PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec][MkIII] Szarpanie - "żabka" na niskich ob



Beniamin
14-04-2009, 16:45
Panowie
pojawił mi się problem z autkiem. Na niskich obrotach (zakres 2-3k) pod obciążeniem (czyli podczas jazdy) praktycznie na każdym biegu, kiedy próbuję przyspieszać, autko szarpie, jakby dławi się.

Kiedy wkręcam je na obroty na parkingu - wszystko cacy, żadnych dziwnych efektów.
Obroty na biegu jałowym - równiutko.
Piłowanie na wysokich obrotach do 6.5krpm - pięknie wchodzi, idzie równo.

Gdzie szukać źródła problemu ?

PS. Pojawiło mi się to po ostatniej wizycie w myjni. Ale myłem tylko zewnętrze - silnika mi nie pucowali :)

Krzychu32
14-04-2009, 16:49
Kiedy kolega wymieniał świece i przewody? może już czas ;)

Beniamin
14-04-2009, 16:52
Kiedy kolega wymieniał świece i przewody? może już czas ;)
JA?!! nigdy :) Czyli od kupna (ostatnie 30kkm) te same. Przymierzam się na wiosennym przeglądzie to zrobić, ale czy to aby na pewno to?

Efekty pojawiły się nagle i występują tylko w takich przypadkach jak opisuję, pod obciążeniem i w określonym zakresie obrotów.

Paolo
14-04-2009, 16:55
Jak by były to świece i przewody to pełen zakres obrotów a nie tylko okreslony :)
Podejrzewam że zawór EGR się przycina.




Przymierzam się na wiosennym przeglądzie to zrobić

To zapraszam do mnie :bigok:

ogonek
15-04-2009, 11:04
A ja proponuje wymienić przewody i swiece.(tak jak wspomniał Krzychu32)

Objawy miałem podobne i po wymianie jak ręką odjął. :)

Pozdrawiam

szwed507
18-04-2009, 19:42
a czy może ktoś mi łopatologicznie napisać co z tym EGRem zrobić by nie przycinał bo tez mi szarpie do 2500obr a przewody ok i swiece platynki

:pad: :pad: :pad: :pad: :pad: :pad: :pad: :pad:

Pozdrawiam Marcin

Beniamin
19-04-2009, 02:11
a czy może ktoś mi łopatologicznie napisać co z tym EGRem zrobić by nie przycinał bo tez mi szarpie do 2500obr a przewody ok i swiece platynki

:pad: :pad: :pad: :pad: :pad: :pad: :pad: :pad:

Pozdrawiam Marcin

Poszukaj na forum pod hasłem "zaślepianie EGR" i tym podobnymi - znajdziesz trochę rad. Przy Twoim (starszym) silniku jest to rozkminione - mój niestety podobno za nowoczesny i zaślepianie nie przechodzi tak lekko.

szwed507
19-04-2009, 10:03
JUZ WCZORAJ ZAŚLEPIŁEM TYLKO PODCIŚNIENIE I WSZYSTKO OK :fan:

Beniamin
21-04-2009, 15:54
a czy może ktoś mi łopatologicznie napisać co z tym EGRem zrobić by nie przycinał bo tez mi szarpie do 2500obr a przewody ok i swiece platynki

:pad: :pad: :pad: :pad: :pad: :pad: :pad: :pad:

Pozdrawiam Marcin

Świece platynki też miałem, ale te same od 100kkm :) zostały wymienione, ale okazało się to zbyt mało - po wymianie cewki, wszystko cacy :)

Dziś już jadę odebrać moje cudeńko