PDA

Zobacz pełną wersję : Parametry akumulatora dla 1.8 TD



m3hoo
22-03-2005, 10:38
Panowie i Panie,
Poszukuje danych na temat akumulatora, który powinienem włożyć do mojego mondka. Dzwoniłem do TopCar i powiedzieli mi, że mają tylko 61Ah (na chwilę obecną), ale powinien wystarczyć. Nie wiem czy mam odpowiedni, bo w żadnej instrukcji nie mogę tego znaleźć. I tak jest już padnięty, więc muszę go wymienić. Tylko na jaki? Jakie macie u siebie w dieslach i jakie powinny być według instrukcji. Jeżdżę ok. 70% w mieście, reszta w trasie, więc chciałbym, aby był wystarczająco doładowany. Piszcie co wiecie :)

szczerba
22-03-2005, 14:52
Polecam akumulator Centry "Futura" 65 Ah prąd rozruchowy 680A, dedykowany do diesla Mondeo 1,8 TD. Wymiary 278x175x175 idealnie pasują do tego auta .
Pragnę również zwrócić uwagę, że zakładanie do Mondka akumulatora o większej pojemności nie tylko nie ma sensu, ale jest wręcz niewskazane. Alternator nie będzie w stanie doładowywać w stopniu wystarczającym takiego akumulatora i bateria będzie chronicznie niedoładowana.

Pozdrawiam,

m3hoo
22-03-2005, 14:58
Dzięki Wielkie. Pewnie wokół tego akumulatora się zakręcę. Pozdrawiam :beer:

fuel111
22-03-2005, 15:04
M3hoo czy te problemy z odpalaniem twego mondka wynikały z winy akumulatora czy jednak z powodu świec

m3hoo
22-03-2005, 15:32
M3hoo czy te problemy z odpalaniem twego mondka wynikały z winy akumulatora czy jednak z powodu świec

Nie wynikały, tylko wynikają :(
Akumulator i tak mam do wymiany - byłem w warsztacie, podłączyli patenta i wykazało, że już do wyrzucenia akum.
Jeśli chodzi o świece, to myślę, że też któraś jest padnięta (odpala troszku traktorowo), ale nie wiem jakie kupić. Motorcrafta nie kupię, bo 100PLN za sztukę to trochę drogo. Dzwoniłem do TopCar i u nich NGK ok. 50PLN.

fuel111
22-03-2005, 15:38
Może rozważysz tą propozycję:Włożyłem takie jak były czyli BERU.
Problem był tylko z numerem, bo jak mi powiedziano w sklepie, numer na starej świecy nie zgadza się z nowym gdyż nastąpiła zmiana numeracji.
Świece nietypowe, bo trochę krótsze niż w innych typach.
Jak mówił mi mechanik, który wykręcał mi wtryskiwacze, nie wystają poza blok do komory spalania
Świece, które kupiłem miały nr 0 100 226 367
i teraz pali jak wściekły na dotyk. :) :beer: :metal

m3hoo
22-03-2005, 15:55
Może rozważysz tą propozycję:Włożyłem takie jak były czyli BERU.
Problem był tylko z numerem, bo jak mi powiedziano w sklepie, numer na starej świecy nie zgadza się z nowym gdyż nastąpiła zmiana numeracji.
Świece nietypowe, bo trochę krótsze niż w innych typach.
Jak mówił mi mechanik, który wykręcał mi wtryskiwacze, nie wystają poza blok do komory spalania
Świece, które kupiłem miały nr 0 100 226 367
i teraz pali jak wściekły na dotyk. :) :beer: :metal

Hmmm... a jaka cena?