PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Jaka powinna być temperatura??w czym problem?help



mikiton
29-03-2009, 22:15
Witam wszystkich mam od tygodnia mondeo 1,8 kombi i jako ze nie znam jeszcze go bardzo dobrze mam pytanie ,jak powinna reagować wskazówka temperatury ? jak jadę to powoli się podnosi jest na biały i jak się autko zagrzeje po 10minutach lub dłużnej jest na początku literki N i z tego co zauważłem to normalka ,jak postoje w korku to wskazówka się podnosi do M ,ale jak po chwili jadę se normalnie 50km/h to opada do N.

Czy to jest normalne??(jeśli nie to czego wina i jak sprawdzić) czy coś nie tak bo słyszałem ze wskazówka powinna być na 12 dodam tylko ze tam gdzie są czujniki na górnym widzę ciągle takie zapocenie jakby były jakieś drobne wycieki.

Co robić pomóżcie pozdrawiam.

Kolego zwracaj uwagę na pisownię.

Netoper
29-03-2009, 22:26
Termostat Ci leży.

mikiton
29-03-2009, 22:28
czy to oznacza ze silnik była czasy czas przegrzany?? czy mogło to zaszkodzić silnikowi???

Netoper
29-03-2009, 22:31
Z tego co piszesz to niedogrzany był.
Przegrzany to jakbyś ze wskazówką blisko czerwonego pola jeździł.
A wentylatory startują Ci?

mikiton
29-03-2009, 22:53
tego nie wiem(temp była ok to mnie tonie interesowało) a jak to sprawdzić?? zapalić silnik na postoju i czekać czy zacznie się kręcić??

P.S.
Netoper mam takie pytanie offtopic ile jest znikrzi w sklep ford pl dla klubowiczów i czy taką mogę uzyskać i jak to załatwić??

Tomlewis
29-03-2009, 23:01
Netoper mam takie pytanie offtopic ile jest znikrzi w sklep ford pl dla klubowiczów i czy taką mogę uzyskać i jak to załatwić??
Ja zostały już uruchomione zniżki dla klubowiczów
To najważniejsze musisz być klubowiczem żeby móc korzystać ze zniżek

mikiton
29-03-2009, 23:04
W takim razie jak mam zostać klubowiczem?? może być instrukcja na PW

Netoper
29-03-2009, 23:09
i czy taką mogę uzyskać i jak to załatwić??
Tak jak Tom napisał zniżki są dostępne dla klubowiczów i nie tylko w fordsklep :)
No i oprócz zniżek jest jeszcze kilka atrakcji, np gadżety dla klubowiczów, naklejki z nickami... No i jak jesteś klubowiczem to jest dla Ciebie wtedy dostępny dział "Sprawy klubowe"
Tu masz o klubie.
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Content&pa=list_pages_categories&cid=1

kamilos_sid
30-03-2009, 11:44
Przy sprawnym termostacie wskazówka powinna być pionowo

mikiton
30-03-2009, 12:11
OK jak wymienię termostat i temperatura dalej będzie nie taka to może być wina jakiegoś czujnika tak?? ale tam są dwa. Więc chyba dolny który idzie do wskazówki tego co czytałem. Chociaż ja przy tym górnym mam takie zapocenie jakby coś tam przepuszczało muszę obadać jak dostane termostat czy się załącza wentylator. Potem wymienię termostat i tez się zobaczy oby czujniki były sprawne bo są dużo droższe:P Pozdrawiam i dzięki za pomoc:D Czekam aż dojdzie do mnie termostat:)i zacznę sobie wszytko porządkować:D

Netoper
30-03-2009, 12:35
ale tam są dwa. Więc chyba dolny który idzie do wskazówki tego co czytałem.
Zgadza się dolny na wskaźnik, górny do pcma.
Na włączonym silniku odepnij wtyczkę od tego górnego to wentyle powinny wystartować, tylko nie jestem pewien czy od razu na drugi bieg czy na pierwszy,

mikiton
31-03-2009, 11:46
witam ponownie dziś miałem krótka trasę cały czas wskazówka była na N wiec zaparkowałem autko i czekałem aż się zagrzeje trwało to dość chwile.
temp doszła do pomiędzy RM gdy przechyliła się na M wentylator się załączył:D teraz przynajmniej wiem ze działa :) czekam teraz na termostat i zobaczymy jak będzie po wymianie:D

Ufo
31-03-2009, 21:03
hm to jak to jest,że jednym wentyle startują na M a innym i mnie również na L.Na pewno na 1 bieg startują mi na L.W czasie jazdy wskazów ka pionowo stoi pomiędzy O a R

Dodano po 32 sek.:


hm to jak to jest,że jednym wentyle startują na M a innym i mnie również na L.Na pewno na 1 bieg startują mi na L.W czasie jazdy wskazówka pionowo stoi pomiędzy O a R

Netoper
31-03-2009, 23:43
jak to jest,że jednym wentyle startują na M a innym i mnie również na L
Kwestia kalibracji czujnika na wskaźnik.

kebard
01-04-2009, 01:10
A czy uda się wymienić termostat bez całkowitego zlewania płynu?

mikiton
01-04-2009, 08:31
podobno tak ale może i się ulać z 2,5l, wiec lepiej ściągnij tyle płynu przed wyciągnięciem termostatu to unikniesz dolewki

kebard
03-04-2009, 00:52
Jestem po wymianie termostatu - wskazówka rzadko wskakiwała na pole normal (ostatnio jak zrobiło się ciepło to i owszem), na ogół była na białym polu.

Co do samej wymiany: nie zlewałem płynu i nawet nie zdejmowałem żadnego wężyka. Po prostu odkręciłem 3 śruby mocujące pokrywe termostatu (da się to zrobic bez ściągania węży, jeśli jest pod ręką mała nasadka z małą dźwignią). Po odkręceniu śrub płyn zaczął wyciekać i spływać po wężach - łapałem go do małego słoiczka i przelewałem do większego :) Złapałem 1 litr, uciekło mi jakieś 0,3l, bo tyle musiałem dolać po całej operacji.

I teraz najciekawsze: po wymianie termostatu sytuacja bez zmian (stary był prawdopodobnie sprawny). Okazuje się, że mój silnik po prostu nie jest w stanie osiągnąć temperatury 88st. Stał na jałowym przez 16 minut i duży wąż za termostatem nadal był chłodny, wskazówka temp. nie wyszła poza białe pole. Kilka minut jazdy - i to samo. W dzień jak będzie ciepło pewnie czasami osiągnie normalną temperaturę i termostat się otworzy.

Przejaskrawiając: silnik mojego Mondiego nie potrzebuje chłodzenia... :))
Proszę Was o jakieś sugestie, bo ja tego nie rozumiem.

Aha - jeszcze jedna sprawa, być może kluczowa. Jakiś czas temu zaaplikowałem temu silnikowi ceramizer. Czyżby był tak skuteczny??

Brudsien
03-04-2009, 01:35
Dales zly termostat powinienes dac 92c, a nie 88c, silnik nie zagrzeje ci sie przy 88c

kebard
03-04-2009, 01:48
Silnik nie zagrzeje się przy termostacie 88st. do 88st.? A przy termostacie 92st. i owszem? To ciekawe... :))

BTW: do benzyny ma być 88st.

Netoper
03-04-2009, 09:42
BTW: do benzyny ma być 88st.
Do diesla jest 88, do beny 92.

kebard
03-04-2009, 11:27
to dziwne - w sklepie sprzedawca sprawdzał w katalogu i było 88st.

ale mniejsza o to - to akurat tutaj jest nieistotne, jeśli silnik nie rozgrzał sie do 88st., to tym bardziej nie rozgrzeje się do 92 :)

Macie jakiś pomysł? A może dodatkowy obieg wody do parownika (długie węże po 0,5m) tak "poprawia" chłodzenie, że silnik nie może się zagrzać?

Zyzzyx
03-04-2009, 11:39
Witam, ja równiez mam taki sam problem, po wymianie termostatu nadal wskazówka nie idzie dalej jak do literki N, w korkach jak sie cieplo zrobilo to pokazuje normalnie ale podczas jazdy to dalej jak N nie idzie.

Jestem jeszcze przed wymianą czujnika temperatury może to coś da.

kebard
03-04-2009, 11:41
sprawdź "organoleptycznie" czy gruby wąż wychodzący z obudowy termostatu jest chłodny - jeśli tak, to wskaźnik temp. prawdę Ci gada, a termostat nie otwiera się, bo silnik jest niedogrzany

Netoper
03-04-2009, 18:35
jeśli silnik nie rozgrzał sie do 88st., to tym bardziej nie rozgrzeje się do 92
Nie rozgrzeje się bo termostat za szybko się otwiera.
A jeszcze jak termostat w zamienniku to jeszcze wcześniej potrafi soę otwierać,
Co do katalagów, w zeszłym roku było to omawiane, nawet W ASO mieli podane 88 a powinno być 92 do benzyny.

Cudów nie ma, jak jest sprawny termostat i odpowiedni auto musi się zagrzać, może masz jeszcze uwalony czujnik na wskaźnik.
Najlepiej podpiąć się pod kompa serwisowego i zobaczyć jaka jest faktycznie temperatura w silniku

kebard
04-04-2009, 00:42
nieeee...

przecież cały czas piszę, że termostat NA PEWNO NIE OTWIERA SIĘ - wąż gumowy wychodzący z obudowy termostatu jest cały czas chłodny, a wskazówka temperatury jest na białym polu, nie wchodzi w zakres normal

pilot14
04-04-2009, 09:49
no to masz uwalony i termostat i czujnik temp. na zegary

kebard
05-04-2009, 23:53
Termostat JUŻ wymieniłem, jest na 100% sprawny (ten wymieniony też był sprawny), więc teoria uszkodzonego termostatu i czujnika odpada.

Musi być inne wytłumaczenie. Czy ktos z Was stosował ceramizer?

Ufo
06-04-2009, 00:00
Termostat JUŻ wymieniłem, jest na 100% sprawny (ten wymieniony też był sprawny), więc teoria uszkodzonego termostatu i czujnika odpada.

Musi być inne wytłumaczenie. Czy ktos z Was stosował ceramizer?
Ten do oleju silnikowego? Tak brak jakichkolwiek efektów

Kafar
06-04-2009, 00:07
No to kolego masz uszkodzony czujnik podający temperature na deskę i tyle z tego wynika:)

kebard
06-04-2009, 00:16
Kafar - otóż nie, termostat się nie otwiera, ponieważ płyn chłodzący nie jest w stanie osiągnąć temperatury jego otwarcia. Czujniki i termostat na pewno sprawne - przyczyna leży gdzie indziej, dlatego pytam o ceramizer, którego efektem zastosowania miał być m.in. spadek temperatury roboczej pracy silnika (wskutek zmniejszenia tarcia)

Netoper
06-04-2009, 00:28
W silniku nie ma takiego tarcia żeby ceramizer o jakieś 50 stopni zbijał temperaturę, no i poza tym nie zbija on temperatury spalania.
Masz uwalony termostat albo czujnik, albo jedno i drugie.
Białe pole to temperatura silnika jest w granicach 40-50 stopni.
Idąc tokiem Twojego rozumowania, ceramizer osadza się na rurze i nie nie daje się jej nagrzać, osadza się na czujniku i czujnik przekłamuje :)

Dalej skłaniam się, że masz uwalony termostat albo czujnik, albo jedno i drugie.

kebard
06-04-2009, 00:39
Ale w ciepły dzień i przy ostrej jeździe (np. przyśpieszanie pod górę) temp. nominalna jest osiągana - wskazówka stoi pionowo. To raczej wyklucza uszkodzenie czujnika (przekłamywanie), natomiast samego termostatu jestem pewny.

Netoper
06-04-2009, 00:43
Termostat jest po to żeby utrzymać określoną stałą temperaturę, jeśli temperatura skacze to... wpisz w szukajce "falowanie temperatury" czy "faluje"


samego termostatu jestem pewny.
Jak go sprawdzałeś?

przemomkI
06-04-2009, 14:00
a czy to normalne ze na postoju temperatura rośnie do L i włączają sie wentylatory,przy ostrej jezdzie na wysokich obrotach tez idzie do L.Dzieje sie tak nawet teraz gdy na dworze 15-20 stopni.Czy wskaźnik ni powinien stac w pionie?

Netoper
06-04-2009, 15:09
Czy wskaźnik ni powinien stac w pionie?
No nie, bo jak temperatura idzie do góry to i wskaźnik więcej ma pokazywać. Po przekroczemiu jakiejś tam temperatury załącza się I bieg a jak mimo to temperatura idzie do góry bo tęgi korek i gorący dzień to załącza się II bieg. Natomiast podczas normalnej jazdy wskazówka nie powinna jakoś wyraźnie latać, bo wystarczy to chłodzenie które jest od wiatru

Loobo
06-04-2009, 15:16
a czy to normalne ze na postoju temperatura rośnie do L i włączają sie wentylatory,przy ostrej jezdzie na wysokich obrotach tez idzie do L.Dzieje sie tak nawet teraz gdy na dworze 15-20 stopni.Czy wskaźnik ni powinien stac w pionie?


Dopóki wentyl startuje i zbija temp. to wszystko jest dobrze. U mnie po wymianie termostatu (był uwalony) podczas jazdy, gdy silnik nagrzeje się wskazówka stoi na M, ale po dojechaniu do świateł odchyla się do A i tu startuje I bieg wentyla, II przy L...

elOGRODO
07-04-2009, 12:40
Termostat JUŻ wymieniłem, jest na 100% sprawny (ten wymieniony też był sprawny), więc teoria uszkodzonego termostatu i czujnika odpada.

Musi być inne wytłumaczenie. Czy ktos z Was stosował ceramizer?

Mam takie pytanie ? Czy katalogi w sklepie gdzie kupowałeś termostat były dla części oryginalnych czy zamienników? Jak zajrzysz na ford.sklep i znajdziesz termostat motorcrafta to ma on zakres temp 92 - 102 stopnie dla benzyny a 88 - 102 dla diesla. Wszystkie inne katalogi z zamiennikami mówią o 88 ponieważ robią jeden i ten sam do benzyny oraz diesla co jest tańsze. Wszystkie opisana przez Ciebie problemy zniknęły u mnie jak założyłem oryginał. Trzyma temp w czasie jazdy dokładnie na godz 12, tak jak powinno być. Pozdrawiam.