PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Dziwne szarpanie



popey18
11-03-2009, 23:26
Problem polega na tym, że podczas ruszania (szczególnie jak silnik jest zimny) kiedy chcem ruszyć energicznie silnik się troche zamula i dziwnie szarpie. Bardziej przypomina to podskakiwanie w efekcie czego cały kokpit się trzęsie jakby dostał drgawek. Problem praktycznie znika po dłuższej jeździe, ale i tak podczas ruszania muszę go trzymać na trochę wyższych obrotach (na pół sprzęgle). Czy to oznaka kończącego się sprzęgła? Jeśli tak to ile taka przyjemność kosztuje?

tommy77
11-03-2009, 23:32
mam tak samo na zimnym .zaczyna tak szarpać i to nie żadne poduszki jak zawsze niektórzy rady dają. Chyba coś ze sprzęgłem. Mam przejechane na sprzęgle z 40000.Kiedyś szarpał na gorącym przed wymianą sprzęgła. Wydaje mi się że to te cholerne podróby a szczególnie to wina docisku który mógł się odkształcić. Kiedyś sprawdziłem to drogą eliminacji. Wymieniłem tarczę i było to samo. Następnie docisk i problem zniknął aż po 40000 się pojawia na zimnym silniku

Potek
12-03-2009, 09:29
U mnie było podobnie, problemy z płynnym ruszeniem, winnym okazał się potencjometr przepustnicy.

tommy77
12-03-2009, 19:20
U mnie było podobnie, problemy z płynnym ruszeniem, winnym okazał się potencjometr przepustnicy.

Mowa jest na zimnym. Czasami zaleznie od sposoby puszczenia sprzęgła szarpie silnikiem. Na ciepłym nie mam żadnych problemów

popey18
12-03-2009, 22:23
Byćmoże to przepustnica, ponieważ silnik ospale reaguje na wciśnięcie gazu. Mój ojciec miał nowego Forda Fusiona i tam wciśnięcie gazu do dechy przez króciutką chwile owocowało momentalnym wzrostem obrotów, a u mnie wskazówka ledwo się ruszy.

Redzik
13-03-2009, 02:04
Mam to samo, póki zimny zamulony i szarpie przy ruszaniu. Wymieniłem sprzęgło 5 tys temu na Luka i to samo jest :) Ona tam ma dopóki sie troszkę nie rozgrzeje wtedy już śmiga :metal2: