PDA

Zobacz pełną wersję : [zetec]mk1 1.8 uszczelka pod glowica czy...???



artsorty
01-04-2009, 13:20
Na wstepie jako nowy uczestnik witam wszystkich mondo-maniakow :bigok: ,a pytanie mam takie mianowicie ostatnio ubywa mi ze zbiornika plych chlodniczy i wyczulem w tymze zbiorniku opary benzyny, dodam ze mimo ze jeżdże na lpg to wskazówka poziomu benzyny tez dosc szybko opada w miare jeżdżenia, i co to moze oznaczac uszczelka pod glowica? czy cos gorszego, oraz jakie moga mnie czekac koszty :hmm: pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedzi.

Tomlewis
01-04-2009, 13:40
ostatnio ubywa mi ze zbiornika plych chlodniczy
a nie masz wycieku zajrzyj pod samochód po nocy
teraz mamy duże różnice temperatur w nocy zimno w dzień ciepło wiec płyn szybciej paruje

mimo ze jeżdże na lpg to wskazówka poziomu benzyny tez dosc szybko opada w miare jeżdżenia,
a odpalasz rano na gazie czy na benzynie
polecał bym wizytę u gazownika i sprawdzenie instalacji
nie raz mino przełączenia na gaz wtrysk podaje paliwo
ale to już skrajność i specyficzne objawy


wykluczaj tanie rzeczy na początku a później dopiero drogie imprezy jak uszczelka

Netoper
01-04-2009, 13:43
Witaj

ubywa mi ze zbiornika plych chlodniczy i wyczulem w tymze zbiorniku opary benzyny,
To wskazuje na uszczelkę głowicy, jeszcze zobacz czy miała maź się nie robi pod korkiem wlewu oleju.
Żeby mieć 100% pewności podjedź na test spalin w płynie chłodzącym.

dodam ze mimo ze jeżdże na lpg to wskazówka poziomu benzyny tez dosc szybko opada w miare jeżdżenia,
Może być tak że silnik na dwóch paliwach na raz pracuje.

Paolo
01-04-2009, 13:49
Wykręcić świece isprawdzić czy na któres z niej nie zaczyna robić sie kamień kotłowniczy. Wtedy wiadomo że puszcza uszczelka na gary, sprawdzić tak jak pisał Netoper oraz poziom oleju czy nie przybywa.

kebard
01-04-2009, 16:41
Mnie też ubywało benzyny przy jeździe na gazie (1,5l/100) - miałem uszkodzony regulator ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej - polecam sprawdzić

niesztof
01-04-2009, 22:54
Mnie też ubywało benzyny przy jeździe na gazie (1,5l/100) - miałem uszkodzony regulator ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej - polecam sprawdzić

Jesli moge sie podpiac pod wtek, jak sprawdziles regulator?

artsorty
02-04-2009, 11:06
Dziekuje za sluszne uwagi, a dopisze jeszcze ze odpalam na benzynie owszem ale nie jezdze na niej tak dlugo jak wskazuje wskaznik poziomu, a co do oleju to napewno go nie przybywa. Wiec pozostaje posprawdzac wszystko tak jak opisaliscie, ale czekam tez na inne sugestie:)

Netoper
02-04-2009, 11:40
Z tym ubywaniem benzyny to może być jeszcze uwalony sterownik od lpg, albo jakaś zawiecha w oprogramowaniu i nie odcina wtrysków.

Malutki
05-04-2009, 00:41
Sprawdź odme, może masz sapchaną albo peknięty węzyk. Ja miałem taki sam objaw ale ubuwało mi też oleju.

kebard
05-04-2009, 23:56
niesztof - czytaj tutaj:

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=48199&highlight=

artsorty
25-04-2009, 16:34
Panowie urodzilo mi sie kolejne pytanie, dot. tez tematu, po odkreceniu korka przy pracujacym oczywiscie silniku od wlewu oleju dosc niezle dmucha, a slyszalem kiedys ze to nie dobrze, chcialem to potwierdzic wlasnie co to znaczy i czy jest troszke dopuszczalne to dmuchanie chyba ze tak ma byc.
Po drugie prosze o rade na odkrecenie mocno zapieczonych świec 8O , bo nie chce nic ukrecic a nerwy tez przy tym mi juz puszczaja. :wall:

Netoper
25-04-2009, 18:47
po odkreceniu korka przy pracujacym oczywiscie silniku od wlewu oleju dosc niezle dmucha,
Możliwe że odpowietrzanie skrzyni korbowej szwankuje albo przedmuchy na pierścieniach.
Wyjaśniło się czy uszczelka pod głowicą zdrowa?

Świece czasami potrafią się zapiec i trzeba trochę siły użyć żeby drgnęły, jak masz obawy kręcić to do warsztatu jakiegoś podjedź.

artsorty
25-04-2009, 20:17
Co do uszczelki nie mialem czasu jeszcze tego sprawdzic, mysle ze w maju, a narazie bede sie bawil z tymi swieczkami, i cos mi sie zdaje ze musze klucz mocniejszy nabyc. :) wtedy musza puscic.

Ufo
25-04-2009, 22:00
Z tym dmuchaniem po odkręceniu wlewu oleju to nie wiem co znaczy nieźle dmucha.Weź pod uwagę,że pod korkiem wiruje ostatnia krzywka wałka rozrządu-zawsze będzie dmuchało.Na jałowym jak odkręcisz ani kropla oleju ma się nie wydostać

artsorty
26-04-2009, 08:22
I faktycznie zadna kropla nie poleciala na jalowym :metal2:

komandir
26-04-2009, 11:09
Może gdzieś Ci ucieka. Jak masz gaz to posprawdzaj te miejsca gdzie podpinali się z wężami do układu chłodzenia może sparciały przewody albo opaska przepuszcza albo nie dokręcona. W mk1 tak mam tam gdzie pozakładali trójniki (ja mam pod cewką 1 a drugi z tyłu jak idą przewody do ogrzewania kabiny) to albo dziadoski przewód albo opaska nie spełnia roli. Muszę to powymieniać. Inna sprawa to zależy od płynu jedne szybciej teraz parują inne mniej. Co do uszczelki to ja też myślałem, że mi padła a tu się okazało, że zawory w głowicy są dwa wypalone, ciśnienie właśnie na nich jest słabsze. Głowica jest zdjęta, uszczelka nigdzie przedmuchu nie ma. Lepiej dokładnie wszystko posprawdzaj bo jak nie bedzie uszczelka i zaczniej zdejmować to tylko w koszta sie wpakujesz. :metal:

GrekuPL
26-04-2009, 19:00
najłatwiej uszczelkę pod głowicą sprawdzić tak...odpal auto i dotknij po prawej na dole węża, który idzie z silnika w stronę chłodnicy...jak twardy mocno, że nie można go zbytnio wcisnąć to szukaj motorka albo rób głowicę...a jak nie są tak twarde (idzie je ścisnąć) to szukaj wycieków i nie martw się głowicą...warto jeszcze sprawdzić te świece czy nie są po zalewane :hmm:

Kaszub83
26-04-2009, 20:07
GrekuPL ma rację! sprawdz czy węże Ci puchną. Miałem z moim identycznie tak samo i uszczelka walnięta! poza tym jak płyn już ostygł i odkręciłem korek naczyńka to zaczęło bulgotać. no i w naczyńku pływały malutkie czarne kulki. No ale nie ma co wiele kombinować -jedź do mechaniora i zrobią test na obecność spalin w układzie chłodzenia. to koszt 30 zł. Szkoda kombinować i szkoda czasu na domysły.

artsorty
27-04-2009, 09:05
Dzieki panowie za podpowiedzi, a dlugo musi byc wlaczony silnik aby mozna stwierdzic ten wąż? A plyn mi sie nie gotuje w zadnej sytuacji i syfu tez nie ma, tylko ten zapach jakby z benzyna czy spalinami, co do swiec to po zdjeciu przewodów z nich jest tam suchutko, ale jeszcze nie odkrecilem, musze nowy klucz nabyc bo niezle sobie siedza :ass: :zly:

Jakub
27-04-2009, 09:22
Jedź po prostu na test spalin w płynie chłodniczym i będziesz wiedział co i jak.