PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]dziwne stukanie w okolicy kolektora ssacego



rakud29
16-04-2009, 13:57
witam mam forda mondeo rok 2002 silnik 1.8 ten mocniejszy , silnik jest zasilany gazem firmy brc. problem mam taki ze na gazie jak i paliwie slychac taki dziwny stukot przy kolektorze ssacym. kolektor jest plastikowy mozna tez tak od czuwac jak by cos latalo w nim i w tym momecie co tak to slychac pogarszaja mi sie spaliny , bo bylem u mechanika i mial podpieta aparature pod wydech , stwierdzil ze jak tak cos dziwnego slychac przy tym kolektorze to wtedy zwiekszaja sie spaliny . bledow na kompie nie ma , prosze o jakas pomoc co to moze byc

Paolo
16-04-2009, 14:01
Klapeczki się rozlatują :)

rakud29
16-04-2009, 14:10
dzieki za szybka odpowiedz, te klapeczki to sa w kolektorze w srodku czy na zewnatrz , dodam ze moj kolektor jest plastikowy . grozi mi tez cos w drodze jak by sie rozpadly , jak mozesz prosze opisz mi troche ta dolegliwosc i czy czesto sie to zdarza , moj przebieg to dopiero 120 tys

Paolo
16-04-2009, 14:36
W środku kolektora jak się rozpadną, to zawory dostaną i potem cały silnik :satan:

rakud29
16-04-2009, 14:46
oj to nie dobrze a mozna je wymienic czy trzeba caly kolektor wymieniac , jaki moze byc koszt . klapki sa plastikowe jak kolektor wiesz cos wiecej na ten temat , jestes tez pewny ze to te klapki , bo teraz bede sie bal jezdzic

Damiano
16-04-2009, 16:42
Wpisz w szukajke "kolektor ssacy mkIII: i jest sporo lektury na ten temat. pozdro

rakud29
17-04-2009, 02:40
no wpisalem jest troche opisane ale malo konkretow jedni pisza ze je wyciagaja te klapki i nic sie nie dzieje wiec pytam was fachowcow co zrobic wyciagnac te klapki czy wymienic kolektor inni tez piszaze odpinaja wezyk od podcisnienia i tez pomaga prosze o rade co zrobic jeszcze jedno ciezko demontuje sie ten kolektor

Netoper
17-04-2009, 11:59
jedni pisza ze je wyciagaja te klapki i nic sie nie dzieje wiec pytam was fachowcow co zrobic wyciagnac te klapki czy wymienic kolektor inni tez piszaze odpinaja wezyk od podcisnienia i tez pomaga prosze o rade co zrobic
No masz podane co koledzy robią :)
A jaką sam podejmiesz decyzję to tylko od Ciebie zależy.
Zacznij od odpięcia wężyka i zobacz czy to pomogło.

rakud29
17-04-2009, 13:29
ok bede demontowal klapki tylko moze ktos napisac czy ciezko jest odkrecic ten kolektor jest dojscie bo patrzylem i troche jest ciasno prosze o jakies rady

Dodano po 5 min.:

ok bede demontowal klapki tylko moze ktos napisac czy ciezko jest odkrecic ten kolektor jest dojscie bo patrzylem i troche jest ciasno prosze o jakies rady czytalem ze mozna sprawdzic czy to te klapki tylko trzeba sciagnac wezyk ale nie wiem ktory podaje namiar na kolektor http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=588552321 ja mam taki jak na tej aukcji wiec ktory wezyk trzeba sciagnac i czy w nim tez mozna te klapki wyciagnac

Jakub
17-04-2009, 14:10
Ściągasz wężyk pomiędzy 2 a 3 cylindrem. Zaślepiasz króciec, nakładasz wężyk i modlisz się żeby było cicho. Jesli nie będzie , zdjmujesz kolektor i wywalasz klaki, lub zminiasz na inny kolektor.

rakud29
24-04-2009, 14:23
jest gdzies opis jak odkrecic ten kolektor czy trzeba sciagac zderzak chlodnice bo nie wiem prosze o jakas rade czy odkreci go bez dematarzu tych zeczy

Netoper
24-04-2009, 14:39
nakładasz wężyk i modlisz się żeby było cicho
Z naciskiem na modlisz :))


jest gdzies opis jak odkrecic ten kolektor
Opisu nie ma, jak już grzebałeś przy silnikach to sobie poradzisz, jak nie, to może z warsztatu skorzystaj, albo zobacz czy w Twoich okolicach jakiegoś spota nie ma , to wtedy koledzy w realu Ci pokażą/wytłumaczą.

I dopisz sobie w profilu że masz MKIII

Damiano
25-04-2009, 12:16
jest gdzies opis jak odkrecic ten kolektor
ja sciagalem wg. "Sam Naprawiam" oraz z pomoca kolegow Jakkubi i Paolo. Dzieki wielkie chlopaki.duze :beer: :beer: :beer: dla was. dostep do srub... jak by to powiedziec... paskudny :wall: ale udalo sie :) kalpki mialem cale zasyfione nagarem. luz miala ta oska. wywalilem to wszystko. ale dalej stuka. moze ciszej ale stuka. zadnych bledow nie ma. nie wiem teraz co to stuka :niewiem:

sciagnalem klapki z kolektora, i zalozylem ciegno przy przepustnicy. wezyk odslepilem i zalozylem na kruciec. teraz nie wiem czy ma byc ten wezyk dalej zaslepiony?

Jakub
25-04-2009, 21:39
Możesz go zaślepić. Możesz też zostawić jak jest. Ważne że obroty są stabilne :)
Co do dalszego stukania, to skoro kolektor już nie klepie, to szukaj gdzie indziej. Podejrzewam luzy zaworowe.

Damiano
26-04-2009, 13:17
wlasnie te pukanie dochodzi rowniez z kolektora :jezyk1: bylem na sprawdzeniu cisnienia i na kazdym jest ok 15. zastanawiam sie nad zaslepieniem EGR. ale nie wiem jakie objawy i jak stwierdzic ze EGR jest walniety :niewiem: i czy moze miec to cos wspolnego?? narazie sie przyzwyczajam. ciut glosniej radyjko i juz nie slychac pukania ;)

rakud29
27-04-2009, 22:13
panowie moze mi ktos w koncu powiedziec bo pytam juz kilka razy czy zeby odkrecic kolektor to musze sciagac zderzak lub chlodnice wiem ze jest kijowe podejscie ale chodzi mi o to czy da rade go odkrecic bez wiekszego rozbierania prosze o rade

Damiano
27-04-2009, 22:51
da rade odkrecic bez sciagania chlodnicy, zderzaka.

rakud29
30-04-2009, 18:57
dzieki za pomoc juz jestem po wyciagnalem te klapki tragedia byla z nimi ale juz jest ok kolektor zamontowany bez klapek mam jeszcze jedno pytanie na wolnych obrotach slychac taki dziwny bulgot przy filtrze powietrza to sie dzieje dla tego ze nie ma tych klapek co wy myslicie

Damiano
30-04-2009, 19:45
slychac taki dziwny bulgot przy filtrze powietrza
u mnie jest wlasnie cos podobnego. ni to bulgot ni to stukot :niewiem:
bylem przekonany ze to te klapki, ale jednak to nie to.

koksik
30-04-2009, 22:00
ja niestety byłem zmuszony do założenia nowego kolektora,bo gdy usunałem same klapki wywalało mi błedy miałem zaslepiony takze zawór egr tak wiec odslepiłem go i mam nadzieje że bedzie juz dobrze...

tomdom
02-05-2009, 13:50
Z tego co zrozumiałem, to w ASO Forda można juz dokupić same klapki do wymiany??? Pytam bo w moim poliftowym egzemplarzu z przebiegiem 215 000 km słychać już te klapki i czuć spadek mocy (pewnie sie zacinają). Jeśli sa dostępne to wymiana całego kolektora raczej nie ma sensu.

veg
02-05-2009, 14:54
Jeśli sa dostępne to wymiana całego kolektora raczej nie ma sensu.
Jeśli już wymieniać to 4 klapki oraz drut regulujący ich zamykanie i otwieranie.

tomdom
02-05-2009, 17:58
Nie no, oczywiscie że jak wymieniać to 4 klapki plus ten drut. Ja miałem na mysli kolektor w całosci z
obudową i MAP-em:)

veg
02-05-2009, 18:14
Nie no, oczywiscie że jak wymieniać to 4 klapki plus ten drut. Ja miałem na mysli kolektor w całosci z
obudową i MAP-em:) :hehe:

tomdom jak zdejmowałeś kolektor to ile śrubek od spodu miałeś do odkręcenia?

koksik
03-05-2009, 13:21
Jeśli sie ma egzemplarz po liftingu to mozna wymienić same klapki poniewaz tam jest troszke inny kolektor do którego robią klapki... Ja niestety mam starszy model mondeo i musiałem kupic cały kolektor ale juz ten nowszy bo ten co miałem założony został wycofany ze względu na krótka żywotnośc ale żeby założyc ten nowszy musiałem dokupić jeszcze separator oleju i przewód gumowy do tego separatora i teraz już śmiga ;)

tomdom
04-05-2009, 22:00
Dzwoniłem dziś do ASO i powiedzieli mi, że niestety nie da sie u mnie wymienić samych klapek i trzeba wymienić cały kolektor. Zreszta cena samych klapek też powala 600 zł.
No i teraz mam dylemat czy wypieprzyc te klapki w cholere i tak jeździć czy ładowac 1500 w nowy kolektor. Ponoć ludzie, którzy wywalili klapki nie zauważyli różnicy w pracy i jeździe autka. A miała być benzynka bo niby bezproblemowa ehhh...

Damiano
04-05-2009, 22:15
A miała być benzynka bo niby bezproblemowa ehhh...

tia nie ma jak dieselek. dwumasa i wtryski na dzien dobry :hehe: jesli to TDCi

kazde auto ma swoje wady i zalety. ja kiedys tez sie napalilem na TDCI bo diesel, bo cichy itp. ale porownujac wydatki na naprawe wybralem benzyne. pozdro :beer:

tomdom
06-05-2009, 15:10
Jeszcze jedno pytanie do osób, które już wymontowały klapki z kolektora. Jak to jest z tym spadkiem mocy? Faktycznie jest to jakoś odczuwalne, bo różnie ludzie o tym piszą. Tak czy siak zabieram sie za to na dniach:)

creed
19-05-2009, 09:47
nie ma zadnej roznicy ... klapki wymontowalem we wrzesniu ubieglego roku, wiec to juz 8 miesiecy jak tak jezdze. Zrobilem ok 15 tys km , nic sie nie wydarzylo poza wymiana kolka napinacza ktore sie ma nijak do kolektora. spalanie w cyklu miejskim 9,6 l/100 (sprawdzone na ok 5 tys km) .