PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Pompa wody



podpalacz
14-03-2009, 08:55
Witam
Wymieniłem w moim mondku pompę wody,wszystko jest ok ale jest teraz dziwny gwizd z silnika.Co to może być?

dahrek
14-03-2009, 19:44
A przy okazji sprawdziłeś inne rolki i altka czy nie kręcą się za luźno? Może wymiana pompy zbiegła się ze śmiercią któregoś z łożysk...

podpalacz
14-03-2009, 20:06
no nie przy okazji wymieniłem pasek i rolki

Dodano po 2 min.:

"Fachowiec" w warsztacie mówi że tak ma być dotrze się to bedzie ok tak mówi

gruniu
14-03-2009, 21:07
a jak napinacz paska?
bo moze pasek za mocno naciagniety
ja mialem tak w vectrze

dahrek
14-03-2009, 21:10
z tym docieranie to raczej coś nie bardzo... ja wymieniałem dwukrotnie pompę wody w mdo i nigdy nic nie gwizdało...
A może to pompa wspomagania?
Masz srebrny czy czarny dekiel zaworów?

Jeśli czarny to zrzuć pasek i pokręć kołami - może coś się wyjaśni.
Jeśli srebrny - i przy okazji wymieniałeś napinacz pasa rozrządu to być może on jest zbyt mocno dokręcony i świszczy. Spotkałem się kiedyś z takim gwizdem powodowanym przez zbyt mocno dokręcone koło napinacza paska rozrządu.

Pozdrawiam

podpalacz
15-03-2009, 08:38
dzięki sprawdze

Paolo
15-03-2009, 10:06
"Fachowiec" w warsztacie mówi że tak ma być dotrze się to bedzie ok tak mówi

Dotrzeć to można :) - krótko i zwięźle ma nic nie gwizdać. Prawdopodobnie naciągnął zbyt mocno pasek rozrządu, silnik popracował nagrzał się, głowica się uniosła do góry i z pasek jest twardy jak kamień. Pasek wzdłużny ma samo napinacz więc ten odpada bo tam nie regulacji.

gruniu
15-03-2009, 20:07
jak pisalem wczesniej
mi jeden mechanik za mocno naciagnol pasek i gwizdalo, szczsgolnie przy wyzszych obrotach
po jakis 10 tys zdjolem pasek i po jego naciagnieciu bylo widac jak jest pokrzywiony