PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Odpowietrzenie baku paliwa



mariuszdr1
01-04-2009, 23:26
Kiedy próbuję odkręcić korek wlewu paliwa to słyszę charakterystyczne syczenie tak jakby zassanie powietrza lub odwrotnie. Czy to jest normalne zjawisko. Pytam tak z ciekawości bo podobno istnieje jakieś odpowietrzenie baku ?.

Pioterchuck
01-04-2009, 23:34
To jest chyba normalne. U mnie zawsze przy odkręcaniu syczy. Tworzy się ciśnienie i jak ma ujście to wylatuje i syczy. A te ciśnienie bierze się stąd, że podczas jazdy benzyna w baku pływa. To tak jakbyś nalał pół butelki benzyny, zakręcił korek i zaczął trząść. Jakbys odkręcił to by chwilke zasyczało.

Brudsien
01-04-2009, 23:46
moze nie tyle ze plywa tylko dlatego ze pompa po prostu zasysa paliwo i musi byc roznica ciśnienia aby nie zasysla powietrza

Pioterchuck
02-04-2009, 00:04
moze nie tyle ze plywa tylko dlatego ze pompa po prostu zasysa paliwo i musi byc roznica ciśnienia aby nie zasysla powietrza

Aaaa to też prawda. Tyle ile teori tyle ciśnienia będzie.

Netoper
02-04-2009, 10:31
Najczęściej jest to problem z zabrudzonym odpowietrznikiem w zakrętce.
W zeszłym roku kilku kolegów przewierciło po prostu korek wiertełkiem 1-1.5mm
No i przeważnie to podciśnienie tam się robi.
Nadciśnienie to w upalne dni, jak opary benzyny się tworzą a układ odprowadzania par jest niedrożny.

luki_b
02-04-2009, 12:27
Tak jak pisze Netoper, w korku również jest otworek odpowietrzający i pewniakiem jest on u Ciebie zatkany. Wiem bo mam to samo. Mało tego jak zaobserwujesz powoduje to pewne przekłamanie we wskazaniu poziomu paliwa w baku.
Proponuję albo przewiercić albo delikatnie odkręcać .