PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec][Zetec]Wysokie Splanie + Sadza na rurze wydechowej



Kurskey
23-04-2009, 00:24
Witam
Problem polega na tym iż spalanie mojego Forda przekracza spokojnie 13 litrów na 100 km co powoli zaczyna mnie finansowo zabijać :wall: Przy tym wszystkim zauważyłem ze rura wydechowa jest okopcona (sadza) do tego obroty na biegu jałowym falują czasem potrafi nawet zgasnąć. Czy powodem tych wszystkich problemów może być nie sprawna sonda lambda?? Może macie jakieś inne sugestie dotyczące wyżej wymienionych problemów.

maniek_
23-04-2009, 00:26
Ja bym zaczął od świec i przewodów wysokiego napięcia. 13 l w mieście/na trasie/ mieszany?

Kurskey
23-04-2009, 00:32
Powiedział bym że cykl mieszany do tego świece i kable nie dawno zmieniane na oryginały......

maniek_
23-04-2009, 00:40
Jak by lambda siadła byłoby gorzej. Czyściłeś przepływkę? Robiłeś reseta PCMa? U mnie w poprzednim MDO po tych czynnościach spalanie sporawo zmalało

Kurskey
23-04-2009, 00:49
Myśle ze 13 litrów to jest dolna granica spalania :wall: Co do czyszczenia przepływomierza i samoadaptacji jutro sie za to wezme. Do tego zakupie chybą nową Sonde

SteelRat
23-04-2009, 01:37
idz na komputer... moja Mondi jarala ponad 16 z duzym hakiem.. obojetnie od stylu jazdy... komputer wykazal, ze elektronika sprawna :( zero bledow.. wiec pozostala mechanika. a mam to samo, jara jak smok, sadza na rurze... :( remont silnika/swap u mnie musi niby byc... a oleju nie zuzywa, widze, ze wiecej wychlapuje :>

LaBobas
23-04-2009, 10:26
a czujnik temperatury dajacy sygnal do kompa?Moze nie wykazac ,ze jest uwalony,a on sam moze wskazywac zle dane i auto jezdzi na jakby ssaniu.

SteelRat
23-04-2009, 12:44
ja temperaturki chyba mam ok, a czujnik? nie wiem, wtedy juz chyba bylem po wymianie termostatu swoja droga... ale spalanie sie nie zmienilo nic :( miasto, latwiej dogrzac.

LaBobas
23-04-2009, 14:24
ale mozesz sprawdzic jego rezystancje,moze zle zapodaje i silnik non stop jezdzi na dwkach paliwa jakby byl zimny.

Kurskey
23-04-2009, 16:27
Dzisiaj tak jak pisałem wcześniej wyczyściłem przepływke do tego reset kompa i co to dało, mianowicie autko póki sie nie rozgrzeje ładnie trzyma wolne obroty..... jeżeli juz troszkę sie pojeździ i złapie większą temp obroty na biegu jałowym znowu falują ehhh ręce juz mi opadają :wall:

DonBolano
23-04-2009, 18:47
Ja dzis kupilem ten czujnik temp. powietrza zasysanego.. I chyba zaraz pojde go zamontowac, jesli bede umial oczywiscie ;)