PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]kod błedu P0171



koksik
16-03-2009, 20:14
witam! ostatnio zapalił mi check engine w moim mondeo mkIII 2.0 PB,bylem dzisiaj u mechaniora,podłaczyl kompa i wyskoczyl blad jak w temacie P0171,sprawdzilismy w komputzerze i wyskoczyło ze zbyt uboga mieszanka w cylindrze 1,wykasował bład i narazie nie pojawil sie ponownie,zobaczymy jak bedzie po dłuższej jezdzie!!! wiecie może z jakiego powodu mógł wyskoczyć ten błąd???

maniek_
16-03-2009, 20:32
Masz gaz czy na benzynie to sie dzieje?

Jakub
16-03-2009, 20:51
Jeśli na benie to standardowy zestaw - świeczki + kable do sprawdzenia, jeśli nie pomoże, to kolejnym prawdopodobnym będzie cewka.
Wstaw mu w pędzel, żeby aż kwiczał, cylindry przedmuchaj, zaraz mu sie błędów odechce :)

koksik
16-03-2009, 21:39
gazu nie mam,sama benzynka,mialem ostatnio klapki w kolektorze zdejmowane i zaslepianego EGR,ale z tego co wiem to egr jak działa to jeszcze bardziej mieszanka jest uboga tak wiec od tego nie powinno być tym bardziej ze juz od tego czasu troche kilometrow zrobilem a zaswiecil mi sie ostatnio check własnie jak mu dalem troszke popalić w trasie ;),

Paolo
16-03-2009, 22:20
Ten błąd wywołuje śpiąca sonda lambda. Prawdopodobnie kończy żywota.

koksik
17-03-2009, 20:30
no własnie podejzewałem ją,ale pod komputerem nic nie wykazało,natomiast spalanie mi wzrosło,chyba że faktycznie sprawdze sonde miernikiem ;)

koksik
04-04-2009, 20:25
chłopaki pomózcie dalej wyskakuje mi ten bład,wymieniłem sonde kupiłem oryginalna Forda żeby nie było i dalej po przejechaniu okolo 100km wyskakuje p0171... czyli uboga mieszanka bank1. kasuje bład pojezdze z nowu około 100km i to samo zapala sie check z tym własnie błedem!!! zastanawiam sie skad to moze sie brac ale wszystko w sumie zaczeło sie jak wyciagnałem klapki z kolektora i zaslepilem EGR żeby mi lepiej odpalał... :(

Jakub
04-04-2009, 21:23
Odślep EGRa.

Paolo
04-04-2009, 21:39
MKczy ma dwie sondy przed i za katalizatorem :) sprawdzałeś obydwie sondy na oscyloskopie

koksik
05-04-2009, 02:26
ta druga sonda chula,i z tego co wiem to ona odpowiedzialna jest za katalizator jesli z katem jest cos nie tak to sonda daje informacje do kompa przynajmniej tak mi sie wydaje,a co do EGR to własnie sie zastanawiam czy go nie odślepic...

lyssy
05-04-2009, 09:11
w sumie zaczeło sie jak wyciagnałem klapki z kolektora
Cóż, na własne życzene... ;)
Klapki m.in. zmniejszają przekrój kolektora przy niskich obrotach. Jeśli wyciąłeś klapki ale zostawiłeś ich sterowanie = więcej powietrza na dole = za uboga (przy "fabrycznym: wtrysku) mieszanka = P0171. Meches może jeszcze odczytać tzw. freeze frame, tj. parametry pracy silnika przy których został zarejestrowany błąd. Niech zgadnę - było to w dolnym zakresie obrotów...
Dziwi mnie natomiast, że nie masz błędu od zaślepionego EGRa... :hmm:

Jakub
05-04-2009, 11:00
Bo w nie wszystkich MKIII rejestrowało ten błąd.

koksik
05-04-2009, 11:00
czyli kolego jakie jest na to lekarstwo???? wystarczy zaślepić przewód podcisnienia który wchodzi do klapek i zresetowac kompa żeby wymazać błąd???

1olek
05-04-2009, 12:04
Lekarstwo to pewnie jest takie ze musial bys wstawic wszystko co wywaliles zeby blad zniknal. Z drugiej strony to mnie rozwalasz pytaniem, napsules w dolocie i sie dziwisz ze komp ma bledy. On nie jest programowany fabrycznie do takich wyczynow tylko do pracy w warunkach stworzonych przez producenta. Jak cos jest inaczej wywala bledy.

koksik
05-04-2009, 12:06
dużo ludzi jezdzi bez klapek na kolektorze i nie ma takich problemów,u mnie sie pojawił dlatego szukam odpowiedzi :(

Mercino
05-04-2009, 12:32
Witam kolegów i koleżanki. U moich rodziców co 100 km, może i 200 km wywala błąd katalizatora lub układu zasilania. Błąd ten Mechanik kasował itd ale on się pojawia. Świeczki wymieniłem, ale ów mechanik stwierdził, że w aucie moich rodziców czyli Duratec MKIII 1.8 benzyna jest zastosowana inna cewka tzn z forda focusa. Tzn domniemywam że mógł siąść któryś z elementów tzn kończąca się cewka - powstaje to na rozgrzanym silniku, padająca sonda lambda lub katalizator. A co najfajniejsze błąd jest opisywany jako sporadyczny, a silnik pali bez niczego na rozgrzanym czy zimnym silniku. Jeszcze się zastanawiam czy przewody od świec nie klękły, ale według faktury były wymieniane w zeszłym roku. A akcja dzieje się tak od momentu jak mój tata zaliczył jesienią kilka kałuż.

1. A i jeszcze jedno czy ELM327 v1.3 można kasować błedy w tym silniku, czy są jakieś problemy z tym interfejsem?
2. Czy ktoś próbował do MKIII podłaczyć program ScanMaster - ELM, bo z tego co wiem tam jest chyba sonda lambda test? Jeśli tak to prosił bym o wskazówki jak taki test przeprowadzić o ile się da.

Pozdrawiam

maniek_
05-04-2009, 13:16
czy ELM327 v1.3 można kasować błedy w tym silniku,
tak


Czy ktoś próbował do MKIII podłaczyć program ScanMaster
Tak, ale raczej polecałbym ProScan

Mercino
05-04-2009, 23:44
Maniek a czemu ProScan? co jest za a co przeciw. Chodzi mi o sondy Lambda w MKIII moich rodziców tzn . Z tata jedziemy na trasę kolo 30 km i chciałem sprawdzić działanie sond. Ponieważ mechanior wali do mnie z tekstem ze to sporadyczne i trza tak jeźdźic, ale te błędy check engine są denerwujące.

koksik
07-04-2009, 14:10
w sumie zaczeło sie jak wyciagnałem klapki z kolektora
Cóż, na własne życzene... ;)
Klapki m.in. zmniejszają przekrój kolektora przy niskich obrotach. Jeśli wyciąłeś klapki ale zostawiłeś ich sterowanie = więcej powietrza na dole = za uboga (przy "fabrycznym: wtrysku) mieszanka = P0171. Meches może jeszcze odczytać tzw. freeze frame, tj. parametry pracy silnika przy których został zarejestrowany błąd. Niech zgadnę - było to w dolnym zakresie obrotów...
Dziwi mnie natomiast, że nie masz błędu od zaślepionego EGRa... :hmm:

właśnie sprawdzilem i ten weżyk który sterował klapkami jest zaślepiony,mechanik go zaślepił jak zdejmował klapki,wiec nie wiem czy to akurat przrez to!!! wydaje mi sie ze bede musiał jednak kupić nowy kolektor tylko dziwi mnie troche bo niektórzy bujają bez klapek i nic,a u mnie wywala błąd!!! :(

gruniu
08-09-2013, 00:05
ja teraz interfejsem f-super zczytalem ten blad w mk2 2.0 ben
wczesniej nie mialem zadnego bledu
swiece i kable wymieniane okolo 5 tys temu
mam gaz, ale blad ten pojawia sie prsy jezdzie tylko na benzynie
nie przerywa, pali normalnie i tez normlanie przyspiesza

Netoper
08-09-2013, 00:07
A oprócz odczytu błędu zerknąłeś na wykres pracy lambdy i korekty wtryskiwaczy?

gruniu
08-09-2013, 00:17
interfejsem f-super nie odczytam wykresu lambdy
moge ja odczytac miernikiem, ale wydaje mi sie ze f-super pokazuje napiecia sondy
jak sprawdzic korekty wtryskiwaczy?

Netoper
08-09-2013, 00:26
Nie używałem F-super, ale gdzieś w programie powinny być korekty czasy wtryskiwaczy.
Chyba że ten F-super to tylko fejs do odczytu błędów i nic więcej nie idzie nim zrobić.

gruniu
08-09-2013, 01:04
i tak chyba jest