PDA

Zobacz pełn± wersję : [Zetec][mk2] drgania deski w aucie



Chudy26
06-04-2009, 19:47
witam

mam taki problem ze powyzej 120 auto cale telepie sie w srodku (plastki) oraz drgania na kierownicy. sprawdzilem cale zawieszenie i jest ok, tarcze nie sa krzywe, kola tez proste (sprawdzane 2 razy), przeguby wewnetrzne sprawdzone. 2 lozyska wymienione (1 przednie i 1 tylnie). problem ten powstal z dnia na dzien i nikt nie moze namiezyc przyczyny. co ciekawe zauwazylem ze drgania bardzo nasilaja sie po wlaczeniu klimy. spotkal sie ktos z takim problemem ? czy poduszka pod silnikiem moze powodowac takie wibracje ?

pozdrawiam

Damiano
06-04-2009, 21:41
przeloz opony. tyl daj na przod i sprawdz. moze najechales zle na kraweznik i opona lekko dostala.

Chudy26
06-04-2009, 21:45
opony odpadaja bo tak samo jest na zimowych kolach

Damiano
06-04-2009, 22:03
no to moze katalizator? to wlasnie padlo w moim mkI. po wyciagnieciu i wstawieniu strumienicy od razu lepiej :metal2:

Dodano po 13 min.:


czy poduszka pod silnikiem moze powodowac takie wibracje

a czy przy odejmowaniu gazu lub przy puszczaniu sprzęgła na wstecznym słyszysz taki jakby dzwiek metal?jak tak to wtedy moze byc poducha.

bdop
07-04-2009, 07:08
czy poduszka pod silnikiem moze powodowac takie wibracje ?


żeby sprawdzić poduszke musisz ja zdemontować u mnie były takie same objawy ,poduszka wygladała niby dobrze a po wyjęciu o mało sie nie rozsypała na 98% wibracje konsoli i karoserii wywołuje zuzyta poducha

Chudy26
07-04-2009, 09:51
katalizatora nie mam, dzisiaj rano ruszalem na recznym i zadnego metalicznego dzwieku nie ma. dzisiaj po pracy podjade do warsztatu zeby na poduszke zerkneli