PDA

Zobacz pełną wersję : pasy bezpieczeństwa



sitarz
03-09-2005, 23:50
Czy ktoś z Szanownych Kolegów ma doświadczenia z pasami od tylnej kanapy,miejsca środkowego w mondeo 3 hatchback?Dziecko uparło się,że bedzie jechalo z tyłu na środkowym miejscu,chcialem je przypiąć pasem a ten w ogóle nie wysuwał się.Ciągnąłem ile sił ale twardy był.On rozwija się ze środka,trzeba by chyba calą kanapę rozpruć żeby się do niego dostac.Pozdrawiam.

waldemarz
04-09-2005, 00:13
Powiem ze ja majac Mk II mam przy fotelu pasazera od strony kierowcy mam pas tak samo wychodzacy jak dla pasazera na bocznym fotelu. Poprostu jest on z prawej strony tego fotel idacy od gory. Czyzby w Mk III wymyslili cos innego. :wall: U mnie sa tak:

http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050903231111.JPG

To jest wlasnie pas dla pasazera srodkowego.

QuadMan
04-09-2005, 00:34
Cześć, Wszystkim.

Specjalnie poszedłem do auta, zabaczyć co z tym pasem od środkowego siedzenia. Bo w moim byłym MkII było tak, że jaśli oparcie tylnej kanapy z lewej strony nie było dobrze zatrzaśnięta, to pas się nie wysuwał ( coś go blokowało - jakiś mechanizm .). Nieraz trzeba było dobrze p***nąć tym oparciem, aby ten pas działał. Ale w moim MkIII pas się wysuwa mimo iż oparcie nie jest zatrzaśnięte. Mimo to, zanim zaczniesz rozbierać pół auta, sprawdż to. Może trzeba z całej siły trzasnąć oparciem, tak jak w moim MKII.
Pozdrawiam, QuadMan.

fuel111
04-09-2005, 00:43
Jak nie to demontujesz tapicerkę i kluczykiem odkręcisz mechanizm, wtedy zapadka puści i wysuniesz pas. :metal

QuadMan
04-09-2005, 00:51
Cześć, Wszystkim.


Jak nie to demontujesz tapicerkę i kluczykiem odkręcisz mechanizm, wtedy zapadka puści i wysuniesz pas. :metal

No właśnie byłem już bliski tego w MkII ( nawet ułamałem jedną z zaślepek, trzymających tapicerkę oparcia ), ale w serwisie trzasnęli tym oparciem i pas zaczął się wysuwać 8O . Ale u mnie w MkIII nie ma tego chorego mechanizmu. Pas daje się wysunąć nawet przy odchylonym siedzeniu. Być może później z tego zrezygnowali.
Pozdrawiam, QuadMan.

sitarz
04-09-2005, 18:48
Byłem sprawdziłem.Mieliście rację.Oparcie trzeba było porządnie walnąć o zatrzask i chodzą jak w masełku.Do głowy mi nie przyszło,że w tym zamku jest jakś blokada.Wielkie dzięki.Bez Was rozprułbym całą tapicerkę.Pozdrawiam.A tak przy okazji czy ktoś mi podpowie jak dołączyć zdjęcie do swojego profilu?

waldemarz
04-09-2005, 18:58
Przyslij mi zdjecie na email to ja ci wszystko przygotuje a ty tylko potem wklepiesz to do profilu w podpisie.

sitarz
04-09-2005, 22:14
Wielkie dzięki.Wyszło super i działa.Pozdrawiam.

makzel
25-11-2007, 22:40
Potwierdzam - trzeba walnąć - w moim przypadku nawet nie mocno ;)

THX
PZDR

thor_ct
26-11-2007, 00:39
Rozwiązanie jest o wiele prostsze... Pas środkowy wysuwa się gdy ktoś siedzi na tylnej kanapie za kierowcą, tak naprawdę wystarczy się również oprzeć o oparcie i już. w sumie jest to nawet logiczne :)

GrzegorzD
26-11-2007, 00:57
aleście kotleta odgrzali :boshe:

Tyberiusz
26-11-2007, 00:59
aleście kotleta odgrzali :boshe:

ło matko, pawie 2,5 roku :boshe: