PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec][mk2] termostat-normalne



krzychooo18
15-03-2009, 19:33
wiatam. mam pytanie jak sie zachowuje u was termostat z silniku 1,8 benzyza.u mnie jest tak ze jak sie jedzie to wstazówka jest pośrodku,a wystarczy mały postój i już wzrasta. to normalne?? kiedy sie włącza wiatrak??

arczi3
15-03-2009, 19:55
witam , najprawdopodobniej zamiera ci termostat , musisz sprawdzić przy jakiej temperaturze powinien się otwierać a najlepiej kup nowy i wymień , nie jest to duży koszt a uchronisz silnik przed przegrzaniem a to już mogą być wyższe koszty

Kamlos
15-03-2009, 21:09
To że na postoju wzrasta temp. to jest normalne, auto się nie porusza i pęd powietrza nie chłodzi. Wentylator powinien się włączyć mniej więcej na literce L. Ważne jest aby wskazówka nie wyszła poza pozycję NORMAL

dahrek
15-03-2009, 23:21
Chwilę popracować na wolnych obrotach po jeździe tzn. ile? Jeśli ta chwila jest bardzo krótka to zmień termostat, mój może długo pracować na postoju żeby temperatura podniosła się na tyle, żeby śmigło wentylatora zaczęło się obracać... termostat ma jakieś 4 miesiące i działa tak jak powinien OK.
No i przyjrzyj się dokładnie wskazówce, bo ona nie jest idealnie na środku lecz troszkę przed środkiem...

Pozdrawiam

MacieqZST
15-03-2009, 23:23
U mnie jest identycznie, w korkach dochodzi do litery L i spada.
Jak miałem termostat od klekota to miałem odwrotnie.