PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]2.0 16V Falujace obroty...



Paker
14-03-2009, 19:29
Witam mam mondeo MK2 2.0 16v PB i LPG.Problem polega na tym ze na LPG ładnie śmiga obroty spadną czasami do 900 ale generalnie jest ok.Natomiast na PB to masakra skacze 450 -500 i stoją generalnie na 700;/robiłem samoadaptacje,następnie udałem sie na jazdę gdzie przeciągnąłem go na każdym biegu prawie pod 5 tysięcy.Autko ma wymienione świece,kable wysokiego napięcia,olej+filtr.A jak otwieram drzwi to słychać dziwny brzęk jak sie prze gazuje lekko tak jak by gdzieś śruba sie okręcała na nakrętce;/

Wie ktoś jak temu zaradzić?

Ps.Jak byłem na diagnostyce to wykazało za duże spalanie na LPG tak jak by jeden gar nie palił;/

Paolo
15-03-2009, 10:12
Sprawdzić kompresję na cylindrach, udać się na diagnostykę PCMA, sprawdzić zachowanie sondy, sprawdzić korekcje zapłonu jakie podaje wartości % ma zawsze być najbliżej zera.

Paker
18-03-2009, 17:16
Pojechałem dziś do warsztatu i wykonałem badania te które zlecił mi Paolo trochę poszło po kieszeni ale efekt marny.Kompresja prawidłowa,komputer 0 błedów,sonda i zapłon ok,sprawdzili mi tez wtryski,wymienili filtr paliwa i dalej to samo czy ktoś z was może ogarnąć temat bliżej.

Paolo
18-03-2009, 17:37
Mam to samo w aucie u Tomka, jedyne teraz co nam pozostało to wymiana bocznikowego.

Paker
18-03-2009, 19:10
Po wymianie cewki zapłonowej autko chodzi idealnie ;D