PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Zawieszające się obroty



Kaszub
12-03-2009, 21:55
Witam od pewnego czasu zacząłem zwracać uwage że zawieszają mi się obroty i bywa to różnie maksymalnie na 1500 a minimalnie 1000 z tego co wiem wolne obroty powinny byc 850. wyczyściłem przepływomierz zrobiłem reset rano samoadaptacja puszczam gaz i.... równiutko 900-850obr. jednak szczęście nie trwało długo kiedy po przejechaniu do bramy zawiesiły się obroty na 1100-1000obr i tak zostało niezależnie odtego czy silnik ciepły czy zimny. na tripie spalanie 1.2-09 jedynie jak wspomniałem wcześniej w czasie jazdy potrafi zawisnąć nawetna 1500... ma ktoś jakieś pomysły? przeznaczam cały weekend na mondka przy :beer: i chciałbym się tym zająć..niby nic takiego a drażni że jednak coś jest nie tak.. :nono:

GrekuPL
12-03-2009, 22:56
linkę gazu sprawdź...masz może tcs-a ? u mnie tak samo było do dziś....mechanik wyczyścił, przesmarował i mondek jeszcze bardziej zaczął dobrze jeździć :bigok:

Kaszub
13-03-2009, 01:01
sprawdzę linke a jak dobrać się za czyszczenie tcs?

GrekuPL
13-03-2009, 07:38
a jak dobrać się za czyszczenie tcs?
a masz ?? :helm: mój czyścił mechanik :los2:

Kaszub
13-03-2009, 08:38
mam mam tylko że w weekend mam czas tylko dla niego i wolę się samz tym pobawić :los:

GrekuPL
13-03-2009, 09:15
to mi odpisał Paolo


masz TCS na linke czyli obok wlewu do zbiorniczka od spryskiwaczy znajduje sie urzadzenie mechaniczne (TCS) często ono się zacina, rdzewieje, wyjąć rozebrać wyczyścic ile się da i sprawdzić linki czy luźno chodza same w pancerzu.

Kaszub
13-03-2009, 09:27
Dzięki za wskazówkę:) tylko zastanawiam się dlaczego po adaptacji było wszystko ok...

Netoper
13-03-2009, 09:58
tylko zastanawiam się dlaczego po adaptacji było wszystko ok...
Może błąd jakiś pcm łapie.
Zdejmij wtyczkę z czujnika ciśnienia wspomagania, luknij czy nie zaśniedziała, psiknij czymś do poprawiania kontaktu. Zobacz czy przewody nie zwierają.

Kaszub
14-03-2009, 23:43
Właśnie wracam z garażu:) więc tak tcs chodzi dobrze czesci nie sa pordzewiałe/zasniedziałe troche przesmarowałem sprawdzłem przepustnice(tak na marginesie przy ful nacisnietym pedale nie otwiera mi sie na max a jak ktos trzyma i dotkne przy niej dopiero całkiem otwiera) czujnik ok w srodku jak nowy(psikałem Kontaktem) i obroty nadal zostały czy mogę zrobić coś jeszcze? :pad:

P.S. jak dodaję delikatnie gazu wchodzi na obroty ładnie ale jak mu depnę to zamuli i dopiero wchodzi ale myślę ze moze byc wina kabli i świec bo nie mam pojecia jaki mają przebieg:(

wie ktoś może jak się dobrać do czujników ABS bo po ostatniej jeździe TCS mi czasem szaleje nawet na prostej drodze:/ :zly:

Tomekp
10-07-2013, 21:21
Podepnę się pod temat, żeby nie zakładać nowego. Po dłuższej jeździe np. w trasie obroty potrafią się zawiesić w przedziale 1200-1500 obrotów. Wystarczy zgasić silnik i od razu odpalić ponownie i znów wszystko gra na jakiś czas. Po mieście się nie zdarza, jedynie w dłuższe trasy. Zawór bocznikowy wyjęty i przeczyszczony (pomogło trochę), EGR zaślepiony od jakiegoś czasu (ale było to i przed i po), kable WN nowiutkie Motorcrafta, świece również nowiutkie Motorcrafta, dzieje się tak i na benzynie i na gazie, podciśnienia OK, oprócz tego samochód idzie jak burza. Any ideas?