PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]dziwny dzwięk silnika w MK1 2.0 16V



kwiatek85
13-03-2009, 16:21
witam, mam taki dziwny problem, 2 tygodniu temu wymieniłem rozrząd i niby wszystko było w porządku, kilka razy przypominałem mechanikowi o tej sprężynce na napinaczu bo czytałem że często jej nie zakładają więc z góry wykluczam że przyczyną jest brak tej sprężynki.
A teraz objawy, wczoraj jak kolega wysiadł z samochodu to na włączonym silniku jak dodawałem gazu to w momencie gazowania pojawiał się taki dziwny dzwięk, nawet niewiem jak to opisać. Kolega mówi że możliwe że mechanik skręcając silnik czegoś niedokręcił i że jak sie dodaje gazu to pod wpływem wibracji to coś drży i z tąd ten dzwięk ale mnie to jakoś nieprzekonuje. Za tydzień będę w domu i odstawie samochód do tej stacji gdzie mi wymieniali rozrząd i niech zobaczą co to jest, ale chciałem się Was poradzić co to może być i czy ktoś miał kiedyś coś podobnego

GrekuPL
13-03-2009, 16:27
może drży kolektor (wydmuchało uszczelkę), tłumik (może coś z nim jest)

Netoper
13-03-2009, 16:28
No ale co to za dźwięk, czy np rezonującej blachy, czy jakiś terkot czy wycie...?
To na zimnym i ciepłym tak samo jest, czy jest jakaś różnica po rozgrzaniu silnika?

kwiatek85
14-03-2009, 16:14
No ale co to za dźwięk, czy np rezonującej blachy, czy jakiś terkot czy wycie...?
To na zimnym i ciepłym tak samo jest, czy jest jakaś różnica po rozgrzaniu silnika?

hmm no ciężko mi opisać ten dźwięk, no ale najbliżej to chyba jest do rezonującej blachy ale też troche inny, ja to zaobserowałem na ciepłym silniku po przejchaniu 4 km,i od tamtej pory nieruszam go, ale niedługo spradzę czy na zimnym silniku też to słychać i napisze, ale podjeżewam że też będzie to słychać

handlowy67
26-03-2009, 09:55
Witam szanownych kolegów. Miałem podobny problem - w granicach ok 2900 - 3000 obr./min niesamowite brzęczenie jakby ktosik szlifierką katową silnik ciął lub rezonującej blachy (jak kto woli nazwać). Wszyscy słuchali i jednogłośnie zlokalizowali owo brzęczenie pod osłoną rozrządu. Rozrząd wymieniony a brzęczenie pozostało ! I okazało się - sprężyny śrub mocujących kolektor wydechowy do rury wpadały w taki rezonans. Polecam sprawdzić owe miejsce. Pozdrawiam Wszystkich

kwiatek85
26-03-2009, 10:34
dzięki wielkie kolego za rade, na weekend od razu obadam czy u mnie też jest to samo;)
pozdrawiam serdecznie

Blejdzik
06-04-2009, 16:54
dzięki wielkie kolego za rade, na weekend od razu obadam czy u mnie też jest to samo;)
pozdrawiam serdecznie
I jak? Pomogło? :)
Pytam bo u mnie jest dokładnie to samo co u kolegi handlowy67 :)

Baracuda
06-04-2009, 23:39
Ja mam bardzo podobnie i wyczaiłem że pod kolektorem ssącym mam taka okrągła klapkę i za chiny nie wiem co to i czemu tak lata :/ Może wie ktoś co to jest??