PDA

Zobacz pełn± wersję : [Zetec]badanie kompresji MK2



Stawros
05-04-2009, 16:31
mój mondek ostatnio zrobił się słabszy i od jakiego¶ czasu bierze olej. Zrobiłem sobie badanie kompresji i wyszło mi że mam kompresje na cylindrach kolejno: 12; 9; 11; 6. ten ostatni najsłabszy cylinder był cały zachlapany olejem czyli pewnie padły mi pier¶cienie. auto kupiłem z instalacj± gazow±(sekwencja) i teraz mam takie pytanie. już zdecydowałem że będę silnik remontował tylko wole się upewnić czy ma to sens bo chodz± "plotki" że jak mam gaz to i tak jak wyremontuje cały silnik to długo nie pojeżdżę bo stanie się to samo za jaki¶ czas. czy to prawda że tak się stanie czy po remoncie już będzie wszystko ok na ładnych parę lat? tylko ta sprawa mnie powstrzymuje przed wyremontowaniem silnika......

maniek_
05-04-2009, 17:33
Głupoty kto¶ Ci naopowiadał, gaz je¶li jest dobrze wyregulowany nic złego dla silnika nie robi

Stawros
05-04-2009, 17:49
no mnie też sie tak wydawało ale i tak 80% ludzi twierdzi że gaz to morderstwo dla silnika

Master_Ginio
05-04-2009, 18:15
no mnie też sie tak wydawało ale i tak 80% ludzi twierdzi że gaz to morderstwo dla silnika

tylko szkoda ze 99% z tych 80% ludzi to nie miało instalacji gazowej, albo mieli zwalon± przez gazownika. Zauważ że gdyby gaz szkodził samochodom to by w fabrykach nie zaczynali montowac LPG do auta :)

Stawros
05-04-2009, 18:20
hehe to fakt ci co mówi± że gaz niszczy silnik to nie mieli instalacji :D dzieki za uspokojenie mnie :P

GrekuPL
05-04-2009, 19:18
gaz to zło :bigok: i zapraszamy do pogaduch :hehe: tam jest odpowiedni temat o tym :los2:

Edwardo50
05-04-2009, 20:29
Nie jest prawda, ze gaz szkodzi silnikowi- ja mam gaz fabryczny od nowosci w moim Mk-I a przejechane juz mam 260tys km i jest wszystko ok poprostu musi byc dobra instalacja i o wlasciwym czasie wykonywane przeglady wymiany oleju itp. pozdrawiam.

Master_Ginio
05-04-2009, 20:41
gaz to zło :bigok: i zapraszamy do pogaduch :hehe: tam jest odpowiedni temat o tym :los2:

O własnie o takim przypadku mówiłem :los2: nie ma LPG i nadaje na to :helm: :joint:

gilotyna
05-04-2009, 20:45
gaz to zło :bigok: i zapraszamy do pogaduch :hehe: tam jest odpowiedni temat o tym :los2:

O własnie o takim przypadku mówiłem :los2: nie ma LPG i nadaje na to :helm: :joint:


Przykład sam wpadł w w±tek :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: