać dane tam gdzie trza... :panna:

:) :) :) :)
Nieźle. Czyżbyście jeździli jednym Mondkiem? :)
Na to wyglada :jezyk1:
Dopuscila wreszcie meza do komputera :satan: :beer:

pingwin
30-08-2005, 10:07
Waldek, wymien kable (najlepiej tez swiece). Jesli swieca, to na pewno przynajmniej czesciowo sie przyczyniaja do problemow. A na koszty popatrz w ten sposob, ze na sprawnych kablach i swiecach autko mniej pali.

Pozdrawiam!

pingwin
30-08-2005, 10:10
Jeżdżę
Mondeo 1997 1.6 16V tylko benzyna.
A propos to gdzie mam te dane wpisać, aby wyświetlały się w moich postach
na stałe?

W profilu w polu "podpis". Zaznacz tez, zeby byl dodawany do wszystkich postow.

Tylko wstrzymaj sie troche, bo wlasnie trwa remont strony i admin prosil zeby chwilowo nie zmieniac profili, bo moze sie cos pokielbasic.

Pozdrawiam!

kosa
30-08-2005, 11:39
Ja miałem identyczny problem z szarpaniem (delikatnym szarpaniem) i zaślepiłem zawor EGR i jak ręką odiął może zobacz czy masz sprawny EGR i układy nim sterujące

motorynka
30-08-2005, 11:40
Dzięki Wam koledzy za porady i duchowe wsparcie.
Macie rację - jeździmy jednym i tym samym Mondeuszem - po partnersku - ale w sprawach komputera to mój mąż jest GURU i to niestety ja muszę GO prosić o to czy tamto, ale i tak go kocham na amen :ura:

artu
30-08-2005, 22:40
Motorynka ja stawiam na przewody, przerabiałem to. Świecił mi tylko jeden przewód i na postoju nie było problemu, problem zaczynał się już przy ruszaniu.
Pozdrawiam.

waldek11
01-09-2005, 22:53
Właśnie wymieniłem świece oraz przewody WN i wszystko ustało. Całkiem inny samochód i jest kopyto i prędkość.
Dzięki wszystkim forumowiczom za pomoc w lokalizacji usterki. Zaoszczędziłem kasę na niepotrzebne diagnozy wydane przez mechaniorów, musiałbym wymienić chyba z pół silnika.
Jeszcze raz dzięki!
Pozdro
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :metal :metal :terefere: :banan: :beer: :beer: :party: :party: :pa: :pa: :zgoda: :zgoda: