PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]MKIII Problemy z odpalaniem przy niepełnym zbiornik



paulsign
15-04-2009, 22:22
Witam Wszystkich. Jestem nowym uzytkownikiem forum, a takze nowym posiadaczem MKIII 2.0 z 2001 roku, z tyłu tabliczka ZETEC, na silniku klapa DURATEC ?. Problem wyglada nastepujaco: Auto ma problemy z odpalaniem gdy jest od 1/4 zbiornika paliwa w dół. Gdy jest polowa wszystko jest ok. Jest to wersja brytyjska, ale to raczej bez znaczenia. Zauwazylem tez, ze wyswietlacz pod obrotomoerzem przelacza sie tylko ze stanu paliwa(ile do stacji) z mil, na km, a czasem sie zresetuje i wtedy tylko z temperatury w Celsjuszach na Farenhaity. Ostatnio jak juz nie chcial odpalic i zylowalem go, kolega stwierdzil, ze nie czuc paliwa, a po tak dlugim klapaniu rozrusznika powinno byc czuc. Czy to cos licznik paliwa przeklamuje i ten wskaznik elektroniczny, czy tez jest (wg mnie jest bo normalnie dojezdzam, raz poszedl na zapych i jezdzil jeszcze duzo) i jakis system rozlacza ?, no juz sam nie wiem. Zmienilem na nowy akumulator, bo poprzedni tak czestych zabaw z odpalaniem nie wytrzymywal :(

Kafar
15-04-2009, 22:29
Bo w UK ZETEC to wersja wyposażenia....

1olek
15-04-2009, 23:05
Bo w UK ZETEC to wersja wyposażenia....

:metal:

Jakub
15-04-2009, 23:10
Witaj. Zetec na wyspach to jak u nas Trend. Ale to bez znaczenia.
U ciebie podejrzewam na początek trzy tematy:
1. filtr paliwa - zasyfiony (możesz przy okazji wymienic resztę filtrów :) )
2. sama pompa może miec juz problem z zassaniem (brudny smok)
3. samoczynne przełączanie jednostek w liczniku sugeruje kłopoty z elektryką, na początek czyszczenie przewodów masowych.
Dobrze by było jeszcze zmierzyć ciśnienie tłoczenia pompy na niskim stanie paliwa i po zatankowaniu.
Doraźnie - częściej tankować.

darek6868
07-06-2009, 22:20
witam miałem ten sam problem okazało się że trzeba ustawić pływak w zbiorniku i jest ok