PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyregulować cięgno autom. skrzyni biegów?



maciejmondeo
29-08-2005, 20:30
Witam
Mam problem Drodzy Przyjaciele. Dokonałem wymiany uszkodzonej automatycznej skrzyni biegów. Obecnie zamontowana skrzynia nie działa prawidłowo :wall: a właściwie jej przekładnia. Przy włączonym biegu N moje Mondeo jedzie do tyłu (R). Przy włączonym biedu D stoi (N) natomiast przy włączonym biegu 1 działa jak na biegu D. Najprawdopodobiej jest źle wyregulowane ciegno i mechanizm przekładni. Czy ktoś wie moze czy to sie da regulować? A jak tak, to w jaki sposób?
Z moich obserwcji wynika ze przekładnia jest jak gdyby przesunieta o jeden stopień.Sprawa jest niezwykle pilna. Bardzo prosze o pomoc.
Pozdrawiam wszystkich miłośników Mondeo
Maciek
P.S. Problem dotyczy Mondeo MKI z roku 1995 2,0 Zetec 16V moc silnika 136

chudzik
29-08-2005, 21:05
odkręć osłonę katalizatora będziesz miał na wierzchu mechanizm regulacji Trzeba przytrzymać za pierścień oporowy i odblokować kołpak regulacyjny przez obrót w lewo.Odłączyć linkę.Ustawić dzwignięna D Podłączyć linkę i zablokować przez obrót w prawo(sorry ale inaczej nie wytłumaczę)

waldemarz
29-08-2005, 21:16
Maciej przykro mi bardzo ale wydaje mi sie ze jest to skrzynia biegow z lustrzanym odbiciem wybieraka biegow. Tak tez bywa i w Peugeocie, sa dwa rodzaje skrzyn na co nie zwrociles uwagi. Poprostu wybierak wybiera w odwrotnym kierunku i to wlasnie jest nazwa lustrzanego odbicia. Jesli jest miejsce to mozna to podobno jakos naprawic ale tak na odleglosc nic nie poradze musialbys sie dowiedziec u tego co ci to zakladal, moze zna sie na tym i wie w czym rzecz.