PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Kolektor ssący klapka w dolnej częsci.. co to jest??



Baracuda
09-04-2009, 22:21
Witam słuchajcie mam taki problem . Już w jednym temacie napisałem że to u mnie drży i daje dziwny wkurzający dźwięk podczas 2500 do 3000 obr.

Ale nie o to czy ktoś może Mi powiedzieć co to w ogóle jest ?? o jest taka okrągła klapka która jest zamontowana w dolnej części plastikowego kolektora ssącego.. Dodam że znalazłem to podczas przekładki silnika a później już po zamontowaniu okazało się że to właśnie to hałasuje...

rafalski198
09-04-2009, 23:19
ta klapka to prawdopodobnie klapka antywybuchowa montowana {choc nie zawsze} w mondeo zasilanych gazem II generacji.mialem taka zamontowana w swoim poprzednim mondeo 1.6

Baracuda
10-04-2009, 01:20
ta klapka to prawdopodobnie klapka antywybuchowa montowana {choc nie zawsze} w mondeo zasilanych gazem II generacji.mialem taka zamontowana w swoim poprzednim mondeo 1.6

Aha widzisz Dziękuje za informacje :) czyli bez gaziku już nie jest Mi potrzebna ;)

rafalski198
10-04-2009, 16:32
ale nie mozesz jej wymontowac bo bedzie zaciagal powietrze przez ta dziure i nie odpali silnik.najlepiej jesli sprawdzisz sprezynke ktora jest zamontowana w tej klapce . nie moze tam zaciagac zadnego powietrza.

Baracuda
10-04-2009, 20:19
ale nie mozesz jej wymontowac bo bedzie zaciagal powietrze przez ta dziure i nie odpali silnik.najlepiej jesli sprawdzisz sprezynke ktora jest zamontowana w tej klapce . nie moze tam zaciagac zadnego powietrza.

Wiem wiem ja to wywalę i zakleję...

CzarekJ
11-04-2009, 11:25
Można i wywalić i zakleić,ale jak by co.....mam na zbyciu kolektor 1,8-2,0....z przepustnicą i bez klapki :-) (100zł)

Baracuda
11-04-2009, 14:00
Można i wywalić i zakleić,ale jak by co.....mam na zbyciu kolektor 1,8-2,0....z przepustnicą i bez klapki :-) (100zł)

Dzięki ale mam :) kupiłem razem z silnikiem za 30zł :P
Ale nie chce Mi się demontować dopiero jak wywalenie i zaklejenie nie pomoże to zmienię...