PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]zamula z niskich obrotow



gruniu
18-04-2009, 22:19
jak w temacie
stoje na skrzyzowaniu i ruszam, przycisne pedal gazu lekko, puszczam sprzeglo i sobie powoli jade, po chwili deptam na pedal autko muli i pochwili jak by kopa dostal i przyspiesza, a jezeli wcisne pedal powiedzmy na okolo 2000obr. i dopiero puszczam sprzeglo to przyspiesza normalnie, na LPG jest wszystko ok

moze to wina zapieczonych wtryskow?

porownywalem te zamulanie z golfemIII, tam depniecie w gaz i reakcja natychmiastowa

ps
przeplywka wyczyszczona, krokowy nowy, komp. diagnostyczny nic nie wykrywa

CzarekJ
19-04-2009, 20:42
Sprawdź czujniki wału i rozrządu.

Netoper
19-04-2009, 20:46
Ja bym od sprawdzenia czujnika przepustnicy i przepływki zaczął.

gruniu
19-04-2009, 22:10
Sprawdź czujniki wału i rozrządu.

jak czujnik odlaczylem to niemoglem auta odpalic


Ja bym od sprawdzenia czujnika przepustnicy i przepływki zaczął.

przeplywke sprawdzalem miernikiem i jest ok, jeszcze tylko sprawdze przepustnice, bo tu mam ciekawe spostrzezenie: pod potencjometr mam podpiety sterownik od gazu (autronic al-700) i po podlaczeniu kompa pokazuje czaly czas napiecie 0,3 do 0,5v bez wzgledu na wychylenie przepustnicy

ps
ale czy te elementy nie wplywaja na jazde na gazie?
bo jak pisalem wyzej na gazie jest ok

CzarekJ
26-04-2009, 13:42
jak wypiąłeś czujnik - to OK....nie odpalił bo nie miał sygnału.....pytanie czy sygnał jest prawidłowy.
Przepływkę zmierzyłeś ale czy jest czysta?
W moim BRC Blitz...przepływki nie mam podłączonej więc gdy była totalnie zagnojona - na LPG chodził jak ta lala ale na PB....do 2,5tys obr i koniec...
Natomiast jeżeli chodzi o potencjometr przepustnicy......tu wiele nie pomogę.
Domyślam się ze podłączałeś do kompa z fejsem od AL-a....
Moze to dane stałe..nie wiem po co.
Sprawdź sam potencjometr miernikiem - napięcie od 4,8V (zamknięta) i spadek na 0,4v (otwarta).....jak?
Szkoda że nie szukasz dokładnie :-) a jeżeli to widziałeś - nie wyciągasz wniosków.
Podał je "Krzychu32" w temacie poniżej.
Przypomnę:

Tutaj kolego masz filmik miedzy innymi jak sprawdzić czujnik uchyłu przepustnicy http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=Phd8rMNIaK4 o czujniku zaczyna się od 0.50 min. filmu.

gruniu
27-04-2009, 07:02
potencjometr sprawdzilem juz dawno, ale ze wzgledu na brak czasu nie moglem odpisac
filmiki widzialem juz tez - dosc ciekawe
przeplywomierz, krokowy, zawor odpowietrzania skrzyni korbowej czyscilem jak kupilem auto

potencjometr mam jak najbardziej sprawny

CzarekJ
27-04-2009, 14:48
Nic się nie dzieje bez przyczyny...posprawdzaj wszystko co ma związek ze sterowaniem silnika...stan połączeń i wartości.

gruniu
27-04-2009, 22:22
czasami jak trzymam go na 2000 do 2500 obr. to lekko poszarpuje

CzarekJ
27-04-2009, 23:56
Hmm....też mi poszarpywal - wymieniłem potencjometr i po kłopocie.

gruniu
23-10-2009, 18:30
moze zaczne od czyszczenia wtryskow, w koncu jezdze na gazie i moga byc zapieczone
mialem podobny problem z vectra
kiedys ktos podal na forum jakim preparatem czyscil wtryski i podobno pomoglo, ale teraz nie moge tego znalezc

mozecie mi jakis srodek do wtryskow podac?

Netoper
23-10-2009, 18:35
kiedys ktos podal na forum jakim preparatem czyscil wtryski i podobno pomoglo
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=626877&highlight=czarna+butelka#626877

Dodano po 29 sek.:

Pomaga jak to faktycznie wina zapieczonych wtrysków

gruniu
31-01-2010, 19:38
nie pomoglo, dalej jest to samo
moze sonda, ale byla w tamtym roku wymieniona