PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Mk 1 coś szaleje.



komandir
13-04-2009, 04:26
Jak w temacie. Ostatnio zauważyłem że po zwykłej jeździe (do 100km/h) zauważyłem, że włącza się wentylator dosyć często. Nawet dzisiaj to było i nie wyłączył się. Temperaturę nie wiem jaką mam bo jest padnięty wskaźnik na desce(czujnik wymieniony). A i płyn w zbiorniczku jest sporo ponad max na rozgrzanym(wiem że się zwiększa po nagrzaniu ale nie tyle) pod korek dochodzi, jak odkręciłem go dzisiaj podczas pracy silnika to płyn się podniósł, w sumie to by wylał się ale korek zakręciłem(wentylator był włączony) jak zgaszę to po paru chwilach płyn opada. Poprawcie mnie jeśli się mylę czy to nie objawy padającej uszczelki pod głowicą??? (Była już wymieniana 120tkm temu). Proszę o waszą pomoc :bigok:

przemomkI
13-04-2009, 05:20
No niestety tak to wyglada ale dla pewności podjedź do jakiegoś warsztatu niech zrobią atest na zawartość spalin w płynie.

Netoper
13-04-2009, 09:49
Chłodnica nagrzewa się?

komandir
13-04-2009, 10:14
Nie było problemu z nagrzewaniem się silnika, szybko łapał temperaturę ale sprawdzę. Jeśli to uszczelka to muszę się zastanowić bo trzeba by zrobić głowicę bo coś mam słabe ciśnienie na jednym cylindrze, na tamtych jest lepiej ale też nie bardzo. Wyszło, że zawory ale może i teraz sprawdzę. Nie chce mi się szukać napiszcie ale zapomniałem jak będę robił próbę olejową to jak wzrośnie to zawory a jak nie to pierścienie? Tak czy odwrotnie? Muszę wszystko dokładnie sprawdzić bo czy jest sens pakować kasę w ten silnik czy kupić lepiej używany inny(to co bym wsadził w remont to bym silnik kompletny kupił, patrzyłem). Obecny oleju minimalnie bierze ale bardzo klekocze(pewnie samoregulatory), ogólnie słaby jest :metal:

Netoper
13-04-2009, 10:18
[quote="komandir"]Nie było problemu z nagrzewaniem się silnika,quote]
Silnik silnikiem, ale jak termostat się zaciął, albo pompa wodna nawala to objawy są podobne do tego co opisałeś.
A test na spaliny i tak dla pewności zrobić.

komandir
13-04-2009, 10:50
[quote=komandir]Nie było problemu z nagrzewaniem się silnika,quote]
Silnik silnikiem, ale jak termostat się zaciął, albo pompa wodna nawala to objawy są podobne do tego co opisałeś.
A test na spaliny i tak dla pewności zrobić.
Pompa odpada bo w tamtym roku przy rozrządzie wymieniona. Termostat takie objawy by robił? :(

Netoper
13-04-2009, 14:30
Termostat takie objawy by robił?
Jak się zaciął i nie otwiera to silnik się grzeje i płyn wywala do wyrównawczego.