PDA

Zobacz pełną wersję : pierwsze km z lpg



mp2201
03-09-2005, 22:28
Witam Wszystkich!

W ubiegłym tygodniu zainstalowałem lpg w moim autku, instalacja II generacji (nie stac mnie na IV, poza tym gazownik dal mi 24 msc gwarancji na cały sprzęt łącznie z KOLEKTOREM).

Wszystko jest OK, spalanie niecałe 10 l praktycznie 90% "w miejscu", wiec jestem bardzo zadowolony.

Mam jednak kilka pytań:
1) Nierówne wolne obroty, nie ma huśtawki, ale czasem jest to 1400 a czasem (prawidłowo) 900 obr/min.
Gazownik powiedział mi że dopiero po 1000 km dokona końcowej regulacji, a do tej pory może być różnie.
2) Zauważalna jest "dziura" w mocy ok 1800-2000 obr/min. W tym przedziale obrotów auto nierównomiernie przyspiesza, jakby brakowało paliwa, oczywiście jest to "efekt" bardzo delikatny
3) Przy przełączaniu automatycznym (2800 obr/min) jest OK, natomiast przy "ręcznym" auto gaśnie, chyba że dodam troszke gazu

Bardzo proszę o info na ten temat od bardziej doświadczonych użytkowników mondeo+lpg

Z góry wielkie dzięki! :pad: :pad: :pad:

mareckis
04-09-2005, 09:38
Ad.1 Najprawdopodobniej jest to "zasługa'' silnika krokowego. Do wyczyszczenia lub... do wymiany.

Ad.2, Ad.3 Do wyregulowania przez gazownika. Tylko go przypilnuj i nie przyjmuj wiadomości że "ten typ tak ma".

bary
04-09-2005, 14:11
Ad.1 Najprawdopodobniej jest to "zasługa'' silnika krokowego. Do wyczyszczenia lub... do wymiany.

Ad.2, Ad.3 Do wyregulowania przez gazownika. Tylko go przypilnuj i nie przyjmuj wiadomości że "ten typ tak ma".
mareckis oczywiście ma rację. A ja do tego bym dołożył jedno: jeżeli gazownik jest dobry to powinien mieć laptopa z programem. Podpina do kompa, siada na miejscu pasażera i jeżdzicie. Wszystkie złe nastawy mu sie wysletlą i naniesie poprawki. Oczywiście jazda w mieście , na trasie i pedał pod czerwone pole też.
Pozdrawiam.

wader
04-09-2005, 22:14
Sprawdz przewody wysokiego napięcia i świece (przerwa oczywiście 0,8 mm) i dopilnuj przy regulacji po 1000 km , po założeniu gazu też II generacja tak miałem , zmiana kabli i świec oraz ponowna regulacja gazownika usunęły problem teraz jest OK :metal :banan: :bigok: