PDA

Zobacz pełną wersję : Silnik 1.8 Zetek szarpie przy przyspieszaniu



ugni
04-09-2005, 23:09
Moze mi pomożecie chodz problem dotyczy silnika w Focusie.Otóż jestem po wymianie uszczelki w ABSCAR pod pokrywą zaworów i pojawił sie nowy objaw.
Otóz podczas przyspieszania nie wazne na którym biegu naogół 1,2i3 samochod na pól secundy traci moc(tak jakby szarpie) i zaraz jest ok i jedzie daliej, pojawia sie to po wcisniecia pedłu gazu.
Co może sie dziać samochód ma juz prawie 6 lat i zero awari.Troche mnie to niepokoji.Czy mogło sie coś rozregulowć, może silnik lub zawory wymaga regulacji??

waldemarz
04-09-2005, 23:53
Napewno wymiana uszczelki pod pokrywa zaworow nie ma nic do tego, ja mysle ze to cos jest zwiazane albo ze swiecami albo z ukladem paliwa. Objaw taki moze sugerowac ze tak jakby mu braklo paliwa albo go zalewalo za bardzo. Sprawdzilbym trzy sprawy, Najpierw zajzalbym do swiec i spojzal na przerwe na swiecach a potem sprawdzilbym wszystko zwiazane z paliwem

Lipa
05-09-2005, 00:02
Miałem kiedyś takie same objawy, w moim Mondzu, na szczęście u mnie wystarczyło wymienić tylko filter paliwa, i wszystko grało :beer:

P.S. I gra do dziś

STraits
05-09-2005, 09:08
Pierwsza rzecz w zetecach to sprawdzenie świec i kabli W-N. W 80% przypadków problem leży tutaj. Możliwe także że jest uszkodzony czujnik położenia przepustnicy. U znajomego właśnie takie objawy były, ale on dodatkowo wymienił kable W-N i w zasadzie nie wiem czy to przez kable czy przez czujnik.

ugni
05-09-2005, 09:14
dobrze to spradze świece,przewody WN a przepustnicy to chyba nie zrobie sam.Warto jechać z tym do ABSCARu?

STraits
05-09-2005, 09:18
kwestia podłączenia pod komputer.