PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Buja autem po puszczeniu gazu.



tomdom
20-04-2009, 12:35
Witam,

zauważyłem u siebie następujący objaw, jadąc na dowolnym biegu po puszczeniu gazu atko zaczyna sie bujać (takie łagodne szarpanie). Po dodaniu gazu lub w czasie jego trzymania objaw nie występuje. Co może być powodem? Poduszka silnika czy coś jeszcze?
Acha jeszcze jedno, czasem auto nie reaguje normalnie na wcisnięcie gazu. Raz zbiera się aż miło a innym razem reaguje ospale, czasami rozną obroty a auto nie przyśpiesza jak trzeba (czyżby sprzęgło się ślizgało) no i mam wrażenie, że pali za dużo bo przy spokojnej jeździe 11,5 l.

Netoper
20-04-2009, 12:40
Temat bardziej do problemów pasuje i tam go przenoszę.

A co do samego problemu to przydałoby się odczytać błędy czy coś nie wyskoczyło.
Przewody i świeczki duży nalot mają?
Bocznikowy kiedykolwiek czyszczony?
Reset i adaptacja była robiona?

LaBobas
20-04-2009, 12:57
u mnie taz tak jest,jak sie hamuje silnikiem,tylkoz,e to posarpywanie,jet takie regularnie nieregularne:) w cyklach takie dwa szybkie szarpniecia jedno wolnoejsze.Jezdze z tym bo czy swieczki,przewody zmienie to zadnej zmiany,czy na gazie czy benie.Stawiam jeszcze na cewke,ale nie mam od kogo podmienic.

Damiano
20-04-2009, 14:44
kable, swieczki cewka do sprawdzenia. przepustnica do czyszczenia. nagar sie zebral i klei ta plytke. powinno pomoc.przy okazje czyszczenia przepustnicy mozna jak koledzy zasugerowali wyczyscic krokowca.pozdro