PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]ciśnienie paliwa i tłumiki- słaby



matisl
07-03-2009, 15:44
Witam. Czy ciśnienie paliwa na poziomie 2,2bar jest wystarczające? Czy zbytt niskie? po przegazowaniu na chwile wskakuje pod 3bar i spada spowrotem. Drugie moje pytanie jest takie, czy po wycięciu tłumika środkowego możliwe jest, aby samochód był słabszy? lub, przez nieszczelnośc między spawami przy wsawieniu rury w miejsce tłumika środkowego.
Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź

bialy
07-03-2009, 15:52
Może katalizator zapchany? U mnie był słabszy dużo szukałem długo aż okazało się że bebechy katalizatora się obruszały i staneły w poprzek i blokowały wydech. Wytłukłem te bebechy z kata i auto spowrotem ożyło.

matisl
07-03-2009, 16:06
ale spaliny normalnie wyatują, tak jakby bez oporów, zastanawiam sie czy nie wspawac spowrotem tego tlumika srodkowego.

acha, jeszcze mam coś takiego, ze po zgaszeniu silnika coś przez chwile syczy...

matisl
09-03-2009, 00:48
Czy nikt nie wie ile powinno wynosić ciśnienie paliwa? i czy dziura w wydechu może przyczynić się do spadku mocy??

Netoper
09-03-2009, 13:16
i czy dziura w wydechu może przyczynić się do spadku mocy??
Jak najbardziej.

matisl
09-03-2009, 23:07
acha:) dzięki:) a czy cisnienie paliwa w okolicach 2bar swiadczy o padającej pompie? czy to normalne cisnienie?

tommy77
10-03-2009, 21:47
Witam. Czy ciśnienie paliwa na poziomie 2,2bar jest wystarczające? Czy zbytt niskie? po przegazowaniu na chwile wskakuje pod 3bar i spada spowrotem. Drugie moje pytanie jest takie, czy po wycięciu tłumika środkowego możliwe jest, aby samochód był słabszy? lub, przez nieszczelnośc między spawami przy wsawieniu rury w miejsce tłumika środkowego.
Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź

wycinając tłumik zmieniasz charakterystyke wydechu a co za tym idzie gazów wylotowych które muszą mieć odpowiednie ciśnienie aby nie odbijało się to przy okazji negatywnie na dolot w kolektorze dolotowym. generalnie zmniejszysz moc silnika. To samo po wycieciu kata lub zastąpieniu go strumiennicą z all... np. Co do ciśnienia w listwie wtryskowej to może ci się skopał regulator lub rurka z podciśnieniem ci pękła lub się zsunęła i masz problem z ciśnieniem ale nie mogę powiedzieć o tym jakie ma być. Może coś w TISie znajde

Dodano po 19 min.:

ciśnienie w listwie 0.25 MPa. 0.1MPa = 1bar. Wygląda ze masz ok. Ale to zawsze jest ok. To się chyba nie psuje. No chyba że jezdzisz na gazie i nie uzupełniasz benzyny.Ciśnienie ma być na stałym poziomie i jest regulowane regulatorem który sterowany jest podciśnieniem z kolektora. Sprawdź rurki podciśnienia

matisl
11-03-2009, 00:50
regulator jest ok, nawet drugi podmienilem i bylo to samo :)
jeszcze jest takie cos, ze jak jest zimny i go odpale to pchodzi pare sekund, potem przez chwile go poszarpie, niekiedy zgasnie i za chwile jest juz ok, obroty nie spadają itp. co to może być? i cos więcej pali...

tommy77
11-03-2009, 01:05
filtr paliwa wymieniany? może lambda? a robiłeś kasowanie kompa?

matisl
11-03-2009, 01:11
kasowalem, nie pomoglo, filtr tez wymioniony, lambde sprawdzalem, ale grzalki nie sprawdzalem, ona grzeje tylko wtedy gdy jest zimny?

tommy77
11-03-2009, 01:25
tak rozgrzewa lambdę aby szybciej zaczęła pracować.

Chudy26
11-03-2009, 09:33
posprawdzaj dokladnie podcisnienie

matisl
12-03-2009, 21:44
no właśnie z tym podcisnieniem to nie wiem, nieszczelnosci nie widze, ale syczy cos po zgaszeniu, no jedynie rurka od odpowietrzenia skrzyni korbowej jst peknieta, ale to raczej chyba nie powinno przeszkadzac?

Netoper
12-03-2009, 21:49
ale to raczej chyba nie powinno przeszkadzac?
Przeszkada to w stabilizacji wolnych obrotów bo silnik lewe powietrze zasysa, no i są kłopoty z doborem mieszanki.