PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Poduszki silnika/skrzyni



Raz
18-04-2009, 22:40
Witam. czy poduchy silnika i skrzyni przypasuja z 1.6/1.8 do 2.0 ?

CzarekJ
19-04-2009, 20:38
Tak....obydwie poduchy są takie same do wszystkich zeteków MkI i MkII....nawet do V6

Raz
19-04-2009, 22:31
ok dzieki

iceman150
04-01-2011, 14:42
Podłączając się pod temat mam kilka pytań:
1) ile poduch jest w monde? tzn ile silnika i ile skrzyni biegów?
2) Czy każda poduszka jest inna czy są takie same?
3) Jakie firmy zamienników wchodzą w rachubę.

przemomkI
04-01-2011, 19:32
u mnie w mkII 2,0 są trzy poduszki,każda jest inna.Jedna z przodu silnika,druga z tyłu i trzecia u góry obok rozrządu.

iceman150
06-01-2011, 20:27
Wchodza w rachubę jakieś poduszki po za oryginałami?

Netoper
06-01-2011, 20:33
Wchodza w rachubę jakieś poduszki po za oryginałami?
Na pewno nie ta przy podszybiu, ona najczęściej pada, a zamienniki jak są za miękkie to po miesiącu padają a jak za twarde to sam wymieniasz po tygodniu bo wibracje na budę idą.
Odpowiedni zamiennik ciężko utrafić i o jego jakości dopiero po zamontowaniu się przekonujesz.
Przednią poduchę od razu oryginała zapodałem z tym że używkę, 2 lata już siedzi i wszystko OK.
Boczna poducha to na tyle co jestem na forum to jeden przypadek był że ktoś wymieniał.

A co Ci się dzieje że chcesz je wymieniać?

iceman150
06-01-2011, 22:12
Generalnie jak gwałtownie wysprzęglam to słychać puknięcie, i czasami bieg mi ciężko wbić i myślę że może to być sina jakiejś poduszki.
Obstawiam podszybie. Jak będę na kanale muszę ją jakoś sprawdzić (jedyny pomysł jak sprawdzić to 1 bieg i ręczny, zna ktoś inne?).
No i przyznam że dość spora kasa oryginalna poduszka i się zastanawiam czy nie zaryzykować z jakąś używką.

Netoper
06-01-2011, 22:18
Jak będę na kanale muszę ją jakoś sprawdzić
Zaciągnąć ręczny na fest, podłożyć kliny, wbić dwójkę i zdecydowanie ale z czuciem puszczać sprzęgło nie dopuszczając do zgaśnięcia silnika, obserwować z dołu.

Lewar pod silnik unieść l lukać jak poducha sie zachowuje.
Często poducha jest zagnieciona, ale jak się podniesie silnik to widać popękaną gumę, a są też częste przypadki że od razu widać że poducha rozwalona.

LaBobas
06-01-2011, 22:23
ja mam zamiar tą brać

http://www.ford-esklep.pl/index.php?products=product&prod_id=2377&cat_id=39

iceman150
06-01-2011, 22:51
No widziałem ta ale nawet producenta nie podają :P

Jak rozumiem są dwie poduszki na dole z przodu i z tyłu wspólne dla silnika i skrzyni oraz jedna ta u góry od strony pasażera silnika tak? Bo tylko tyle ich znalazłem.
Czy może jeszcze skrzynia jakieś swoje ma?

Netoper
06-01-2011, 23:09
Z tym nazewnictwem poduch to lipa jest, bo co sprzedawca to inaczej nazywa, w ASO ta przy podszybiu nazywali poduszką tylną , abscar- poduszka prawa skrzyni

Ta co jest przy zbiorniczku wyrównawczym to poduszka silnika, ale w razie co trza konkretnie tłumaczyć którą chcesz kupić żeby sprzedawca po swojemu jej nie nazywał.
Natomiast ta przy chłodnicy ponoć nazywa się poduszka przednia.

Najczęsciej leci właśnie ta przy podszybiu i przez nią mogą występować stuki przy bujaniu się silnika i ciężkie wbijanie biegów. U nas jak ta przednia była walnięta to totalnie nic się nie czuło, przypadkiem wyszło jak przegub wymieniałem.. A jak była uwalona ta przy podszybiu to jakoś głośniej było w kabinie, silnik wyraźniej mocniej się bujał jak porównywałem z inną fałką no i przy zmianie biegów mocno pukało jakby kto młotkiem w podwozie walił (z tym że u nas automat) i poducha nawet nie była rozerwana czy optycznie jakaś podpadająca, chłopaki w warsztacie też nie byli do niej przekonani nawet jak już w ręku była, żadnych śladów uszkodzenia, ale w końcu jak łomka w otwór włożyliśmy, to wkład miękki jak gąbka, nowej ręcznie nie szło ugiąć

iceman150
06-01-2011, 23:15
No właśnie też stawiałem na tą przy podszybiu :)
Obadam temat, wielkie dzięki za pomoc.
Właśnie tych informacji mi było potrzeba. Jeszcze raz wielkie dzięki.

marcin840429
07-01-2011, 00:41
Witam
Koledzy w mondeo są 4 poduszki ''silnika''
-jedna koło chłodnicy z przodu
-druga pod podszybiem
-trzecia koło zbiorniczka wyrównawczego
-a czwarta jest schowana pod obudową filtra powietrza

LaBobas
07-01-2011, 09:55
-a czwarta jest schowana pod obudową filtra powietrza
właśnie o tej wszyscy zapomnieli:)

No widziałem ta ale nawet producenta nie podają :Pu nich jeszcze był sam wklad za 60 zł.:),ale już nie ma.

marcin840429
07-01-2011, 22:27
u mnie zamiennik kosztował około 70zł to znaczy sam wkład a cała łapa kosztowała 170zł czy coś koło tego

iceman150
07-01-2011, 23:59
a jak się trzyma ten wkład? i czy dużo roboty jest z wyjęciem i włożeniem samego wkładu?

marcin840429
08-01-2011, 00:36
z wyjęciem i włożeniem nigdy nie ma problemu :rotfl: :rotfl:
a tak poważnie to chwila roboty...
ale wydaje mi się że jest trochę za twarda bo delikatnie drży mi buda ale nie jestem pewien na 100% że to od tego

LaBobas
08-01-2011, 17:49
czyli nie ma tragedii z tym zamiennikiem

marcin840429
08-01-2011, 19:21
wymiana tej poduszki zajmie Ci jakieś pół godziny o ile masz przeciwstawny kciuk :))
wykręcasz poduchę bierzesz przecinak i młotek i wybijasz starą poduchę a nowy wkład po prostu wkładasz tylko nie używaj tawotu do włożenia nowego wkładu!


moja poducha ma niewielkie otwory ale nie na wylot i jest troche twarda ale planuje poprzewiercać te otwory na wylot może to troszeczkę ją zmiękczy?!

Netoper
08-01-2011, 22:02
ale planuje poprzewiercać te otwory na wylot może to troszeczkę ją zmiękczy?!
Ja bym nie ruszał bo jak naruszysz konstrukcję, to może guma nie wytrzymać obciążenia, a jeśli faktycznie sama guma ma zbyt twardy skład to nawet po nawierceniu raczej może nie być poprawy bo wibracje i tak nie będą tłumione.
Roboty trochę byś sobie narobił a efektu może nie być.

LaBobas
08-01-2011, 22:23
alboposrednie rozwiazanie,nie wszystkie dziury przewiercic:),co druga lub trzecia:)

marcin840429
09-01-2011, 00:51
alboposrednie rozwiazanie,nie wszystkie dziury przewiercic:),co druga lub trzecia:)
tak też chciałem zrobić

akwedukt76
29-01-2011, 12:46
Witam, właśnie jestem po wymianie.
Zakupiłem wczoraj tylną- oryginał Ford w salonie w . Wydałem 250 PLn.

Auto niestety drży- jak drżało.- np . stojąc i dodając gaz tak przy 2000-3000 obrotów, słychac wyraźny rezonans- drży lekko przednia szyba i kokpit :wall:

Mechanik tez zgłupiał o co loto. :( i skąd sie to przenosi.

Przednia ta kolo chłodnicy tez pierwszej młodosci nie jest.
Ale ja sie boje jednej rzeczy- że wymienie wszystkie i dalej będzie to samo :(

Podopowiedźcie coś bo WYSIADAM !!

LaBobas
29-01-2011, 20:06
a pod maske jak wejdziesz i dodajesz gazu to silnik drzy?

akwedukt76
31-01-2011, 12:37
a pod maske jak wejdziesz i dodajesz gazu to silnik drzy?

Nie wiem za bardzo jak to sprawdzic?
:(

kimura
17-04-2011, 01:01
A czy ktoś proponował poprawne "wyważenie" silnika?

Kiedyś czytałem "sam naprawiam...", a nawet na forum kiedyś to było. Po ruszaniu poduch należy wypoziomować. Może pomoże.

Optysio
17-04-2011, 01:44
A czy ktoś proponował poprawne "wyważenie" silnika?

Kiedyś czytałem "sam naprawiam...", a nawet na forum kiedyś to było. Po ruszaniu poduch należy wypoziomować. Może pomoże.
Nie wiem czy przypadkiem nie chodziło o osiowanie silnika, a nie poziomowanie. Do poziomu raczej nie ma regulacji, ale do osiowania jest.