PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]MK1.czesto wlacza sie wentylator chlodnicy



rafalski198
09-04-2009, 22:32
witam.w imieniu mojego kolegi mam pytanie do was.otoz chodzi o to ze w jego aucie za czesto wlacza sie wentylator chlodnicy {mk1-1,6benz-1994rok}.zmienilem w tym aucie termostat i nadal to samo.wskazowka pokazuje dobrze i czesto dochodzi przed czerwone pole i wlacza sie wentylator.chlodnice niedlugo wymienie {troche cieknie} ale nie wiem czy to cos zmieni.zauwazylem jednak ze w zderzaku jest zamontowana fabryczna przeslona przelotu powietrza{na fabryczne zatrzaski}.wnioskuje ze chlodnice chlodzi tylko kratka w grillu.zderzak byl zmieniany napewno w niemczech przez poprzedniego wlasciciela.moze nie powinno jej byc?
mozecie sprawdzic w swoich autach czy tez jest ta kratka?
pozdrawiam i prosze o odpowiedz

b3
09-04-2009, 23:36
ja nie mam żadnej przesłony, sprawdź sobie czujnik temp na deskę. wentylatory powinny sie zalaczac gdy wskazowka osiagnie okolice litery A -chyba

rafalski198
09-04-2009, 23:54
czujnik temp byl zmieniany w ASO okolo rok temu.wskazowka pokazuje dobrze czyli otwarcie termostatu przed polowa skali a wlaczanie wentylatora nastepuje gdy wskazowka zbliza sie do czerwonego.zastanawia mnie ta oslona {dzieki za odpowiedz na to}.czekam na nastepne sugestie.pozdro

Brudsien
10-04-2009, 00:03
Wentylator ma sie wlaczac wczesniej a nie jak sie zbliza do czerwonego, znaczy to ze kolega ma upalony rezystor biegu pierwszego i wentylator wlacza sie dopiero na drugim biegu

rafalski198
10-04-2009, 00:59
chyba zle okreslilem.wlacza sie lekko poza 3/4 skali ale przed czerwonym.a gdzie szukac tego rezystora i jak go sprawdzic? a dlaczego tak czesto sie wlacza?}

Brudsien
10-04-2009, 01:07
za wlaczanie wentylatora odpowiada czujnik na termostacie ten gorny on wysyla informacje do kompa i on decyduje czy wlaczac wentylator czy tez nie i na jakim biegu, jak czujnik jest wadliwy to podaje zle informacje, co do samego rezystora to jest on na dolnej czesci wentylatora po prawej lub lewej juz dokladnie nie pamietam z kanalu chyba bedzie widoczny

CzarekJ
11-04-2009, 11:34
A jak kolega użytkuje auto?jak dużo jeździ w mieście (ewentualne korki) to nie widze nic szczególnego...ma prawo się włączać.
Ale spróbuj jeszcze przedmuchać chłodnicę - może zabrudzona z zewnątrz(owady itd)
I może zamieść jakąś fotkę tej "klapki"...nie wiem o czym mowa :niewiem: